Sta kupiti a nema se vremena cekati!

Da li da kupim XY mobitel ili XY mobitel, koji je bolji i sl.

Sta kupiti a nema se vremena cekati!

PostPostao/la Zof » Sub svi 06, 2017 11:22 am

Prvo da vidimo zasto se nema vremena...narucio Meizu MX6 sestri (ljubitelj FlyMe softvera i kvaliteta MX serije), ispala komplikacija sa Gearbest i sad sam izgubio 15 dana a naruceni telefon necu ni dobiti. Razmisljam sta kupiti dobro do cca 200EUR a da bude mirna jedno 2-3 godine. Meizu sem tog MX6 nemam volju uzimati jer su nakrcali masu modela u budget nivou, sve slicni nema sanse da shvatis o cemu se radi, mrsavi procesori (MTK niza klasa u masi njih). Licno sam ljubitelj Xiaomi ali ne svidja mi se njihova Redmi serija zbog usteda na kameri, donekle i na kvalitetu materijala i izrade...slab je izbor van Xiaomi i LeEco u EU skladistima za brzu isporuku...

Ono sto sam gledao kao brzu kupovinu je sledece:

GROSSOSHOP
LeEco Cool1 (4/32GB) 180 EUR

EU DIRECT SHOP
LeEco CoolChanger 1C (3/32GB) 155 EUR
LeEco Le S3 (4/32GB) 170 EUR
- ovaj shop ima 27 EUR trosak isporuke sto nije zanemarivo

Lokalni oglasi:
LeEco Le2 X520 (3/32) 150 EUR
LeEco Le2 Pro (4/32) 200 EUR
LeEco Cool 1 (4/32) 210 EUR
- ovo mogu imati danas za sutra ako se odlucim

Necu da kupujem nista tipa Cubot, Doogee, Elephone, Blackview, Ulephone, Umi i slicno...kao ni Asus, Huawei jer su preskupi u odnosu na LeEco ili Xiaomi za ono sto nude.

Jel ima nekih savjeta ili alternativnih predloga van ovoga sto sam naveo?

Hvala :)
Zof

Re: Sta kupiti a nema se vremena cekati!

PostPostao/la veljkoka » Sub svi 06, 2017 2:22 pm

Vidii, ne znam sta jos ima u EU skladistima, JA bih ti preporucio lokalne oglase, ako je samo ovo izbor, ovaj X520 je za ove pare dobar telefon, ja mislim da je jako slican X620, ali je pravljen za indijsko trziste. Ovaj le2 pro je u stvari X620 sa nekim poboljsanima, jako dobar telefon, ako gledas striktno ovaj spisak onda bi ja birao izmedju ova dva, znaci le2 pro i X520. E sada, ja bih ovde dodao LeEco le max 2 koji ima nesto veci ekran, ali i bolju kameru od ovih navedenih i xiaomi mi5. Trebalo bi da je mi5 nesto malo vise od 200u tim skladistima, ima ovde par tema gde ljudi sa foruma u saradnji sa nekim shopovima uvoze ove telefone za EU trziste bez dodatnih davanja. E da, jako je povoljan i ZUK Z2, pogledaj i njega, to ti je u stvari lenovo,

Ako gledas samo ove telefone sto si ti nabrojao onda biraj izmedju ona dva, ako ti nije zao da das 50EUR vise onda ti ja preporucujem le 2 pro. Ja sam drugu porucio obican X620 i stvarno sam prijatno bio iznenadjen tim telefonom.
veljkoka

PostPostao/la Darmar » Sub svi 06, 2017 6:32 pm

Mislim da kolega zof ima Zuk, al zašto me bu uzeo još koji..? ;-)
Darmar

PostPostao/la Zof » Ned svi 07, 2017 1:54 pm

Tacno je, imam ZUK Z2...ali za sestru trazim nesto "out of the box" a Z2 nije to...na pocetku mi je trebalo dosta vremena da podesim notifikacije koje dosta zezaju dok ne podesis sve kako treba (posle je sve super). Postoji taj problem sa OTA update koji se lako sredi al nije bas za svakoga. Mada moram reci da za tu lovu koliko kosta Zuk Z2 tesko se moze naci telefon tog kvaliteta i funkcija.
Zof

PostPostao/la Zof » Čet srp 06, 2017 12:59 pm

Sestri sam kupio MEIZU M5 Note, koristi ga nekih 2 meseca i kaze da je super zadovoljna, narocito sa baterijom, brzinom rada i kamerom.
Zof

PostPostao/la genitalni_herpes » Pet ruj 01, 2017 7:15 am

Zof napisao:Sestri sam kupio MEIZU M5 Note, koristi ga nekih 2 meseca i kaze da je super zadovoljna, narocito sa baterijom, brzinom rada i kamerom.

vidiš vidiš taj mi nije pao na pamet!
genitalni_herpes

PostPostao/la Zof » Sri ruj 27, 2017 8:14 am

M5 Note je radio super nekih 2 meseca i onda se odjednom pokvario...jednostavno izgubio mrezu (nije ispadao niti udarad) i vise nikako nece da proradi. Posto sam doplatio neku garanciju na Ali od 6$ slala je sestra tel u Nemacku na servis, oni posle nekog vremena odobrili povrat love, malo cekali i vratili mi kompletan iznos...mislio sam da joj narucim novi M6 Note umesto prethodnog M5 Note jer je dosta poboljsan ako se uporedi, ali za njega jos nema global firmware koji podrzava OTA update pa sam odustao - ne bi se snasla ona sa flesovanjem kad izadje nova verzija software-a. Tako da ce biti opet Meizu M5 Note ili mozda Meizu MX6 ako uleti neka dobra cena
Zof

