TeleKineza webshop

Obavijesti vezane za "TK-Mania" nagradnu igru

Re: TeleKineza webshop

PostPostao/la sasha2511 » Uto ožu 24, 2015 10:56 am

Tako je, ako je trgovac fer onda je sve lakse.. Evo moj nedavni primjer koji je nevezan za mobitele ali jako lijepo docarava sta znaci pouzdan trgovac.. Dakle na Ebayu sam bidovanjem dobio dres od kluba za kojeg navijam oduvijek i naravno platio paypalom odmah isti dan.. Paket je dolazio iz UK i predvideno vrijeme dostave je bilo od 5 do 15 dana.. Nakon 25 dana paket nije stigao i ja kontaktiram sellera, covjek kaze dogade se, desilo mi se vec i vrati mi novce u roku 10 minuta.. 7 dana nakon toga meni paket stigne, pisem mu i kazem stiglo je i on nemoze vjerovat da sam mu se javio i bio toliko posten (njegove rijeci), platim mu ponovo dogovoreni iznos i sad kad god nesto narucujem kod njega kaze on mi daje popust.. Fer trgovac i u ovom slucaju kupac su jedina ajmo reci garancija da ce sve proci kako treba..

from my F1
sasha2511

PostPostao/la cyberghost » Uto ožu 24, 2015 8:26 pm

mario napisao:Ok znaci ako ga kupim u Kini a iz RH sam moram dva puta placati PDV.Bez ljutnje ali onda to nije nikakva garancija.Uglavnom ne nudite nista bolje nego drugi kineski web shopovi.

Sent from my DKL01

@mario, to nije točno. U slučaju da moraš poslati mobitel nazad u Kinu na servis ne moraš dva puta plaćati PDV. Prilikom slanja mobitela nazad na servis potrebno je da ispuniš CN23 obrazac i naravno da imaš originalni račun o kupnji mobitela, kao i račun gdje se vidi da si platio PDV na taj mobitel(uređaj). Još nešto, bez ljutnje al please nemoj davati izjave o stvarima u koje se ne razumiješ 100%.

PS: Prilikom slanja mobitela nazad u Kinu, ne treba slati bateriju/punjač/dodatnih pribor već samo mobitel ako je kvar u mobitelu a ne bateriji ;)
cyberghost
Site Admin

PostPostao/la cyberghost » Uto ožu 24, 2015 8:46 pm

mario napisao:Iz ovog sto ja vidim ne rade sukladno zakonima RH.Sto je najgore netko ce ih prijaviti inspektorima MINGA pa ce biti problema i za vlasnika webshopa i za vlasnika stranice Telekineza.

@mario, poštujemo da svatko ima pravo na svoje mišljenje al te opet zamoljavam da se držiš činjenica i da čitaš ono što je napisano. Drago nam je da se brineš o zakonima al ti odmah mogu reći da se ne razumiješ u zakone Narodne Republike Kine te da RH (MING) nemaju nikakve veze s našom tvrtkom u Kini.

Ako te zanima slobodno se informiraj o našoj tvrtci, ime ti je: 深圳市中欧智贸科技有限公司
cyberghost
Site Admin

PostPostao/la mario » Sri ožu 25, 2015 6:45 am

cyberghost napisao:
mario napisao:Ok znaci ako ga kupim u Kini a iz RH sam moram dva puta placati PDV.Bez ljutnje ali onda to nije nikakva garancija.Uglavnom ne nudite nista bolje nego drugi kineski web shopovi.

Sent from my DKL01

@mario, to nije točno. U slučaju da moraš poslati mobitel nazad u Kinu na servis ne moraš dva puta plaćati PDV. Prilikom slanja mobitela nazad na servis potrebno je da ispuniš CN23 obrazac i naravno da imaš originalni račun o kupnji mobitela, kao i račun gdje se vidi da si platio PDV na taj mobitel(uređaj). Još nešto, bez ljutnje al please nemoj davati izjave o stvarima u koje se ne razumiješ 100%.

