Telefon u Kini

Najbolji, najsigurniji i najpovoljniji web i ostali shopovi

Telefon u Kini

PostPostao/la psaras » Čet ruj 12, 2019 8:17 pm

Imam mogućnost da mi neko kupi telefon u Kini (Zhuhan). Ima li neko iskustva sa kupovinom tamo, prodaju li global verzije i šta uzeti uopšte?
psaras

Re: Telefon u Kini

PostPostao/la nvn » Čet ruj 12, 2019 10:47 pm

cisto iz znatizelje, sta tocno mislis time dobiti?
nvn

PostPostao/la psaras » Pet ruj 13, 2019 5:29 am

Telefon koji bih manje platio tamo nego ovde?
psaras

PostPostao/la nvn » Pet ruj 13, 2019 5:30 pm

npr? daj par primjera modela i cijena
nvn

PostPostao/la psaras » Pet ruj 13, 2019 9:27 pm

Da znam par primera i cenu ne bih ni otvorio temu. Ovo je valjda forum koji se bavi kineskim telefonima a topik o kupovini direktno u Kini nisam primetio. Otkad koristim pametne telefone isključivo kineze sam imao, ZTE, huawei, TCL, pa dva LeEco, jedan trenutno. S obzirom da dosta ljudi sa ovih prostora ide u Kinu u zadnje vreme, smatrao sam da bi možda ovakva tema bila ne samo meni od koristi. Dakle uzeo bih možda neki jači model Meizua, Xiaomi, ili nešto treće nebitno, ne znam ni šta je sad aktuelno na tržištu, zato i pitam, možda je neko sa foruma bio u Kini pa zna kakva je situacija i vredi li se uopšte cimati.
psaras

PostPostao/la dakok » Uto ruj 17, 2019 7:03 am

Vjerojatno se može nabavit po cijenama koje vidimo po online shopovima ako ne i niže.
Dobitak je u tome što se ne plati carina i poštarina, valjda je to očito. :D
dakok
Site Admin

PostPostao/la nvn » Uto ruj 17, 2019 8:48 am

dakok napisao:Vjerojatno se može nabavit po cijenama koje vidimo po online shopovima ako ne i niže.
Dobitak je u tome što se ne plati carina i poštarina, valjda je to očito. :D

ja tu vidim samo hrpu problema, em taj koji bu tam kupovao nebu znao kaj kupuje jer sumnjam da se snalazi pretjerano u hieroglifima njihovim, zadnje koje znam da su tamo kupovali su završili sa fejkovima koje su platili parsto kuna manje neg prek neta

u današnje vrijeme kad se odlicni mobovi mogu kupit za ispod 2k kuna cak i kod nas s garancijom(npr neutrino) kemijati i komplicirati s kupovinom direkt u kini po mojem misljenju je cisti mazohizam
nvn

PostPostao/la dakok » Uto ruj 17, 2019 10:31 am

Da mi je netko moj u Kini, uzeo bi neki model Oppo ili Vivo u nekoj od njihovih brojnih trgovina il bi mu rekao da zamoli Chena da mu kupi Oppo K1 za malo preko 1000 yuana 140 USD
dakok
Site Admin

PostPostao/la Zof » Pet ruj 20, 2019 7:25 am

Meni su doneli trazeni telefon kupljen u Kini i to online preko Meizu online shop. U pitanju je Meizu 16S Pro, kupljen nekih 7 dana po predstavljanju, stigao prije neki dan. Kineski softver unutra, prebacio na engleski, instalirao Google applikacije nije bilo previse komplikovano, sve radi odlicno. Po meni pozitivno iskustvo kupovine telefona direktno u Kini.
U svim vecim gradovima postoje fizicke trgovine svih vecih brendova tipa Oppo, Vivo, Xiaomi, Huawei...nema potrebe kupovati na placu u Kini i dobiti neko fake smece za glupe evropljane.

Sent from my 16s Pro using Tapatalk
Zof

PostPostao/la psaras » Pet ruj 20, 2019 6:54 pm

Kaže kolega Oppo i Huawei vladaju, a ovih dana će pogledati još neke radnje.
psaras

PostPostao/la stormchaser » Ned ruj 22, 2019 10:02 pm

Oppo, Vivo, Smartisan su vrh ponude kod Kineza uz još par brendova koji nisu dostupni po web shopovima
stormchaser

PostPostao/la Zof » Pon ruj 23, 2019 12:28 am

Oppo i Vivo da, uz Xiaomi, Meizu i Huawei. Smartisan je pred bankrotom, mada su pravili sjajne telefone, vlasnik se zaigrao s kockanjem i djavo dosao po svoje, inace vrlo zanimljiv brend telefona sa sjajnim UI. Koristio sam njihov Nut Pro 2s, sjajan telefon u srednjoj klasi

Sent from my 16s Pro using Tapatalk
Zof

Vrati se na: Gdje kupiti kineske mobitele?