Koji Xiaomi mobitel

Diskusije vezane uz pojedine modele smartphonea.

Koji Xiaomi mobitel

PostPostao/la kekec01 » Sri vel 27, 2019 7:05 pm

Dugo sam već u svijetu kineskih uređaja. Trenutno imam Nubiu Z17 lite. Super telefon, dobra baterija, kamera, brz je, fluidan...ali nekako me sve više privlače bezelless uređaji. Xiaomi nisam nikada pratio jer mi dizajn nije odgovarao, stariji modeli su se morali podešavati i imali su gro modela koje nisam uspio poloviti u specifikacijama a tako je i sada. Uglavnom slučajno sam tipkao sa jednim starim znancem sa nekog foruma o kinezima i rekao mi je da ima Redmi Note 5 i da je prezadovoljan. Onda sam igrom slučaja imao u ruci na par minuta Redmi Note 5 i mogu reći da je fakat mrak uređaj, ja sam se oduševio. Onda sam išao malo gledati cijene i ispada da je mala razlika u cijeni između Redmi Note 5 i Redmi Note 6 pro, a onda je tu blizu Mi 8 lite a sada se pojavio i Redmi Note 7. I kaj sad da radim? Ne želim davati velike novce za mobitel, nekako naginjem na Mi 8 lite jer ne vidim zašto da kupim skuplji Note 7 osim zbog toga jer je on sada top, i vruća roba, bijesna kamera....a sumnjam da Mi 8 lite ima lošu kameru. Bolja mi stvarno ne treba. Koja bi bila Vaša preporuka?
kekec01

Re: Koji Xiaomi mobitel

PostPostao/la stormchaser » Sri vel 27, 2019 7:40 pm

Sa Mi8 Lite nema greške, kamera je stvarno super, ako ti treba i infrared daljinski i 4000 mAh baterija onda idi na Redmi Note 7.
stormchaser

PostPostao/la Alan_SP » Sri vel 27, 2019 7:48 pm

Ako je pak u igri Note 7, onda bih ja jedino cekao globalnu verziju, ne bih uzimao kinesku.
Alan_SP

PostPostao/la Rollo » Sri vel 27, 2019 7:49 pm

Preporuka da zaobiđeš RN7. One gledam na testu kod Jerryja puko je ko napolitanka.
Ako si ograničen budžetom uzmi RN5 4/64.
Preporuka za Mi 8 Lite i Mi 8 SE, ipak su oni viša klasa u odnosu na Redmije...

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
Želiš uštediti pri kupovini uređaja iz Kine?
Kineski webshopovi daju i do 8% novca nazad koji možeš isplatiti na PayPal.
Za potrošenih 25$ (eBay, AliExpress, GB, itd.) Ebates ti daje 10$ welcome bonusa.
Saznaj više u ovoj TEMI ili se registruj OVDE.
Rollo

PostPostao/la zupy » Čet vel 28, 2019 6:58 am

RN7 ima gorilla staklo s obe strane i plastični okvir i normalno je da se može slomiti samo ovo je za mene bitno jedino ako ćeš sa njim podcokavat bager na uzbrdici :lol:
Bio je u mene RN3 koji je isto bio loš na škripac testu i eno ga još veselo pjeva u kolege i nije mu ništa već ima 3-4 godine..
zupy

PostPostao/la Alan_SP » Čet vel 28, 2019 8:33 pm

Rollo napisao:One gledam na testu kod Jerryja puko je ko napolitanka.

Mislim da to nije nikakav argument. Tip se em oznojio da ga slomi, em s druge strane mobitel bas i nije namijenjen da zamijeni zeljeznu ciglu tog volumena i oblika.

Moj mobitel Redmi 1S (da, da, kupio ga jos 2014. godine) jos uvijek radi, iako vjerojatno da sam ga pokusao namjerno unistiti, ne bi ga odavno bilo. Ipak treba imati barem malo razumijevanja sto se zapravo kupuje.
Alan_SP

PostPostao/la stormchaser » Pet ožu 01, 2019 1:32 am

Svaki mob će na testu pući kad se neki sivonja sa hidrauličnom presom, brusilicom ili bušilicom nađe dovoljno lud i mjerodavan da zarad pregleda i pretplatnika na YT uništi neki mob i iživljava se nad njim. Kad mob pukne, poenta je u tome da li ćete i vi koji ga kupite ići na to da ga tlačite presom, grajndate brusilicom ili bušite mu displej. Ako nećete, onda nemate razloga za brigu. Sva ta silna udaranja, presijecanja popola, padovi sa 50 metara visine, potapanja u vodu po pola sata, dođu na kraju nekako besmisleno, jer se radi o ekstremima. Na kraju krajeva, i auta se lome i razbijaju na crash testovima pa ipak kupujemo auta i ne zabijamo se njima u zid svojevoljno jel da? Isto je i sa telefonima.
stormchaser

Vrati se na: Mobiteli - info, softver, savjeti