Sta kupiti a nema se vremena cekati!

Da li da kupim XY mobitel ili XY mobitel, koji je bolji i sl.

Sta kupiti a nema se vremena cekati!

PostPostao/la Zof » Sub svi 06, 2017 11:22 am

Prvo da vidimo zasto se nema vremena...narucio Meizu MX6 sestri (ljubitelj FlyMe softvera i kvaliteta MX serije), ispala komplikacija sa Gearbest i sad sam izgubio 15 dana a naruceni telefon necu ni dobiti. Razmisljam sta kupiti dobro do cca 200EUR a da bude mirna jedno 2-3 godine. Meizu sem tog MX6 nemam volju uzimati jer su nakrcali masu modela u budget nivou, sve slicni nema sanse da shvatis o cemu se radi, mrsavi procesori (MTK niza klasa u masi njih). Licno sam ljubitelj Xiaomi ali ne svidja mi se njihova Redmi serija zbog usteda na kameri, donekle i na kvalitetu materijala i izrade...slab je izbor van Xiaomi i LeEco u EU skladistima za brzu isporuku...

Ono sto sam gledao kao brzu kupovinu je sledece:

GROSSOSHOP
LeEco Cool1 (4/32GB) 180 EUR

EU DIRECT SHOP
LeEco CoolChanger 1C (3/32GB) 155 EUR
LeEco Le S3 (4/32GB) 170 EUR
- ovaj shop ima 27 EUR trosak isporuke sto nije zanemarivo

Lokalni oglasi:
LeEco Le2 X520 (3/32) 150 EUR
LeEco Le2 Pro (4/32) 200 EUR
LeEco Cool 1 (4/32) 210 EUR
- ovo mogu imati danas za sutra ako se odlucim

Necu da kupujem nista tipa Cubot, Doogee, Elephone, Blackview, Ulephone, Umi i slicno...kao ni Asus, Huawei jer su preskupi u odnosu na LeEco ili Xiaomi za ono sto nude.

Jel ima nekih savjeta ili alternativnih predloga van ovoga sto sam naveo?

Hvala :)
Zof

Re: Sta kupiti a nema se vremena cekati!

PostPostao/la veljkoka » Sub svi 06, 2017 2:22 pm

Vidii, ne znam sta jos ima u EU skladistima, JA bih ti preporucio lokalne oglase, ako je samo ovo izbor, ovaj X520 je za ove pare dobar telefon, ja mislim da je jako slican X620, ali je pravljen za indijsko trziste. Ovaj le2 pro je u stvari X620 sa nekim poboljsanima, jako dobar telefon, ako gledas striktno ovaj spisak onda bi ja birao izmedju ova dva, znaci le2 pro i X520. E sada, ja bih ovde dodao LeEco le max 2 koji ima nesto veci ekran, ali i bolju kameru od ovih navedenih i xiaomi mi5. Trebalo bi da je mi5 nesto malo vise od 200u tim skladistima, ima ovde par tema gde ljudi sa foruma u saradnji sa nekim shopovima uvoze ove telefone za EU trziste bez dodatnih davanja. E da, jako je povoljan i ZUK Z2, pogledaj i njega, to ti je u stvari lenovo,

Ako gledas samo ove telefone sto si ti nabrojao onda biraj izmedju ona dva, ako ti nije zao da das 50EUR vise onda ti ja preporucujem le 2 pro. Ja sam drugu porucio obican X620 i stvarno sam prijatno bio iznenadjen tim telefonom.
veljkoka

PostPostao/la Darmar » Sub svi 06, 2017 6:32 pm

Mislim da kolega zof ima Zuk, al zašto me bu uzeo još koji..? ;-)
Darmar

PostPostao/la Zof » Ned svi 07, 2017 1:54 pm

Tacno je, imam ZUK Z2...ali za sestru trazim nesto "out of the box" a Z2 nije to...na pocetku mi je trebalo dosta vremena da podesim notifikacije koje dosta zezaju dok ne podesis sve kako treba (posle je sve super). Postoji taj problem sa OTA update koji se lako sredi al nije bas za svakoga. Mada moram reci da za tu lovu koliko kosta Zuk Z2 tesko se moze naci telefon tog kvaliteta i funkcija.
Zof

PostPostao/la Zof » Čet srp 06, 2017 12:59 pm

Sestri sam kupio MEIZU M5 Note, koristi ga nekih 2 meseca i kaze da je super zadovoljna, narocito sa baterijom, brzinom rada i kamerom.
Zof

PostPostao/la genitalni_herpes » Pet ruj 01, 2017 7:15 am

Zof napisao:Sestri sam kupio MEIZU M5 Note, koristi ga nekih 2 meseca i kaze da je super zadovoljna, narocito sa baterijom, brzinom rada i kamerom.

vidiš vidiš taj mi nije pao na pamet!
genitalni_herpes

Vrati se na: Usporedbe mobitela