xiaomi redmi note 4

Diskusije vezane uz pojedine modele smartphonea.

Re: xiaomi redmi note 4

PostPostao/la hardcoree » Sri sij 09, 2019 4:50 pm

autotoxis napisao:Kod mene je isto RN 4x MIU 10 i baterija je kao i prvog dana a imam ga godinu i pol.. Probaj vratiti na tvornicke..

Toliko ga i ja imam cca, možda nešto manje. Čudno mi je da baterija ode tako brzo, imam doma i dosta stariji Redmi note 3 pa baterija drži skoro kao kad je bio nov.

Misliš da bi vraćanje na tvorničke stvarno pomoglo? Da ga ne resetiram bez veze...
Koji rom imaš?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
hardcoree

PostPostao/la Ilion » Sri sij 09, 2019 9:11 pm

Ako je mtk verzija, zenuli su sa updejtom nešto i javlja se battery drain.

Predji na eu rom ili izguglaj koja verzija stock roma zeza pre nego kupiš bateriju.

Sorry što nemam više info-a.
Ilion

PostPostao/la autotoxis » Sri sij 09, 2019 9:50 pm

hardcoree napisao:
autotoxis napisao:Kod mene je isto RN 4x MIU 10 i baterija je kao i prvog dana a imam ga godinu i pol.. Probaj vratiti na tvornicke..

Toliko ga i ja imam cca, možda nešto manje. Čudno mi je da baterija ode tako brzo, imam doma i dosta stariji Redmi note 3 pa baterija drži skoro kao kad je bio nov.

Misliš da bi vraćanje na tvorničke stvarno pomoglo? Da ga ne resetiram bez veze...
Koji rom imaš?

MIU Global 10.1 Stable 10.1.1.0.
A Snapdragon je procesor..
Mislim da ti nema druge nego probati sa drugim romom...
autotoxis

PostPostao/la hardcoree » Sri sij 09, 2019 10:29 pm

Ilion napisao:Ako je mtk verzija, zenuli su sa updejtom nešto i javlja se battery drain.

Predji na eu rom ili izguglaj koja verzija stock roma zeza pre nego kupiš bateriju.

Sorry što nemam više info-a.

Snapdragon je. Ostali podatci u attachu.
Pričekat ću još koji update, možda srede stvari. Nisam pametan. I nemaš se na čemu izvinjavati. Hvala ti
Slika

hardcoree

PostPostao/la hardcoree » Sri sij 09, 2019 10:34 pm

autotoxis napisao:MIU Global 10.1 Stable 10.1.1.0.

Sačekati ću još par updateova pa ako se stanje ne popravi idem na najsigurniji stabilni rom, a možda u međuvremenu i naručim ovaj gadget za mjerenje zdravlja baterije kojeg je zupy spominjao. Ubija me ovo, batery life mi je najbitnija stavka kod mobitela.

hardcoree

PostPostao/la Ilion » Sri sij 09, 2019 11:35 pm

Snapdragon nema taj problem sa battery drain-om vezanim za update firmware-a.
Ilion

PostPostao/la hardcoree » Sri sij 09, 2019 11:52 pm

Pretpostavljaš da je baterija "otišla" onda?
Vidim da su zamjenske po ~ 8$, to nije neka frka onda. Trebam uzeti sa alia ovu BN43 i to bi onda trebalo biti ok? Kakva su iskustva sa zamjenskim baterijama? Preporuka nekog određenog shopa ili da samo uzmem odgovarajuću iz shopa sa najviše prodanih/najboljim recenzijama?

hardcoree

PostPostao/la bomed_10 » Čet sij 10, 2019 11:36 am

Probaj jos i ovo provjeriti http://en.miui.com/thread-4842924-1-1.html
Meni pise za batariju da je ostalo 3674 mAh. Imam note 4x, SD procesor, star malo vise od godinu i pol.
Slika
bomed_10

PostPostao/la hardcoree » Čet sij 10, 2019 11:27 pm

Šteka mi nešto komp, probati ću čim ga sredim. Hvala ti.

hardcoree

PostPostao/la Ilion » Pet sij 11, 2019 1:54 pm

hardcoree napisao:
autotoxis napisao:MIU Global 10.1 Stable 10.1.1.0.

Sačekati ću još par updateova pa ako se stanje ne popravi idem na najsigurniji stabilni rom, a možda u međuvremenu i naručim ovaj gadget za mjerenje zdravlja baterije kojeg je zupy spominjao. Ubija me ovo, batery life mi je najbitnija stavka kod mobitela.

Plati malo vise od toga bateriju. Nohon , lonsoncoer npr. Da, bn 43 baterija za snap.

Te od 7-8$ imaju max 70% deklarisanog kapaciteta. Nekada i osetno manje.
Ilion

PostPostao/la hardcoree » Pet sij 11, 2019 7:17 pm

Da,da, naravno da ću uzeti nešto kvalitetnije ako bude potrebno, ono sam samo na prvu utipkao u tražilicu pa mi je izbacilo te jeftinije. Nije problem ni do stotinjak kuna, samo da valja. Hvala ti puno na preporuci.

hardcoree

PostPostao/la hardcoree » Sub sij 12, 2019 9:23 pm

bomed_10 napisao:Probaj jos i ovo provjeriti http://en.miui.com/thread-4842924-1-1.html
Meni pise za batariju da je ostalo 3674 mAh. Imam note 4x, SD procesor, star malo vise od godinu i pol.
Probao sam upravo. Po ovome mi je baterija pala na 1694, a ženi (isti mobiteli) na 2224. Katastrofa za mobitel star niti godinu i po.
Bacam se u potragu za kvalitetnom baterijom, a možda i dvije.
Spominjale su se Nohon i Losoncoer kao kvalitetnije. Da uzmem nešto od toga ili da tražim original? Vidim da su na eBayu tu po cijeni. (Ako je stvarno original to što sam vidio).
hardcoree

PostPostao/la Tommy21 » Čet ožu 19, 2020 11:32 pm

Pozdrav, evo ponovo ozivljavam ovu temu.

