Xiaomi Mi A2 (lite)

Diskusije vezane uz pojedine modele smartphonea.

Xiaomi Mi A2 (lite)

PostPostao/la chillout23 » Pon ruj 10, 2018 12:31 pm

Kadneće nitko, budem ja :D

Lite verzija...odličan uređaj za moje potrebe. Sve radi ko podmazano. Odmah pri uključivanju povučen zadnji Oreo update (august).

Imam 2 pitanja...kako notch odvaja not. bar, desno je sve kako treba, a lijevo mi stalno "trče" nazivi operatera i ne vide se uopće ikone notifikacija. Kada dobijem WA ili mail ili bilo kaj treće, nema nikakve ikone u not. baru lijevo gore. To je na lockscreenu. Kad je telefon "otvoren", onda je gore lijevo sat i opet ne pokazuje nikakvu ikonu obavijesti. Da li netko zna kako to riješiti?

Druga stvar...stavio sam u System UI settings da se postotak baterije vidi stalno. Dakle, uključio opciju i to bi trebalo biti stalno vidljivo.
Ali nije vidljivo uopće. Vidi se samo i isključivo kada poteknem not. bar prema dolje. Ne vidi se % niti kad se puni.
Da li netko ima takve probleme?

btw...telefon je update-an odmah po prvom paljenju i nakon toga je napravljen factory reset.
Make love, not war
chillout23

Re: Xiaomi Mi A2 (lite)

PostPostao/la stormchaser » Uto ruj 11, 2018 6:26 am

Notch je čudan fenomen sam po sebi. Sigurno bi se obogatio neko ko bi napravio aplikaciju za podešavanje izgleda ikonica oko/unutar notcha, možda već i ima neka aplikacija. Za postotak baterije ako neće "pješke" procedura, onda instaliraj neki custom launcher i sve sebi podesi kako ti odgovara
stormchaser

PostPostao/la chillout23 » Uto ruj 11, 2018 1:20 pm

Sve ok...dat ću šansu ovome launcheru još malo...
tražim način da ga rootam. Probao do sada 3-4 načina i niti jedan ne radi. Ima neka caka sa magiskom, ali mi se čini malo komplicirana i kad se pokrene, automatski radi factory reset bla bla to je zajebancija i ne da mi se 5 puta podešavat telefon...pričekat ću još malo da izađe TWRP i onda udarit :)
Make love, not war
chillout23

PostPostao/la chillout23 » Uto ruj 11, 2018 5:35 pm

Evo obavio izvrstan shopping na Aliju za A2 Lite: 2 fitted tanke maskice (plava i crna, različitog dizajna), 1 kaljeno, 1 TPU silicone folija za ekran i jedan magnetic micro USB punjač za 9,70€ :) + TC povrat 6%.
Sve skupa bude ispalo 68kn :D

Nadam se da se folija ili kaljeno neće "sudarat" sa maskama, na rubovima i da bude to sve kak treba...

Inače telefon radi bez ikakvih trzaja. Čisto, fluidno, sve notifikacije dolaze u trenutku.
Često fulam slovo a/A kad tipkam...valjda zbog 2,5D stakla...dok se prsti ne naviknu da je malo zakrivljeno...baterija traje i traje. Kameru ne koristim baš pre više i ne mogu biti mjerilo. Kao niti fingerscan.
Večeras ili sutra bacim Novu prime launcher, pa ćemo vidjeti da li će to riješiti "probleme" iz uvodnog posta.

Ako netko ima kakvih pitanja, pucajte.

Mislim da sam našao pravog nasljednika svog Redmi 3 i da će i ovaj trajati toliko dugo i toliko dobro :)
Make love, not war
chillout23

PostPostao/la sasha2511 » Uto ruj 11, 2018 6:18 pm

zajebana su ta tempered stakla za te 2.5D ekrane, evo ja narucio jedno 5 razlicitih za Mate 10 Pro i dva sam vec bacio.. ni jedan od ta dva ne pokriva cijeli ekran i izgleda uzas.. foliju nisam jos probao ali i ne volim folije, cekam jos ova 3 druga stakla pa cu vidit, za sada ga furam samo u maskici bez iceg na ekranu..

sretno s novom pilom @chillout23.. :)

Sent from my M8_Pro using Tapatalk
:mrgreen:
sasha2511

PostPostao/la chillout23 » Uto ruj 11, 2018 6:22 pm

Hvala sale :)
Napokon čisti android :D

Vidjet ćemo kako će biti sa tim staklom i folijom. Inače mi ne pada telefon i nemam problema, ali kćeri je pao X626, doslovno, drugi dan nakon stavljanja kaljenog...kaljeno se rasprslo svo, ali je ekran ostao netaknut :) tako da sam se prvi puta osobno uvjerio u kaljeno. Pa će dobro doći, zlu ne trebalo.
Make love, not war
chillout23

