Dvojbe (Jiayu S3 ili Lenovo K3 Note)

Pozitivna, negativna, recenzije i mišljenja

Dvojbe (Jiayu S3 ili Lenovo K3 Note)

PostPostao/la miro.ip » Pon svi 25, 2015 3:51 pm

Poz svima,

Novi sam na forumu i stvarno bi vas trebao pomoć. naime imam dvojbe između dva mobitela iz naslova.
Molim Vas za savjet,eventualna iskustva ili ako imate neki drugi u vidu za istu lovu a da odstupa kvalitetom od ova dva..

Hvala unaprijed...
miro.ip

Re: Dvojbe (Jiayu S3 ili Lenovo K3 Note)

PostPostao/la Ilion » Pon svi 25, 2015 4:03 pm

Ako gledaš samo 2gb RAM onda onaj koji ti se više svidja na oko.
Ako ti izgled nije bitan ja bih u tom slučaju izabrao Lenovo K3 Note zato što je Lenovo:
-Malo jeftiniji
-Malo brži
-Mnogo zvučnije ime
-ima Android 5

Ako misliš da će ti trebati 3GB ram i ne menjaš često telefone, išao bih na Jiayu S3.
Ilion

PostPostao/la miro.ip » Pon svi 25, 2015 7:25 pm

hvala ti na komentaru... i meni je Lenovo trenutno u vodstvu :D
miro.ip

PostPostao/la RhythmDK » Sri svi 27, 2015 12:34 pm

Kod dosta reviewa sam primjetio da komentiraju gorilla glass na Jiayu S3.. naime lako se grebe, tako da s jedne strane sumnjam u postojanje istog na tom modelu, a s druge strane ne ide mi u glavu da bi se Jiayu tako brukao sa netocnim speckama.. meni je stigao prekjucer Meizu M1 note i mogu reci da je pila po mom gustu.. :)
RhythmDK

PostPostao/la LoneWolf » Pon ruj 21, 2015 11:53 pm

Jiayu je smeće, nema ni Gorilla ni Dragontrail staklo. Nema ni Lenovo ali bar ne laže specifikacije. S druge strane, ljudi se često javljaju po forumima sa problemima s ekranom i touchem na K3 note. Duplo golo, ali ipak je bolji Lenovo.
LoneWolf

PostPostao/la Ilion » Uto ruj 22, 2015 6:35 am

LoneWolf napisao:Jiayu je smeće, nema ni Gorilla ni Dragontrail staklo. Nema ni Lenovo ali bar ne laže specifikacije. S druge strane, ljudi se često javljaju po forumima sa problemima s ekranom i touchem na K3 note. Duplo golo, ali ipak je bolji Lenovo.

Aj kad već klevetaš Jiayu, iznesi i neke činjenice. Da ne bude samo taj i taj proizvodjač je smeće, bez ikakvog objašnjenja. Eto, samo tako neko kaže.

Ništa se ne ložim posebno na Jiayu, ali tako olako reći za prilično pouzdanog proizvodjača i model da je smeće, mislim da nije ok.
Ilion

PostPostao/la rista1 » Uto ruj 22, 2015 6:54 am

Lenovo ima problem sa touchem lično sam video i ja ga ne preporučujem

coolpad f1
rista1

PostPostao/la sasha2511 » Uto ruj 22, 2015 8:16 am

TheCityAndTheStars napisao:
LoneWolf napisao:Jiayu je smeće, nema ni Gorilla ni Dragontrail staklo. Nema ni Lenovo ali bar ne laže specifikacije. S druge strane, ljudi se često javljaju po forumima sa problemima s ekranom i touchem na K3 note. Duplo golo, ali ipak je bolji Lenovo.

Aj kad već klevetaš Jiayu, iznesi i neke činjenice. Da ne bude samo taj i taj proizvodjač je smeće, bez ikakvog objašnjenja. Eto, samo tako neko kaže.

Ništa se ne ložim posebno na Jiayu, ali tako olako reći za prilično pouzdanog proizvodjača i model da je smeće, mislim da nije ok.

Slazem se sa @TheCityAndTheStars, pisat za nesto da je smece samo zbog toga sta si tako procitao a ne probao je bezveze.. Ima meni frend Jiayu F2 i covjek je vise nego zadovoljan.. Imao je problem s softwerom na pocetku (Google play) ali to smo rijesili i sad radi bez problema..

from my F1
:mrgreen:
sasha2511

PostPostao/la SuhiJr » Uto ruj 22, 2015 10:09 am

Ja imam Jiayu S3, sto se tice ekrana neznam jel ima gorilu ili kaj ali ekran je bez ogrebotine, a nebrojeno puta je bio u džepu s kljucevima pa cak se znalo naci i kamencia. Tak da svako ima neku vrstu zastitnog stakla.