Uglavnom, zadnja tri tjedna mi je strasno pala baterija na redmi note 4 sd verziji, ako malo vise surfam zna past preko 30% u malo vise od pola sata.

Gledao sam sad na aliji, ispada da je za sd note 4 model baterije bn43, a za mtk bn41.

Ako je ko uzima bateriju za sd verziju, a dobro mu radi, molio bih da posalje kakav link, jer ovo sto sam gleda nisu original xiaomi baterije, pa bih volio cuti koje osobno iskustvo.
Tommy21

PostPostao/la hardcoree » Čet ožu 19, 2020 11:51 pm

Ja sam kupio u Novigradu u Mobiexpressu. Sam sam zamjenio i nakon toga je sve bilo ok. Sot se vratio na 10h. Ne sjećam se da li je bila original. Čak mislim da je. Iskreno, mislim da ni sa ovom zamjenskom nećeš fulati, gledaj samo da je ok shop i čitaj recenzije. Probaj nazvati i mobiex da vidiš da li još nabavljaju i koja je cijena.
Mada ti je možda polako i vrijeme za novi mob. Ja još koristim redmi note 4x, ali sam si kupio drugi mob i čekam samo da mi stigne maska pa da xiaomi ode u ladicu. Popustilo je sve polako na njemu, a izdržao je svašta

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
hardcoree

PostPostao/la Tommy21 » Pet ožu 20, 2020 12:39 pm

Hvala na odgovoru, i ekran mi je razbijen, ali nemam nikakvih problema pri dodiru ekrana i sve je vidljivo, da kucnem radi ko sat.

Mob je star dvi i po godine, nemam nikakve zamjerke na njegov rad, zato mi se neda kupovat novog, novi telefoni mi ne nude nista revolucionarno u odnosu na ovog sta bi mene privuklo, zato mi je opcenito glupo dati lovu za novi telefon.

Ako se odlucim za novog, ide redmi note 8/9 obavezno, ali mislim da cu pricekati jos neko vrime.

Svaka cast i sd865 i ko zna kakvom amoled ekranu sa gorilla glass 550-om verzijom, ali to nisu neke stavke koje mene privlace, nema tu nekog ekstremnog napretka u odnosu na softver i hardver do unazad 4-5 godina, velik broj stavki su danas samo kozmeticke promjene.
Tommy21

PostPostao/la sasha2511 » Pet ožu 20, 2020 4:15 pm

nebih se slozio po ni jednoj stavci koju si naveo ali boze dragi svatko kupuje ono sta mu je potrebno..

Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk
:mrgreen:
sasha2511

PostPostao/la Tommy21 » Pet ožu 20, 2020 7:57 pm

Ma ja ni ne pratim toliko tu smartfon scenu ko nekada, jednostavno sam zadovoljan s onim sto imam, za moje potrebe je ovo sto imam skroz dovoljno.

Ti si sasha vjerojatno puno vise u tome, siguran sam da znas sto puta vise, ali eto mene nije puno briga za te neke novitete proizvodaca telefona, vjerojatno bi mi bilo pametno uzet nesto novo, ali mi se jednostavno neda davati lovu za to, radije cu uzet 10 drugih stvari.

Znam da ce vecina vas ovdje uvijek dati dobar savjet, ovi je forum uvik prijateljski nastrojen, i zato svaka cast i tebi i mnogima na ovom forumu.
Tommy21

PostPostao/la sasha2511 » Ned ožu 22, 2020 9:18 am

kao sta sam napisao svatko kupuje ono sta mu treba.. ja sam isto dosta out sta se telefona tice, ne pratim ko prije nikako.. vozim Huaweia vec dvije godine skoro i dobar mi je.. tu i tamo skicnem sta ima novog i mogu ti rec da su telefoni sada space shutlleovi ali se pretjeruje sa tim kamerama malo..
hvala na komplimentima, nazalost Telekineza samo prezivljava sada, daleko je od onog sta je nekad bila..

Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk
:mrgreen:
sasha2511

PostPostao/la hardcoree » Ned ožu 22, 2020 4:59 pm

Ja sam pratio do neki dan sve živo i mrtvo jer mi je redmi note 4x otišao. Čekao sam zamjenu za njega jer cijeli život imam xiaomie. I nikako da izađe nešto što mi paše. Ne volim zaobljene ekrane inače sam pikirao xiaomi mi note 10. Na kraju sam uzeo sa njuškala Samsung s10 lite za 3000kn i telefon je raketa. Baterija drži ajbok, oled, velik, super kamere, brz ful, fluidan, nemam zamjerki. Neke sitnice tipa inscreen otisak prsta bi mogao biti bolji, ali to sitničarim.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
hardcoree

PostPostao/la lukam » Ned ožu 22, 2020 9:15 pm

Ja sam se isto bacio na njuskalo, zapravo vratio sam se staroj taktici - 500 kn godisnje.
Dakle dobijem mob od firme, furam god dana, prodam i dodam 500 kn i tako u krug. Uvijek imam recentni mob uz minimalni gubitak vrijednosti i to mi je bolje nego uzet kineza za 2000 kn i bacit ga za 4 god u ladicu

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk
lukam

Prethodni

Vrati se na: Mobiteli - info, softver, savjeti