ZTE Nubia Z11

Diskusije vezane uz pojedine modele smartphonea.

Re: ZTE Nubia Z11

PostPostao/la Radler » Čet kol 03, 2017 6:56 pm

Ima li tax free negdje

Poslano sa mog LEX720 koristeći Tapatalk
Radler

PostPostao/la Darmar » Čet kol 03, 2017 9:17 pm

Na aliju samo na hktr storu, barem kaj se nubia tiče.. http://s.aliexpress.com/MbyAzmum
Darmar

PostPostao/la Radler » Sub kol 05, 2017 5:15 pm

Pratio sam na forumu za sada nema global verzija. Šteta da ne misle na kupce izvan Kine i Indije.
Mislio ga uzeti ali odustao.

Poslano sa mog LEX720 koristeći Tapatalk
Radler

PostPostao/la veljkoka » Sub sij 06, 2018 1:31 pm

Eee, je li neko kupio ovu nubiu preko joybuy-a? Zanima me kakav je sofver i koliko je tesko instalirati global ROM?

Sent from my Micromax A310 using Tapatalk
veljkoka

PostPostao/la veljkoka » Čet sij 11, 2018 9:45 pm

Ljudi, koristi li iko vise ovu nubiu, svrbi me ds je uzmem jer me od leeco telefona odbija boja. A svakako mi se ovaj telefon svidjao od kada je izasao. Citam temu od pocetka i vidim da ima svakakvih utisaka, malo me brine softver, da se ne zajebem ako softverski ima problema.

veljkoka

PostPostao/la wladymeer » Pet sij 12, 2018 5:21 pm

Koja te boja odbija tačno? Pošto uzivo LeEco uopšte nije toliko zlatan kao recimo Samsung. Poprilično je neutralan a imaš i da poručiš staklo sa crnim panelom pa da prekriješ boju.
wladymeer

PostPostao/la veljkoka » Pet sij 12, 2018 5:49 pm

Sve me zlatne odbijaju, ma narucivao sam i ovaj x722, sve znam da pomalo vuce na sivu, naruVivao sam i x626 i vidi se neka mininalna razlika ali jednostavno mi se ne svidja. Jurim nesto sivo, belo, plavo hahaha. Mislio dam da platim malo manje fon, ali cu na kraju uzeti nubia Z11, ovaj X722 6/64 ili Axon 7. Ova nubia mi se svidja ponajvise, ali ne bih da rizikujem ako je softver los ili ako je tesko ubaciti global ROM, zato pitam ove ljude koji ga imaju jesu li resili ove probleme sto su imali i koliko je zajebano ubaciti global ROM posto pretpostavljam da su sa JD sa kineskim ROM-om.

veljkoka

PostPostao/la dakok » Pon sij 15, 2018 11:56 pm

JD ima samo orig. pakirane mobitele koje ne otvara.
99% sam siguran da sam stavio global rom na ženin mob. Nema hrvatski. Stavlja se lako al ne pamtim kako. ;)
dakok
Site Admin

PostPostao/la danko » Pet ožu 16, 2018 10:51 pm

Zof napisao:Muke tantalove sa ovim telefonom, tj. telefon je zvijer 101% u svakom smislu osim softvera koji mi pravi probleme sa notifikacijama konstantno od 1.dana. Instalirao sam sve moguce verzije official ROM-a koje sam nasao (preko njemackog, italijanskog i indijskog Nubia sajta), i uvijek isti problem sa notifikacijama koje kasne cim telefon stoji u mirovanju duze od 10-ak minuta.

Kupio sam Nubia Z17 lite i mogu reći da je mobitel fenomenalan, ali vratit ću se na tu temu kasnije, prvo da ti pokušam pomoći. Pošto si već rootao mobitel, trebao si prebaciti aplikacije kojima ti kasne notifikacije među sistemske. Meni su na whatsapu dolazile uredno, ali viber su kasnile čim malo miruje, samo sam sve riješio na slijedeći način (inače rom je tvornički sa gappsima, bez kineskih gluposti, nubia UI 5.0, Android 7.1., kupljen na geekbuyingu iz Italije):
Settings - Notification bar and status bar - Applications notifications - Tu sam isključio notifikacije za nebitne aplikacije tipa music, backup, video, itd., a uključio sve za viber, whatsap, itd.

Kada sam to napravio, mobitel mi radi sve normalno, a ako i dalje imaš problema napravi slijedeće:
Settings - Power management - Performance mode - add - pa dodaj aplikacije kojima ti kasne notifikacije.

