Kupnja refurbished kineskih modela - gdje je najbolje?

Najbolji, najsigurniji i najpovoljniji web i ostali shopovi

Kupnja refurbished kineskih modela - gdje je najbolje?

PostPostao/la Alan_SP » Pet lip 15, 2018 9:50 pm

Evo, bas me jucer Everbuying "razveselio" time sto prestaje poslovati. :(

Stvar je u tome sto su oni imali neke refurbished uredaje, te sam od njih mogao puno povoljnije uzeti uredaje, a s kojima sam u sustini zadovoljan.

Vjerojatno i znate, refurbished uredaji su uredaji koji su vraceni prodavacu iz bilo kojeg razloga, eventualno popravljeni i sada se vracaju na trziste po puno nizim cijenama. Kod Everybuyinga su cijene bile oko 3x nize, sto je stvarno cisto lijepa usteda.

Znate li vi neka dobra i pouzdana mjesta za preporuciti za kineske refurbished uredaje?

I da, imam odlicna iskustva s refurbished uredajima, tako sam prilicno davno (prije vise od 10 godina, vise se ni ne sjecam tocno koliko, mozda 11 ili 12 godina) kupio Palm Treo 680, koji jos uvijek radi (sto je pravo cudo). Sada polako odlazi baterija, tj. pada joj kapacitet, ali sve jos uvijek radi, pa si vi mislite...
Alan_SP

Re: Kupnja refurbished kineskih modela - gdje je najbolje?

PostPostao/la stormchaser » Ned lip 17, 2018 2:48 am

Nemam ti gdje preporučiti jer postoji jedan problem, tačnije više njih:

- pada prodaja online shopovima sa novim a kamoli sa refurb telefonima, i ko im j mater kad imaju pune magacine a ne spuštaju cijene pa propadnu kao Pandawill, Everbuying, Tinydeal i sl.

- prodaja refurb telefona "nije ozakonjena" isto na tlu svih zemalja EU: neke su čak pravile probleme pri puštanju u prodaju novih brendiranih telefona SAMO ZATO što su iz Kine. Ovo je bila praksa donedavno, stvari se mijenjaju nabolje.

- kad je već takva situacija oko prodaje novih telefona, ne znam kome bi se isplatilo da radi sa refurb telefonima za koje su dijelovi i ovako slabo dostupni, tipa rikne ti displej, power dugme ili neki vitalan dio za neki brend tipa Dakele, Thl, Umidigy, Bluboo, Gretel i sl. pa ga ne možeš nać i moraš bacit mob.

Kad uzmeš sve ovo u obzir, nov LeEco x526 ili neki noviji Coolpad košta 99$ i za te pare nema refurb telefona koji mu može parirati. Za nekih 100-200$ nikad nije bio veći izbor kvalitetnih telefona nego danas, a oko tih repariranih sve je upitno, od toga gdje ih kupiti do kako ih održati u ispravnom stanju.
stormchaser

PostPostao/la Alan_SP » Ned lip 17, 2018 8:08 pm

Mislim da nisi bas upucen sto je refurbished uredaj, barem prema nekim stvarima koje si napisao.

Cijena refurbished uredaja je od oka 3x manja. Recimo, JESSY J7 (zadnji refurbished uredaj dostupan kod Everbuyinga) kosta od oka $300: https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_605823.html Everbuying ga je prodavao po cijeni od $87,83. Ovo je samo jedan konkretni primjer refurbished uredaja.

Tako da, uredaji koji kostaju oko $100, prodaju se za oko $30 ako su refurbished.

Jasno, tu sada ne zelim ulaziti u pricu da li netko treba uzeti novi ili refurbished uredaj, to je nesto sto svatko treba rijesiti sam sa sobom, te svatko tu vidi prednosti i mane.

Spomenuo sam svoj primjer, gdje imam mobitel koji jos uvijek radi, star je svakako preko 10 godina, a kupljen je refurbished. I naravno, imam jos neke druge uredaje koje sam kupio refurbished.

Osobno ih tako kupujem jer je puno jeftinije, a cisto statisticki gledano, vjerojatnije je da ce se novi uredaj pokvariti nego refurbished. Jasno, to NIJE garancija da se nece pokvariti, vec samo kako statistika funkcionira.

I da, bas zato sto je tesko popravljati kineske uredaje, mislim da je puno jeftinije platiti 3x manje novca i onda, ako se pokvari, izgubio sam 3x manje, nego da sam kupio novi.