PS: Prilikom slanja mobitela nazad u Kinu, ne treba slati bateriju/punjač/dodatnih pribor već samo mobitel ako je kvar u mobitelu a ne bateriji ;)

Ne prolazi vise izvoznica.Sada se mora rijesavati putem speditera izvoz,a oni svoju uslugu naplacuju cca 500 kuna.Zvao sam Carinu pa sam se raspitao.Inace jednom sam dok se jos moglo raditi samo sa izvoznicom (obrazac CN23 ) radio izvoz mobitela u Kinu i postupak nije bas jednostavan za one koji ne zive u Zagrebu.Jedino se u zagrebackoj posti carinjenja mogla dobiti ovjerena izvoznica koja se kasnije koristi kao potvrda prilikom ponovnog uvoza istog mobitela. E sada ako ti imas neke novije informacije oko poslova uvoza u RH onda sam ja ukrivu

Sent from my DKL01
mario

PostPostao/la mario » Pet ožu 27, 2015 5:10 am

@cyberghost Jesam li ja ipak upravu vezano za privremeni izvoz u Kinu?
mario

PostPostao/la cyberghost » Pet ožu 27, 2015 12:51 pm

mario napisao:@cyberghost Jesam li ja ipak upravu vezano za privremeni izvoz u Kinu?

@mario, ukoliko Vam u HR više ne žele izdati izvoznicu u pošti i žele da špediteri zarade tada ti je svakako najbolja opcija (vremenski i financijski) da si odabereš shipping iz EU i tada nemaš tih birokratskih problema s kojim si suočen u HR. Ukoliko bi došlo do nekog kvara na npr. mobitelu tada ti je kako prije već rečeno najbolje kontaktirati nas, jer dosta puta se može riješiti problem a da se mobitel uopće ne treba slati nigdje. Nama nije problem poslati zamijenski dio kupcu ukoliko ga on sam ili neki servis za mobitele može zamijeniti ;)
cyberghost
Site Admin

PostPostao/la mario » Pet ožu 27, 2015 4:35 pm

Znaci utvrdili smo neke cinjenenice oko privremenog uvoza iz Kine da bas i nije onako kako ti kazes, nadalje nije uredu od tebe da nekome kazes citiram "Još nešto, bez ljutnje al please nemoj davati izjave o stvarima u koje se ne razumiješ 100%" kada ipak nesto znam o Carniskim zakonima RH.Isto tako HR serviseri ne zele popravaljati kineske mobitele.Jednom sam zvao njih 5-6 i niti jedan nije zelio niti cuti o popravku kineza, osim MR servisa ukoliko se radi o Vivax uredjaju ili jos jednog servisa ( ne mogu se sjetiti imena ) koji radi samo i izrcito Prestigio uredjaje.Evo toliko od mene i lijepi pozdrav ;)
mario

PostPostao/la cyberghost » Pet ožu 27, 2015 5:34 pm

mario napisao:Znaci utvrdili smo neke cinjenenice oko privremenog uvoza iz Kine da bas i nije onako kako ti kazes, nadalje nije uredu od tebe da nekome kazes citiram "Još nešto, bez ljutnje al please nemoj davati izjave o stvarima u koje se ne razumiješ 100%" kada ipak nesto znam o Carniskim zakonima RH.Isto tako HR serviseri ne zele popravaljati kineske mobitele.Jednom sam zvao njih 5-6 i niti jedan nije zelio niti cuti o popravku kineza, osim MR servisa ukoliko se radi o Vivax uredjaju ili jos jednog servisa ( ne mogu se sjetiti imena ) koji radi samo i izrcito Prestigio uredjaje.Evo toliko od mene i lijepi pozdrav ;)

Onih 100% se nije odnosilo samo na to, već na sveukupno tvoje izjave koje si dao taj dan. Ukoliko želiš kupovati mobitele iz drugih webshopova nitko ti ne brani, slobodno izvoli tvoj izbor. Baci oko na Gdje kupiti kineske mobitele? ima tu sigurno nešto i za tebe ;)
cyberghost
Site Admin

Prethodni

Vrati se na: Važne informacije