A sad da se vratim na mobitel, prvotna je ideja bila naći dostojnu zamjenu za Le 3 Pro x720 koji je otišao ženi (zbog dizajna koji mi je dosadija i debelih bezela) te da cijenom bude oko 200 eur, dakle ciljao sam na nešto sa EU skladišta jer mi se nije puno čekalo, a da sam našao baš nešto za šta se isplati čekati i da je povoljno, to bi išlo iz Kine. Izbor nakon svega i nije bio težak, našao sam u Italiji na Geekbuyingu Z17 lite sa 6GB RAM, 64 ROM, crno zlatni sa DHL dostavom za 1760 kn, šta smatram da je odlična cijena.
E sad kakav je mobitel u usporedbi sa navedenom LeTvom? Po meni odličan, nisam testirao igrice jer ih ne igram, ali vjerujem da bi ga tu LeTva razbila jer je na Antuntun testu skoro duplo jača.
Ono što me iznenadilo jest trajanje baterije, očito je da HW baterija nije garancija uspjeha tj. da je SW na Nubiji ispoliraniji nego na LeTvi, pari mi se da baterija traje li la, uz težak rad izdrži dan bez problema.
Ekran je nešto bolji na Nubiji, tj. uz svako mod podešavanja na LeTvi, opet mi ovaj na Nubiji ima točnije boje, djeluje mi više amoled. Jedino šta ekran na Nubiji ide od ruba do ruba pa se u krajnjim rubovima pod nekim kutom ocrtavaju neke crte, vidio sam video na YT u svezi toga, ništa šta smeta ili ne zamjetno, ali bolesnik kao ja to ne može ne vidjeti.
Stražnja kamera je osjetno bolja na LeTvi (možda ja to bolje vidim jer se amaterski bavim fotografijom), mada ova na Nubiji ima više mogućnosti i postavki jer je dvostruka, dok je prednja kamera nešto bolja na Nubiji.
Vanjska izrada, e tu bi se lomila koplja te mi se čini da je sve stvar ukusa, Nubija djeluje nešto kao miks Samsunga i Iphonea (osjećaj u ruci, ne dizajn) i dosta je klizava, dok LeTva izgleda kao da možeš srušiti s njom zid, daje mi dojam da je deblja, ali je u biti 0,01mm tanja. Jedina zamjerka (ako se to može tako nazvati) u usporedbi sa LeTvom su tipke, koje su malčice (ali z) klimave te kada se mobitel spusti jače na kartonsku kutiju, kao da se čuju tipke, dok su kod LeTve pa i kod Le 1s x500, i dan danas kao prvog dana, čvrste i bez pomaka.
Software je u Nubije pomea pod sa EUI-em, mada sam EUI zavolio te sa zadnjim nadogradnjama izgleda odlično, ne mogu se otet dojmu kako je to u Nubiji sve promišljenije napravljeno, sa ciljem na korisniku, a ne zaradi od nekih pop up reklama. I Nubia ima puno trikove i gestikulacija koje pomažu u radu, baš je SW odličan.

Sve u svemu, ako vam se ne čita gore šta sam štrapao, ukratko sa Nubijom sam prezadovoljan te je mogu preporučiti kao iskorak svakom LeTv/LeEco-cu. :mrgreen:
danko

PostPostao/la danko » Pon ožu 19, 2018 3:35 pm

nabujakk napisao:Da ne otvaram novu temu... Na nubiji m2 ne rade viber notifikacije kad aplikacija nije otvorena. Pokušao performance mode, manage notifications... Ne pomaže. Btw notifikacije gmaila uredno dolaze...

Ako ti baš ništa ne pomogne, onda provaj rootat mobitel te viber prebaciti pod sistemske aplikacije, ali meni je pomoglo ovo gore kako sam naveo i to mi viber nije u performance modu.
danko

PostPostao/la nabujakk » Pon ožu 19, 2018 8:46 pm

Tnx. Na xda za nubiu pišu da neosafe aplikaciju zaustavit, ali meni ta opcija nije ponuđena...
nabujakk

PostPostao/la danko » Pon ožu 19, 2018 9:52 pm

nabujakk napisao:Tnx. Na xda za nubiu pišu da neosafe aplikaciju zaustavit, ali meni ta opcija nije ponuđena...

Kako misliš nije? (Ja je nisam zaustavio). Settings - Apps - (tri točkice) Show system - vrti do neosafe
danko

PostPostao/la nabujakk » Uto ožu 20, 2018 7:11 am

Našao sam ja aplikaciju, ali opciju disable ne mogu stisnuti/potvrditi.
nabujakk

PostPostao/la danko » Uto ožu 20, 2018 8:39 am

nabujakk napisao:Našao sam ja aplikaciju, ali opciju disable ne mogu stisnuti/potvrditi.

Sad sam vidio da ne mogu ni ja, možda ćeš morati rootat mobitel pa je onda onemogućit, čisto sumnjam da će je ijedan software maknit.
danko

PostPostao/la nabujakk » Uto ožu 20, 2018 11:31 am

Nije da mi se da tražit po forumima kako rootat nubiju. Možda ipak ima ovdje na forumu koji vlasnik m2 da opiše kako riješiti problem...
nabujakk

PostPostao/la dakok » Uto vel 12, 2019 2:32 pm

dakok
Site Admin

PostPostao/la dakok » Uto vel 19, 2019 7:46 am

Promijenio sam jučer bateriju. Vrlo je jednostavno jer je baterija odmah ispod stražnjeg poklopca koji je pričvršćen s dva vijka. Dovoljno je pogledat odličan video (prvi u prethodnoj poruci).

Baterija je odavde:
https://www.aliexpress.com/item/New-LEH ... 22060.html

Trgovac šalje kompletan alat za izmjenu i par poklončića.

Nubia Z11 ima problem s baterijom (vidim po forumima da često ode nakon cca godinu - dvije) a problem se manifestira u naglom gašenju mobitela nakon što baterija padne na cca 40%.
Sigurno nije do softvera jer sam stavio tvornički global rom 3.06 i par puta je praznio do 0% i onda ugašenog punio do kraja.

Napomena - kad se pri sklapanju ušteka konektor poklopca (fingerprint senzor), mora se čuti "klik".
dakok
Site Admin

Prethodni

Vrati se na: Mobiteli - info, softver, savjeti