Ako netko ima neke dobre trgovine s refurbished uredajima za preporuciti, bio bih zahvalan. Ne morate mi objasnjavati zasto ne bih zelio refurbished uredaje, jer ih ja zapravo zelim.
Alan_SP

PostPostao/la stormchaser » Ned lip 17, 2018 11:59 pm

Meni ih je preko ruku prošlo na tone, što u servisu što privatno, a nemam ti nijedan shop za preporučit jer ako pročitaš opet moj prethodni post vidjećeš iz njega da opada online prodaja i novih telefona, a kamoli onih koji su refurbished. Ako naletiš na neki pouzdan shop sa ok cijenama, javi.
stormchaser

PostPostao/la chillout23 » Pon lip 18, 2018 6:56 am

Znaš kad taj Jesy J7 može koštat 300$?
Prije da mu je ovo realna cijena...ako je i to :D
Skoro 10 godina pratim i radim oko android telefona, ali za Jesy nikad čuo do ovog tvog posta (sumnjam da sam jedini)...valjda i to govori dovoljno ;)

btw...pogledaj si malo cijene skoro svih mobitela po svim shopovima. Na svakom uređaju je "obješena" "prava" cijena od 300-400-500$ i onda prekrižena i stavljena realna cijena uređaja...i ispada da su svi telefoni od početka prodaje, na nekim bijesnim akcijama i po 50-60-70% :D
I tako za svaki telefon koji vidiš u bilo kojem shopu, praktički, plaćaš 3X manje :lol:

Ovim postom sam ti samo htio reći: pamet u glavu ;)
Make love, not war
chillout23

PostPostao/la stormchaser » Pon lip 18, 2018 9:09 am

chillout23 napisao:Znaš kad taj Jesy J7 može koštat 300$?
Prije da mu je ovo realna cijena...ako je i to :D
Skoro 10 godina pratim i radim oko android telefona, ali za Jesy nikad čuo do ovog tvog posta (sumnjam da sam jedini)...valjda i to govori dovoljno ;)

Buraz, znaš koliko je sati kad sam i ja, kao osvjedočeni forumski "odronaš" i ljubitelj tih krš brendova morao da guglam ovaj Jesy
stormchaser

PostPostao/la kinez » Pon lip 18, 2018 9:16 am

Bome i sam sam guglao. Pratim Kineze već podosta vremena, ali nikad čuo, a i vidim da nije baš neki. Lažno nabijena cijena da ispadne da je velika akcija, tipično za sve online shopove. Baš gledam neki dan mi band 3, stavili cijenu 40$, a prekrizeno 90 i nešto hahaha

Sent from my LEX720 using Tapatalk
kinez

PostPostao/la chillout23 » Pon lip 18, 2018 11:32 am

Bit će da je kod ovoga: Jesi-nisi...ipak - nisi :lol:

Ljudi stvarno svašta iskopaju hahaha za te novce se može uzet NOVI Xiaomi koji radi ko vurica i ima bateriju ubojicu :mrgreen:
Make love, not war
chillout23

PostPostao/la Alan_SP » Pon lip 18, 2018 8:49 pm

chillout23 napisao:Znaš kad taj Jesy J7 može koštat 300$?

Jessy je bio primjer ZADNJEG uredaja koji je bio dostupan kao refurbished model.

Zato sam ga stavio, ne zato jer je to "NAJBOLJA PONUDA".

Nazalost, vidim da ne shvacate kako se tamo ovi uredaji koje vi hvalite (rang od $100-$200) mogao kupiti za $30-$50. Jasno, netko ce reci, zasto bih ja kupio "nepouzdani" refurbished za $50 kada mogu kupiti novi uredaj za $200.

Kao sto sam rekao, svako ima pravo izabirati sto zeli. Ja sam recimo sasvim zadovoljan ako uzmem uredaj za nekih $30-$40, koji ce vjerojatno (cisto statisticki pricano, veca je vjerojatnost da ce refurbished uredaj raditi bolje nego potpuno novi uredaj) raditi cisto ok, nego platiti 3x vise za takav isti uredaj.

E sada, kako svatko ima pravo izbora, ovdje meni izlgeda kao da vi mene zelite uvjeriti da ja grijesim sto me zanimaju refurbished uredaji, jer vi kupujete nove uredaje.

