Xiaomi Mi A3

Diskusije vezane uz pojedine modele smartphonea.

Xiaomi Mi A3

PostPostao/la lukam » Čet sij 09, 2020 5:45 pm

Imam ga u obitelji nekih mjesec dana ako kog sta zanima tu sam za pitanja. Dojmovi su dobri za sve (kamera, brzina, software), jedino je ekran sa tih svojih 720p stvarno vidljivo zrnat.
Ne kuzi se toliko kad je slika u pokretu (jutjub), ali kod npr citanja teksta se kuzi. Mislim da su tu fulali, trebali su ici na full HD lcd i senzor otiska stavit iza

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
lukam

Re: Xiaomi Mi A3

PostPostao/la dak0001 » Čet sij 09, 2020 10:23 pm

Pa ja mogu reći da sam razočaran Xiaomijem općenito.
Prvo sam imao Mi Max 2 i imao sam problema sa konfiguracijom mailova (htnet i iskon)
Sve notifikacije su kasnile. U početku toga ni nisam bio svjestan.
Iste probleme sam imao i kod Leeco Cool1, X720 i X424, pa sam mislio da je to normalno.
Isto to se ponovilo kod ženinog Mi A2 Lite i na mom novom Mi Max3.
Moram priznati da na Mi Max 3 su mailovi proradili odprve, ali se isto mailovi osvježavaju u nedefiniranim razmacima.
Od prije 2 tjedna testiram Doogee BL12000 i gle čuda, sve notifikacije dolaze bar minutu prije Maxa 3.
Kad sam prije napisao da nisam bio svjestan, evo primjera.
Imam doorbel sa kamerom na ulaznim vratima.
Max 3 mi javi da imam poziv, ja uključim, nema nikoga.
Sad Doogee, se zbudi, ja se javim poštaru i sve pet. Kraj njega Max3 se zbudi za 2 minute, kad naravno više nema nikoga.
Ista stvar i kod ženinog mi A2 Lite.
Sad ona ima tjedan i nešto Realme 5 i to je doslovno preporod, što se notifikacija tiče, a za bateriju da ne pričam.
Nema dugo sam se sjetio Darmara i njegove borbe sa notifikacijama. To je bilo to isto, u blažem obliku.
I za kraj, često se spominju odroni u lošem kontekstu, ali ja ni sa jednim, doslovno, nisam imao tih problema kao sa ova tri Xiaomija.
Mi A2 odlazi u (ne)sretnije ruke, a mi se čini da bu i Mi max3.
Tak da, kolega, ako imaš kakvog odrona u rezervi, probaj usporediti, možda je baš tvoj OK, a možda je kao moji.
dak0001

PostPostao/la stormchaser » Čet sij 09, 2020 10:40 pm

Notifikacije i ostali problemi se rješavaju osvježenim, novim i kvalitetnim romovima kojih ima gomila na xda, mi i drugim forumima.
stormchaser

PostPostao/la lukam » Pet sij 10, 2020 7:40 am

Imao sam Mi Mix 2 s originalnim softwareom, Leeco Le Max 2 i Leeco x722 i nikakvih problema. Btw na Sanmsungu s9 isto ako primam mail na jednu adresu stigne mi kroz 3-5 min, na drugu adresu momentalno.. tako da je to do servera. Kod Mi A3 je jednostavno zajeb sto su htjeli Amoled i FS u ekranu, 4000 mah bateriju, super kameru, premium materijale i sve to za 150$. Naravno da je kompromis napravljen negdje i to na ekranu, ostalo je sve super.

lukam

PostPostao/la lukam » Pet sij 10, 2020 7:50 am

Zaboravih napisati Leeco je naravno uvijek bio na nekom romu. Inace moje misljenje o kineskim mobitelima je da su oni za ljude koji vole riskirati i eksperimentirati, za ziher kombinaciju bi uvijek preporucio neki midrange samsung s njuskala. Cak i za cijenu odrona se nađe neki stari iphone s promijenjenom baterijom

lukam

PostPostao/la dak0001 » Pet sij 10, 2020 8:55 am

Prošlo mi je kroz ruke 50-tak raznoraznih odrona, tak da .....
Dok sam imao ona 3 LeEco, notifikacije mi nisu bile bitne,
sad imam hrpu kamera na testiranju i u upotrebi, pa su mi notifikacije vrlo bitne.
Imam jedan doorbell od prije 2 godine koji sam odbacio jer sam mislio da je mušićav,
morat ću ga vratiti u živor, jer je sada očito da su me mobaći zahebavali.
Njega nikad nisam upario ni sa jednim odronom, sad vidim da sam trebao.
dak0001

PostPostao/la lukam » Pet sij 10, 2020 9:15 am

Da, kod odrona je plus sto koriste skoro cisti android

lukam

PostPostao/la sasha2511 » Pet sij 10, 2020 7:11 pm

dak0001 napisao:Prošlo mi je kroz ruke 50-tak raznoraznih odrona, tak da .....
Dok sam imao ona 3 LeEco, notifikacije mi nisu bile bitne,
sad imam hrpu kamera na testiranju i u upotrebi, pa su mi notifikacije vrlo bitne.
Imam jedan doorbell od prije 2 godine koji sam odbacio jer sam mislio da je mušićav,
morat ću ga vratiti u živor, jer je sada očito da su me mobaći zahebavali.
Njega nikad nisam upario ni sa jednim odronom, sad vidim da sam trebao.
a ono nije da nismo milion puta pisali na ovom forumu kako se rijesavaju notifikacije.. tek nakon sta se proba sve te korake se moze ocijenit da li neki telefon ima problema ili ne..

Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk
:mrgreen:
sasha2511

PostPostao/la hardcoree » Ned sij 12, 2020 10:30 pm

Meni ovo sa notifikacijama ne ide u glavu.
Imao sam Xiaomi redmi 1, redmi 2, redmi note 3, mama redmi 3, sad još uvijek imam redmi note 4x, žena mi ima pocophone. Svi su ostali na romu na kojem su došli i ni na jednom nije bilo problema sa notifikacijama. Znači pričam o 6 telefona u dugom periodu... Pa xiaomi je u top 5 proizvođača na svijetu, ne pričamo o umidigiu. Kakve crne komplikacije? Gdje si kupovao telefone?
Ovaj mi je sada pri kraju i opet idem na xiaomi vjerojatno. Jedino što me kod xiaomia razočarava je kamera u noćnim uvjetima. Ostalo sve super.
Sad tražim nešto da ima ok kameru i bateriju.
Razmišljam o redmi note 8 pro, redmi k30 pa ako se protegnem možda i nešto jače tipa mi note 10, mi 9t pro... Mi 9 bi bio savršen da je baterija bar 4000.
hardcoree

PostPostao/la dak0001 » Pon sij 13, 2020 11:37 am

Ni meni te notifikacije ne idu u glavu.
Nisam ja napisao da one ne dolaze, nego kasne.
I nisam toga bio svjestan, dok nisam paralelno počeo koristiti odron.
A upravo zbog kamera mi je važno da notifikacije ne kasne.
Mi A2 Lite je otišao, još da se riješim Mi Maxa 3 ... još jedan Realme 5 sam sinoć uplatio i već je krenuo.
Nećem se uopće zamarati s time zašto to ne radi kak treba, kad imam bolju varijantu.
Žao mi samo velikog ekrana na Maxu.
dak0001

PostPostao/la stormchaser » Pon sij 13, 2020 8:45 pm

hardcoree napisao:Pa xiaomi je u top 5 proizvođača na svijetu, ne pričamo o umidigiu.

Umidigi je zakon odron, imam još uvijek London sa 1/8 gb rama, oba sim slota uredno odvojena od sdmmc slota, odvojiva baterija, robustan, padao stoput i ništa mu, ima audio jack, 2/8 mpx kamere, na njemu stock Android 7.0.2 i sve to za 34.99$ kupljeno prije godinu dana i radi odlično
stormchaser

PostPostao/la zupy » Uto sij 14, 2020 6:21 am

hardcoree napisao:Ovaj mi je sada pri kraju i opet idem na xiaomi vjerojatno. Jedino što me kod xiaomia razočarava je kamera u noćnim uvjetima. Ostalo sve super.

Mi8 i ovo je odlično :)
zupy

PostPostao/la hardcoree » Čet sij 16, 2020 8:57 pm

stormchaser napisao:
hardcoree napisao:Pa xiaomi je u top 5 proizvođača na svijetu, ne pričamo o umidigiu.

Umidigi je zakon odron, imam još uvijek London sa 1/8 gb rama, oba sim slota uredno odvojena od sdmmc slota, odvojiva baterija, robustan, padao stoput i ništa mu, ima audio jack, 2/8 mpx kamere, na njemu stock Android 7.0.2 i sve to za 34.99$ kupljeno prije godinu dana i radi odlično

" Zakon odron"... Ja sam napisao da pričam o top 5 proizvođaču na svijetu, a ne o odronima. ;)
hardcoree

PostPostao/la hardcoree » Čet sij 16, 2020 9:01 pm

zupy napisao:
hardcoree napisao:Ovaj mi je sada pri kraju i opet idem na xiaomi vjerojatno. Jedino što me kod xiaomia razočarava je kamera u noćnim uvjetima. Ostalo sve super.

Mi8 i ovo je odlično :)

Ne kužim ovo za MI8... Odlična mu je kamera u noćnim ?
Nebi išao na prošlogodišnje flagshipe, mala mi je baterija i rađe bi malo veći ekran. Mi9 bi uzeo bez beda da je jača baterija. Bar 4000mah.
hardcoree

PostPostao/la zupy » Pet sij 17, 2020 6:24 am

Da - odlična noćna kamera.

Što se tiče baterije i ja sam prije tražio iste ali sad kad ima brzo punjenje - staviš za 15-20 minuta i možeš ić di oćeš..

Mi9 bi uzeo bez beda da je jača baterija. Bar 4000mah.

Imaš MI9T pro aka K20 Pro - 4000 mAh
zupy

Vrati se na: Mobiteli - info, softver, savjeti