Android TV stickovi i boxevi

Informacije o kineskim TV Box uređajima

Re: Android TV stickovi i boxevi

PostPostao/la sasha2511 » Ned sij 14, 2018 7:43 pm

muxa napisao:Sta taj x može sto ovaj ne moze?

Sent from my x600 using Tapatalk

To be simple:
S905W: 4K@30fps
S905X:   4K@60fps

ali nisam to gore napisao zbog toga nego zato jer je je X sluzbeno podrzan od strane Libreeleca a W nije..
pa ako ti ne pase Android mozes napravit dualboot sa Libreelecom gore..

from my x720
:mrgreen:
sasha2511

PostPostao/la Tommy21 » Pon vel 19, 2018 3:08 pm

Imam jedno pitanje, ima li medu vama tko asus tinker board, vidio sam na yt neka videa, izgleda da ima poprilicnu Tinker os Linux (Debian) softversku podrsku, Kodi, Chromium video akceleracija, flash, navodno sve to radi iz Linuxa?

Imam Khadas vim plocu, malo se popravljaju sa podrskom, ali godinu dana su bili ocajni, u pogledu Androida i Linuxa, a jos taj Amlogic ne nudi nikakvu podrsku, tako da bi ga se najradije rijesio.

Uglavnom za ove lagane stvari bi mi sluzio, otkad imam pametni telefon, windows pc ni ne koristim.

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk
Tommy21

PostPostao/la blackeagle » Pon vel 19, 2018 5:07 pm

Jel ima ko mi box? Mjerkam ga neko vrijeme i ne znam jel se isplati davat 600kn za njega?
blackeagle

PostPostao/la bakara » Pon vel 19, 2018 7:06 pm

Skup je, ali ako ne vidiš ništa što ti na njemu smeta onda je dobra kupovina.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Slika
bakara

PostPostao/la Emir » Uto vel 20, 2018 9:10 am

Imal iko da zna da mi pojasni ukratko da li je bolji RK ili Amlogic..
Znači hoću da kupim nešto do 60 $ pa ne znam koji su bolji.Ja sam imao do sam par boxova sa Amlogic i svi su radili super,al ovaj RK mi je skroz nepoznat.
Hvala
Emir

PostPostao/la sasha2511 » Uto vel 20, 2018 9:18 am

Emir napisao:Imal iko da zna da mi pojasni ukratko da li je bolji RK ili Amlogic..
Znači hoću da kupim nešto do 60 $ pa ne znam koji su bolji.Ja sam imao do sam par boxova sa Amlogic i svi su radili super,al ovaj RK mi je skroz nepoznat.
Hvala
nisam imao box s RK chipom ali mislim da je Amlogic bolja kupovina ako nista drugo onda barem zato sta su podrzani od Libreelec OS-a..

from my x720
sasha2511

PostPostao/la dakok » Sri vel 21, 2018 9:29 am

Amlogic, bolji i popularniji čipovi.
dakok
Site Admin

PostPostao/la bakara » Sub vel 24, 2018 10:17 am

Amologic definitivno, rockchip je uvek imao neke problemcice.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Slika
bakara

PostPostao/la veljkoka » Čet srp 26, 2018 10:49 pm

Imam jedno pitanje. Planiram da uzmem IPTV, ali mi treba aplikacija smart IPTV koju ne mogu da instaliram na mom Sony kdl w48705C. Resenje mi je da uzmem neki TV box ali nisam siguran sta da uzmem. Moze li pomoc.

Evo link za tu aplikaciju:

https://siptv.app/news/

Podrzava samsung i LG i android koliko vidim. Sta da uzmem, znaci prevashodno mi je bitan taj IPTV, a volim i da gledam filmove i dokumentarce i obicno skidam najkvalitetnije snimke. Pretpostavljam da treba onda da uzmem nesto sa malo vise RAM-a i jacim procesorom? Trebalo bi znaci da podrzava sve najnovije kodeke, h265, HEVC itd. Znam da hvale xaiomi tv box, ali me nedostatk LAN porta malo brine jer nisam sihuran u kvalitet wifi signala sa uredjaja koji nude nasi internet provajderi.

Cena nije toliko bitna, necu za 10-20EUR uopste da razmisljam.
veljkoka

PostPostao/la sasha2511 » Pet srp 27, 2018 1:09 pm

IPTV mozes da gledas i preko Kodija ako bas hoces..
sto se tice boxa ako zelis radit na androidu onda gledaj neki Tanix, Minix i te malo skuplje.. Mi box radi odlicno na wifi samo bez straha..
ako ti nije potreban android onda neki box koji podrzava LibreElec pa onda dobijes DTS, Dolby NR i sve moguce formate da podrzava..

from my x720
sasha2511

PostPostao/la veljkoka » Pet srp 27, 2018 1:35 pm

Znas kako, koliko vidim ta aplikacija trazi android sistem, tako da bi trebalo da bude android. Meni u stvari problem pravi internet provajder, ovaj IPTV tj lista kanala koju hocu da uzmem ne radi dobro sa telekom netom koji hocu da uzmem, ali preko ove aplikacije sve radi ok i zato mi je bitno da bas nju moram da imam.
Pogledaj ako te ne mrzi, ostavio sam gore link.
Pa gledam ja, vidim koji su najprodavaniji modeli ali rekoh da mi preporucite nesto sto ima dobru podrsku zsjednice, da mogu da nadigradim softver ako bude potreebno.