I da, znam i ja za mogucnost kupnje novih uredaja, sve je to meni jasno. Samo, ovdje sam postavio pitanje, zna li netko za neku dobru trgovinu koja prodaje i refurbished uredaje?

Te bih opet ponovio, ne morate me uvjeravati kako vi znate bolje, kako ste vi informiraniji od mene, te kako je novo najbolje. Ako ne zelite imati posla s refurbished uredajima, super, podrzavam vas u potpunosti.
Alan_SP

PostPostao/la chillout23 » Uto lip 19, 2018 7:32 am

Majstore...sve da je bio i primjer PRVOG uređaja koji je bio dostupan - nitko nikad za njega nije čuo. I to od nas tu, koji smo godinama i godinama "u telefonima". Pogotovo kinezima :)
I takvih "no name" ima još. Nije ovo jedini. Papir trpi sve. I u tom slučaju, najlakše je nakalemit 4/64 ili 3/32 (jer realno, to je prvo o čemu razmišlja preko 90% korisnika mobitela u hrvatskoj..."nek ima rama i roma ko kenje, ali uopće nemam pojma čemu to uopće služi") i "pravu cijenu" od 200+ $, koja je "samo za vas" spuštena na 50-60-70$...i pisat bajke o slici mobitela koju vidiš na monitoru ;)

Daj, molim te, navedi primjer uređaja koji mi hvalimo, da je cijena oko 200$, a ti si ga vidio za 30-50$. Pa da ga svi skupa kolektivno naručimo :)
I koji su to uređaji koje ti kupuješ za 30-40$, ako nije problem napisati? I di ih kupuješ? Pa otvori nam nova saznanja i vidike :)
Vjerovatno imaš neki shop ili deal kad je tako...

btw..apsolutno nitko tebe ne želi uvjeriti u ništa (barem se meni tako čini) :) činjenica je da si stavio telefon za koji nitko nikad nije čuo do trenutka kad si ga ti opostavio ovdje ;) to je sve.

I apsolutno nitko nije spomenuo da mi znamo bolje. A li da smo informiraniji - to jesmo. Barem sudeći po tvom postu :)

A ja ti opet kažem: za oko 90$ imaš Redmi 5A. Novi. A ovaj "Jesy" ne vrijedi te novce niti nov, a kamo li refurbished.

Živio
Make love, not war
chillout23

PostPostao/la nvn » Uto lip 19, 2018 10:58 am

prije jedno 4-5 godina bilo refubrished google nexusa s nekog UK sajta za cca 1200kn, nakupovali ih u firmi 10ak, svi redom pocrkavali kroz 6 mjeseci

ja kupio curi, crkla maticna u prvih mjesec dana, naravno garancija 0 bodova, dan danas mi spominje tih bacenih 1200kn :D
nvn

PostPostao/la Alan_SP » Uto lip 19, 2018 7:26 pm

chillout23 napisao:Daj, molim te, navedi primjer uređaja koji mi hvalimo, da je cijena oko 200$, a ti si ga vidio za 30-50$. Pa da ga svi skupa kolektivno naručimo :)
I koji su to uređaji koje ti kupuješ za 30-40$, ako nije problem napisati? I di ih kupuješ? Pa otvori nam nova saznanja i vidike :)

Mislim da je to veliki problem, ne samo na ovoj temi, vec i opcenito.

Naime, ljudi ne citaju sto je napisano.

Da si se potrudio procitati prvi post, vidio bi da firma koju sam koristio i kod koje sam kupovao ... vise ne posluje, tj. ne mogu ja sada tebi navoditi silne primjere i primjere ovog ili onog, jer eto, firma otisla, nema je vise i ja sada trazim drugu firmu. I zato sam i otvorio ovu temu, ako netko eventualno zna neku drugu firmu koja prodaje refurbished kineske mobitele.

Dakle, nisam ja nigdje tvrdio da ja kupujem mobitele na tone. Isto tako, tvrdim da mobiteli koje sam vidio (nisam kupio na tone uredaja od Everbuying-a, kupio sam do sada samo dva, jer sam ja samo obican, mali gradanin koji kupuje ono sto mu treba, ne preprodajem i nista slicno tome) 3x jeftiniji, sto, kada se prebaci rang cijena koji mi se ovdje nabija na nos $100-$200 podijeli s 3, dobijes $30-$70.