PostPostao/la Zof » Čet ruj 28, 2017 8:03 am

Razmisljao sam o nekom od LeEco modela, ali s ovim njihovim propadanjem stvarno ne znam sta ocekivati...realno pitanje sta ce biti sa update-imau buducnosti, moze li se tu ista ocekivati? Telefoni su super za cijene koliko kostaju u to ne sumnjam ali da ne bude kao za mnoge koji su propali i ostali bex bilo kakve podrske.
Zof

PostPostao/la tjukic07 » Čet ruj 28, 2017 8:43 am

Zof napisao:Razmisljao sam o nekom od LeEco modela, ali s ovim njihovim propadanjem stvarno ne znam sta ocekivati...realno pitanje sta ce biti sa update-imau buducnosti, moze li se tu ista ocekivati? Telefoni su super za cijene koliko kostaju u to ne sumnjam ali da ne bude kao za mnoge koji su propali i ostali bex bilo kakve podrske.
Onda uzimi xiaomija!!!

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
tjukic07

PostPostao/la Zof » Čet ruj 28, 2017 8:48 am

Samo da ima bolju kameru u Redmi liniji, zato sam i otisao na Meizu koji ima bolje kamere u budget liniji kao sto je M5 Note. Kamere su kod Xiaomija bolje tek od Mi linije al tu nemam sta kupiti za 150-160 USD.
Zof

PostPostao/la prosinac » Čet ruj 28, 2017 11:09 am

Zof napisao:Samo da ima bolju kameru u Redmi liniji, zato sam i otisao na Meizu koji ima bolje kamere u budget liniji kao sto je M5 Note. Kamere su kod Xiaomija bolje tek od Mi linije al tu nemam sta kupiti za 150-160 USD.

a jbg, realno je za očekivati da ne možeš dobiti neki dobar mob sa odlicnom kamerom za manje od 160$...
prosinac

PostPostao/la genitalni_herpes » Čet ruj 28, 2017 9:03 pm

a leeco s3? košta stotinjak eura eh..
genitalni_herpes

PostPostao/la dakok » Čet ruj 28, 2017 9:57 pm

Kamera na redmi 4x je vrlo dobra
dakok
Site Admin

PostPostao/la Zof » Pet ruj 29, 2017 8:48 am

Samo da razjasnimo - Redmi 4X ili Redmi Note 4X?
Mislis da je kamera na Redmi 4X bolja od ostalih Redmi modela...jbg meni to sve djeluje ko isto, samo promjene procesor i RAM, i vozi dalje, 116 Redmi model imas
Zof

PostPostao/la dakok » Pet ruj 29, 2017 1:02 pm

Da je Note, napisao bi Note. :mrgreen:

Evo, konkretno ovaj model, prijatelj uzeo nedavno i kamera mu je dobra kao ona od Leeco x722, ako ne i bolja.
Uspoređivali smo fotke.
https://www.joybuy.com/3143524.html
dakok
Site Admin

PostPostao/la Rollo » Pet ruj 29, 2017 2:32 pm

Zof napisao:Samo da ima bolju kameru u Redmi liniji, zato sam i otisao na Meizu koji ima bolje kamere u budget liniji kao sto je M5 Note. Kamere su kod Xiaomija bolje tek od Mi linije al tu nemam sta kupiti za 150-160 USD.
Koliko košta m6 Note?
Mislim da za slične pare možeš uzeti Mi 5X/A1.

Sent from my Redmi Note 4
Želiš uštediti pri kupovini uređaja iz Kine?
Kineski webshopovi daju i do 8% novca nazad koji možeš isplatiti na PayPal.
Za potrošenih 25$ (eBay, AliExpress, GB, itd.) Ebates ti daje 10$ welcome bonus.
Saznaj više u ovoj TEMI ili se registruj OVDE.
Rollo

PostPostao/la prosinac » Uto lis 10, 2017 12:41 pm

Rollo napisao:Koliko košta m6 Note?

Barem 200$
prosinac

PostPostao/la Zof » Sri lis 11, 2017 6:25 pm

M6 Note je minimum 190$ i to verzija 3/16GB, naravno u zlatnoj boji...dodatno je problem sto global verzija softvera ne podrzava ota update. Telefon je dosta nahvaljen ali ni cena mu nije bas nezna, recimo M5 Note je 3/32GB vec za 150$.
Zof

PostPostao/la Zof » Uto stu 14, 2017 9:02 am

Na kraju smo odabrali mozda i najrazumnije rjesenje...kupljen Redmi Note 4X (3/32GB, SD625) za 150 EUR preko lokalnih oglasa, telefon super radi i cak sam prilicno impresioniran cjelokupnim utiskom rada tog modela.
Inace u medjuvremenu sam morao i ja kupiti novi telefon jer mom Meizu Pro 6 plus nema spasa izgleda, tako da sam za 290 EUR uzeo Xiaomi Mi5S plus takodje preko lokalnih prodavaca na oglasima - telefon je stvarno dobar, kvalitetno izradjen, radi super brzo, baterija odlicna, Miui mi odgovara, zamjerka je realno kamera koja bi morala biti bolja na telefonu tog ranga.
Zof

Vrati se na: Usporedbe mobitela