Ovaj lik preko koga bih uzeo paket ovih kanala naplacuje to oko 12€. Da li je to skupo? Ima bukvalno sve EX YU kanale, arene, sport klubove, sky( calco,bundes liga, sport..) ,HBO, Spanske, Poljske kanale. Zaista bogat paket. Dobar deo kanala je HD

Ima li neko mozda alternativu, da zna nekog dobrog "provajdera", ne znaci mi puno par eura razlike, bitno mi je da to stabilno radi i da nema prekida?

Sent from my Cool S1 using Tapatalk
veljkoka

PostPostao/la sasha2511 » Pet srp 27, 2018 2:28 pm

znam sta je SIPtv imam je na LG telki.. ako nemas LG ili Samsung TV onda mora biti android da..
sto se tice IPTV ja imam vec preko godinu dana jedno te istu listu i ima sve sta si nabrojao + 1000 filmova u videoteci za 7€
potrazi na Facebooku Maxx IPTV i slobodno reci da ti je Saša iz Pule preporucio..
uzmi test na 24h i vidi da li ce ti radit..
imao sam i ja problema sa IP throtlingom koji je T-com mi radio pa sam stalno imao buffering kanala, sad na VIP nema toga vise..

from my x720
sasha2511

PostPostao/la veljkoka » Pet srp 27, 2018 3:36 pm

Eee, evo usao sam na njihov sajt:

https://maxxiptv.weebly.com

Na ovo si mislio?

Zanima me nesto, na listi podrzanih uredjaja ima sony, pogledaj samo sliku, da li ovo radi preko ott playera na sony-ju?

Ovaj lik koliko ja vidim samo preporadaje ovaj maxx tv, to je to, samo sto on skuplje naplacuje.
Screenshot_2018-07-27-16-32-49.jpeg
Screenshot_2018-07-27-16-32-49.jpeg (34.42 KiB) Pogledano 814 puta

veljkoka

PostPostao/la sasha2511 » Pet srp 27, 2018 3:42 pm

najbolje da pitas njih da li radi i preko kojeg playera..
ja listu koristim na SipTv, na Kodiju i na IPTV apk na mobitelu i svugdje radi bez problema.. to je obican m3u lista koja radi posvuda..

na koga si mislio da samo preprodaje, nisam skuzio?

from my x720
sasha2511

PostPostao/la veljkoka » Pet srp 27, 2018 3:58 pm

Pa na ovog lika kod kojeg sam video taj IPTV. Skontao sam po listi arena i sportskih kanala. Pominjao jw da ima dva paketa, sportski i full, a to sam video i na sajtu tako da, to je to. Samo preprodaje.

Nasao sam na mom tv-u ovaj OTT player. Hmmm, nemam ni face ni instagram, moracu da vidim preko sestrinog. Moram ih pitati da li ce mi raditi bez problema ova njihova lista preko OTT, jer koliko sam cuo ADSL preko telekoma Srbije ume da zeza. Ovaj lik mi jw rekao ,da ako mogu da instaliram ovu aplikaciju smart IPTV, radice mi na bilo kom netu, a posto je on ocito prodavac maxx iotv paketa mislim da se necu usreciti sa ovim nacinom gledanja.

Ovo ako se.plati godinu dana unapred stvarno nije skupo, ali ne znam koliko su ovi pouzdani, da se ne ugase hahaa pa da se ne ganjam sa njima posle za pare.

Kako ti placas, mesecno ili unapred?
veljkoka

PostPostao/la sasha2511 » Pet srp 27, 2018 4:14 pm

uzimam po 3 mjeseca vec preko godine dana... mislim da imaju i Viber, sad ti pitam pa posaljem broj u inbox..

from my x720
sasha2511

PostPostao/la veljkoka » Pet srp 27, 2018 4:18 pm

Eee super bi bilo, hvala, ja na sajtu vidim samo instagram i face.
Cisto da te pitam posto dugo koristis njihove usluge, ima li seckanja, prekida itd?

veljkoka

PostPostao/la sasha2511 » Pet srp 27, 2018 4:32 pm

nema.. nekad se znaju pomijesat kanali ali.onda im javim i rijese to odmah..
jako sam zadovoljan s listom, valjda je zato i koristim vec toliko. :D
ide ti broj u inbox ali kaze da se javis navecer jer da su na putu.. ;)
veljkoka napisao:Eee super bi bilo, hvala, ja na sajtu vidim samo instagram i face.
Cisto da te pitam posto dugo koristis njihove usluge, ima li seckanja, prekida itd?

from my x720
sasha2511

PostPostao/la veljkoka » Pet srp 27, 2018 5:24 pm

Odlicno, samo da radi preko ovog ADSL-a. Ne znam sta je tu problem, ali izgleda da je kablovski net bolja opcija ali se meni ne isplati jer necu da placam dve televizije, i ovaj iptv i onu iz paketa.
Ovo je fantazija, bukvalno nema sta nema, ja volim sport,a ovde sam pokriven vala maksimalno.
Samo sam u dulemi da li da kupujem box ili da probam ovako preko ovog OTT playera.

veljkoka

PostPostao/la veljkoka » Pet srp 27, 2018 5:24 pm

Odlicno, samo da radi preko ovog ADSL-a. Ne znam sta je tu problem, ali izgleda da je kablovski net bolja opcija ali se meni ne isplati jer necu da placam dve televizije, i ovaj iptv i onu iz paketa.
Ovo je fantazija, bukvalno nema sta nema, ja volim sport,a ovde sam pokriven vala maksimalno.
Samo sam u dulemi da li da kupujem box ili da probam ovako preko ovog OTT playera.

veljkoka

PrethodniSljedeće

Vrati se na: TV Box i TV Stick