S time, da rang cijena na koji ja osobno ciljam je $30-$50 (sto ce reci, ciljam na uredaje koji se kao novi prodaju u rangu $100-$150).

Ali, sve je to napisano, a sada ponovljeno.

Dakle, da ukratko rezimiram:

a) Trenutacno ne mogu nikome preporuciti niti jednu trgovinu koja prodaje refurbished uredaje jer je trgovina koju sam koristio ... zatvorena.

b) Tada kada sam kupovao, kupovao sam kada sam trebao, ne stalno i kupovao sam u rangu od $30-$50 (dobro, tablet sam kupio za $67, ali eto, ipak je u pitanju i jaci i samim time i skuplji uredaj), jer sam smatrao te uredaje zadovoljavajuce za mene, to ce reci, bas me briga koje uredaje ti hvalis, to je tvoja stvar, tvoje je da kupujes za sebe, a ja cu za sebe.

c) Sada i ovdje me zanima nova trgovina, tako da ne mogu nikome preporuciti neku, jer ne znam, zato i jesam ovdje. Je, znam, ponavljam stavku a), ali vidim da nekima nije jasno o cemu se ovdje radi, pa ajde da ponovimo jos jednom.

Jako je zanimljivo vidjeti kako netko objasnjava nesto, a ne shvaca ni sto se desava i sto je ustvari tema neke teme.
Alan_SP

PostPostao/la Alan_SP » Uto lip 19, 2018 7:34 pm

nvn napisao:prije jedno 4-5 godina bilo refubrished google nexusa s nekog UK sajta za cca 1200kn, nakupovali ih u firmi 10ak, svi redom pocrkavali kroz 6 mjeseci

ja kupio curi, crkla maticna u prvih mjesec dana, naravno garancija 0 bodova, dan danas mi spominje tih bacenih 1200kn :D

Pa, ovo sve sto navodis, meni izgleda kao greska u nekoliko koraka, iako naravno, nemam tocne podatke, pa samim time moja eventualna razmisljanja su eventualno i vrlo pogresna.

Naime, svaki uredaj se moze pokvariti. Refurbished uredaji imaju statisticki gledano vecu vjerojatnost da se ne pokvare (manja je vjerojatnost da se dva puta pokvari isti proizvod, kao uostalom, sto je i poznata tkz. "kada" vjerojatnosti kvarova, tj. svi novi uredaji imaju izuzetno visoku vjerojatnost kvara, koja zatim pada na jedan konstantan nizak nivo, te se zatim, kako vrijeme ide, ta vjerojatnost penje, sve dok se na kraju svi uredaji ne pokvare).

Zatim, tu je i cijena koju spominjes, nekako previsoka za refurbished uredaje koje bih ja kupio. Naime, osobno ne bih kupovao uredaj koji je refurbished i koji nije znacajno jeftiniji od novog uredaja (maticna ploca koja kosta 1200kn bi nova trebala kostati 3500-4000kn kao nova, a za te pare bome mozes kupiti cijeli novi uredaj, sto ce reci, kupujes vrhunsku maticnu plocu, sto je isto tako sada vec posebna prica).

Time samo zelim reci: Kupio si nesto sto ja ne bih kupio, iz razloga koji govore protiv kupnje refurbished proizvoda. Naime, ako zelim uloziti puno para u nesto, onda ulazem puno para. Ako zelim uloziti malo para, onda ulazem malo para. Ti kao da si zelio uloziti malo u nesto sto zapravo kosta jako puno.

Jer, moja osnovna ideja kod kupnje refurbished uredaja jeste bas u tome da platim jako malo ($30-$50 je od oka 200-300kn, sto nije bas neko bogatstvo), te samim time dobijam uredaje koji ako i prestanu raditi, necu biti bas nesto duboko kosnut tim dogadajem, vec cu ici dalje bez tragedije (nitko mi to nece nabijati na nos godinama, a bome niti ja sam sebi).

I kao sto sam rekao, uredaji koje sam uzeo, barem meni samom, su radili i jos uvijek rade. Sto naravno je samo cista sreca i slucajnost, te predstavlja samo moje osobno iskustvo koje nitko drugi ne mora dozivjeti i prozivjeti kao takvo.
Alan_SP

PostPostao/la chillout23 » Sri lip 20, 2018 6:47 am

Alan_SP napisao:Naime, ljudi ne citaju sto je napisano.