PostPostao/la muxa » Uto ruj 11, 2018 7:36 pm

Mogao si se samo uvjeriti da je puklo kaljeno. Ni u sta drugo. Ljudi donesu pogresan zakljucak i misle da im je to kaljeno spasilo ekran. Ko ti moze reci da bi ekran pukao da nije bilo kaljenog? Meni je recimo x puta ispao i nije se razbio. A nikad ne koristim nikakvu zastitu za ekran. Po meni to vrijedi kao zaštita od grebanja ako mob nema neki kvalitetan premaz, a nikako kao zastita ekrana od pucanja. To je samo moje mišljenje.

Poslano sa mog Moto G (5S) koristeći Tapatalk
muxa

PostPostao/la chillout23 » Čet ruj 13, 2018 12:36 pm

Evo otključan bootloader i sad čekamo root :D
Make love, not war
chillout23

PostPostao/la chillout23 » Čet ruj 13, 2018 2:29 pm

Jučer u 11:30 skinut sa punjača na 99% i sad ima još 70% :lol: s time da sam zadnjih par mjeseci dosta više na telefonu nego je to uobičajeno za mene...zadnja 2 dana pogotovo, jer sam podešavao svašta nešto i isprobavao. Sinoć otključavao BL i sva podešavanje od početka. Išao spavati i bio na 80% u 00:20h...jutros u 7:00h i dalje na 80% (plane mode preko noći) :mrgreen: iskreno mislim da je ova baterija i bolja od one na Redmi 3. Iako je to teško, ali ovaj ima puuuno veću rezoluciju i ekran...i puno više radim po njemu nego po Redmi 3. Tako da stvarno mislim da je baterija još bolja.
Meni osobno, ovo je i overkill telefon :lol: ali neka ga :mrgreen:
Make love, not war
chillout23

PostPostao/la tomas » Čet ruj 13, 2018 3:21 pm

muxa napisao:Mogao si se samo uvjeriti da je puklo kaljeno. Ni u sta drugo. Ljudi donesu pogresan zakljucak i misle da im je to kaljeno spasilo ekran. Ko ti moze reci da bi ekran pukao da nije bilo kaljenog? Meni je recimo x puta ispao i nije se razbio. A nikad ne koristim nikakvu zastitu za ekran. Po meni to vrijedi kao zaštita od grebanja ako mob nema neki kvalitetan premaz, a nikako kao zastita ekrana od pucanja. To je samo moje mišljenje.

I meni more puta pao mob pa ništa...
Al evo prije par dana roknulo staklo na S7...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tomas

PostPostao/la tomas » Čet ruj 13, 2018 3:22 pm

I da... @chillout23 sretno sa mobom..net traje:)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tomas

PostPostao/la chillout23 » Čet ruj 13, 2018 3:25 pm

hvala :) nek potraje ko Redmi 3 i svi sretni i zadovoljni :)
Make love, not war
chillout23

PostPostao/la muxa » Sub stu 03, 2018 8:23 am

Ljudi zeni kasne notifikacije na ovom telefonu. Kako to podesiti? Znam na Letv-u kako se to rjesavalo al ovdje nit ima ona security app niti znam kako zaključati app u RAM

muxa

PostPostao/la chillout23 » Sub stu 03, 2018 11:08 am

Meni nikaj ne kasni...od prvog dana radi ko sat, tak da ne znam kaj bi ti reko...čak mi i menga dolazi na vreme :lol: :lol: :lol:
Make love, not war
chillout23

PostPostao/la izbojan » Sub stu 03, 2018 11:38 am

Dulji klik na ikonicu, info o aplikaciji i tamo izaktiviras sve sto bi moglo utjecati na notifikacije, ukljuciv i podmenije u 'obavijesti aplikacije' i unutar toga u 'dodatne postavke u aplikaciji'...
Mozda nije bas to, to sto si trazio, no mozda i jest...

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
izbojan

PostPostao/la muxa » Sub stu 03, 2018 5:26 pm

Ma sve je to ustimano al iz nekog razloga kad telefon ode u sleep mode ne stižu notifikacije. Mislio sam na ono zaključavanje u RAM-u. Na LeTv-u kad otviris recent apps povuces aplikaciju koju želiš zaključati do katanca i ona ostaje stalno raditi u pozadini. To izgleda nema na ovom telefonu ili ja ne znam

muxa

PostPostao/la muxa » Sub stu 03, 2018 6:41 pm

Nastimao. U viberu bio uključen nekakav wifi policy. Ua sad stizu notifikacije pa ćemo vidjeti za dalje

muxa

Vrati se na: Mobiteli - info, softver, savjeti