Da si se potrudio procitati prvi post...

Pročital sam ja jako dobro prvi post, ne brini :) kao i svaki iza njega ;)

Alan_SP napisao:Jako je zanimljivo vidjeti kako netko objasnjava nesto, a ne shvaca ni sto se desava i sto je ustvari tema neke teme.

Oprosti onda. Izgleda da mi ovdje tebi objašnjavamo nešto, a u stvari nemamo pojma kaj se dešava i nemamo pojma koja je "tema ove teme". Pogubili smo se u svemu i otišli u krivom smjeru. Izbezumio si nas potpuno i pogubili smo se.

I kad je tako, zbilja ne vidim svrhu da rasprava ide dalje. Živio.
Make love, not war
chillout23

PostPostao/la kinez » Sri lip 20, 2018 9:07 am

Lijepo si dobio pitanje, koje si to uređaje kupio za 30-50$ i koje to uređaje od 100-200$ možemo kupiti tako snižene. Normalno da svi gledamo proći čim jeftinije, ali mislim da si ovdje fulao ceo fudbal, kako se kaže.

kinez

PostPostao/la dak0001 » Sri lip 20, 2018 9:33 am

Ma svi ste otišli u krivom smjeru (kao uostalom i obično) - ni prvi ni zadnji put, niti samo ovdje.
I mene nervira kad postavim negdje konkretno pitanje, pa mi se soli pamet.
Nisam znao odgovor na pitanje - nisam se javio.
Točka.
dak0001

PostPostao/la chillout23 » Sri lip 20, 2018 9:48 am

Mislim da nas sve nervira kad postavimo konkretno pitanje i onda nam se soli pamet :)
Ali kad pročitaš sve ovo napisano na topicu - ko bilo kome soli pamet? :)
Forumska rasprava i to je to.
Konkretno ga pitam da navede primjere i to...i dečko napiše 2 posta od kojih me glava zabolila dok sam ih čital (apsolutno nikaj osobno).
Prvenstveno mi je čudno da nitko od nas (ili vas) nikad nije vidio refurbished uređaj od 150-200$ za 30-50$ ;) a mislim da svi mi provodimo poprilično vremena svaki dan (ili skoro svaki) po raznim shopovima i vrtimo sve moguće opcije i "opcije"...tražimo, zujimo, pratimo...
Zato sam ga pital da nam da primjere. Jer da je to stvarno slučaj, već bi se debelo o tome tu pisalo i raspravljalo :)
I naj iskrenije debelo sumnjam da je kupil prije 10-11-12 godina Palm Treo 680 za 30-40-50$.
Taj uređaj je izašao u listopadu 2006. Sada mu je cijena na Amazonu 100€: https://www.amazon.de/Palm-Treo-680-Sma ... B000JUD08A
Cijene uređaja su tada bile jako velike. Puno, puno veće nego sada.

Ali ok.
Make love, not war
chillout23

PostPostao/la kinez » Sri lip 20, 2018 9:52 am

Pa nitko ne soli pamet već komentiramo temu, zašto moramo biti tako ograničeni samo isključivo na pitanje, možemo i prokomentirati ostale stvari koje se tiču teme. Vjerujem da ljude ovdje zanima koji se to uređaji mogu tako jeftino kupiti i kakva su iskustva sa njima jer do sad je o tome malo pisano na ovom forumu. Samo s obzirom na malo informacija koje je autor teme dao zaključili smo da se očito radi o nekim no name Kinezima i da su to lažne akcije i da je neisplativo. Nitko sretniji od mene ako me uvjeri suprotno jer i sam bi rado ubo nekog xioamija ili letvu debelo ispod cijene, pa makar je već korišten.

kinez

PostPostao/la chillout23 » Sri lip 20, 2018 10:00 am

kinez napisao:Nitko sretniji od mene ako me uvjeri suprotno jer i sam bi rado ubo nekog xioamija ili letvu debelo ispod cijene, pa makar je već korišten.

Upravo tako.
recimo, za nekih 6-7-8 mjeseci ubost Redmi 5 za 50$ :) ili X626 za 30$ :)
Make love, not war
chillout23

PostPostao/la zupy » Sri lip 20, 2018 10:54 am

Aha - nema tamo tih, nego samo nekih Đesi Đemsova :D
zupy

Sljedeće

Vrati se na: Gdje kupiti kineske mobitele?