Što se tiće ROMova trenutno 5.1 nije baš najbolje ugođen ima problemcica, meni je najveći problem s punjenjem baterije jer jednom se baterija normalno napuni drugi put je na punjacu cijelu noc pa se napuni do 80-90%. SOT vrijeme se kreće kod mene oko 5 sati iako sam vido da je nekima i veće i bliži se 6 sati. Vjerojatno kad se sredi taj problem s punjenjem i malo još optimizira 5.1 ROM i to bi se moglo pocećati.

Međutim pred par dana su se i Jiayu-a dogovorili s nekim timom za izbacivanje službenih ROMova tak da bi uskoro se moglo i to popravit.

Na verziji 4.4 sve radi vise manje dobro, s bugovima se nisam susrel jer sam vrlo brzo udlucil isprobat 5.1.
SuhiJr

PostPostao/la chillout23 » Uto ruj 22, 2015 12:32 pm

Apropos Jiayu telefona...samo pozitivna iskustva. Dapače, svi koji ga imaju ga jako hvale i zahvalni su mi na preporuci. Doduše radi se o modelima G4C i G4S.
Ali pljuvati po Jiayu zato kaj je netko nekaj negdi pročital...potpuni besmisao.
Ja osobno već neko vrijeme gledam da uzmem G4S ali stvarno drži jaku cijenu i uz PDV je za mene pre skup, a nitko ga ne šalje iz EU warehousea.

Za S3 stvarno ne znam, ali ako je na tragu ovih modela, debela preporuka za Jiayu.
Make love, not war
chillout23

PostPostao/la LoneWolf » Uto ruj 22, 2015 11:18 pm

TheCityAndTheStars napisao:

Lagali su za specifikacije modela, konkretno za postojanje zaštitnog stakla i kapacitet baterije, što su dvije vrlo važne stavke. Ko još laže:

- Umi (kapacitet baterije, Gorilla glass)
- Doogee (baterija, Antutu skrinšotovi)
- Oukitel (izbaci telefone pa ih povuče iz prodaje kad ne skupi dovoljno narudžbi)
- Xiaomi (displej na Note nije Sharp nego neki krš)

Hoću da kažem, svi navedeni lažu i to je dokazano. Ako bih morao da kupim telefon koji je pod felerom samo da bih dokazao nekom nešto sa foruma, pogledajte XDA pa se uvjerite :)
LoneWolf

PostPostao/la Ilion » Sri ruj 23, 2015 6:30 am

Lažne specifikacije za Jiayu 3 povodom zaštitnog stakla nisu dokazane koliko ja znam.
Baterija, ako i nije onolika koliko su napisali, svakako nije puno manja.

Ovo gore, čak da je i dokazano kao tačno, je najobičnija sitnica i nedovoljno da se prpizvodjač nazove smećem po mom mišljenju.

Baci neki konkretan link ako imaš gde je gore navedeno dokazano na ozbiljan način.

Što se tiče xda klinaca i armije novoregistrovanih članova koji kukaju zbog svega i svačega, to ne smatram za preveliki reper.
Ako ćemo tako da cenimo neki uredjaj, za Iphone 6 plus imaš mnogo više takvih žalbi nego za Jiayu s3.
Te krcka ovo, te krcka ono, fali ovo, fali ono. Mislim, sa takvim informacijama mnogo je lakše reći za iphone da je smeće nego za jiayu.

Ajde, ne mogu baš da uporedim broj članova foruma koje posećujem a koji imaju Iphone 6 i jiayu, ali mogu ds uporedim broj vlasnika Iphone-a, i kineskih telefona uopšte (uključujući i "malo" lošije marke kao mlais ). Recimo da ih ima približno (svakako ih ima više kineza) a broj pritužbi na iphone je mnogo veći. Zaključak, iphone je smeće.... . Nije baš tako.
Ilion

PostPostao/la sasha2511 » Sri ruj 23, 2015 8:44 am

Ma Iphone je smece sigurno.. :D :D

from my F1
sasha2511

PostPostao/la LoneWolf » Sri ruj 23, 2015 9:40 am

Realno, ako me zanimaju telefoni ja čitam forume, recenzije i gledam po YT kao i vi. Ako vidim u startu veliki broj pritužbi na XDA i sl. forumima, logično je da razvijem stav ako nemam "živ" telefon pred sobom. Nasuprot tome, na 4pda.ru ga hvale, pa ne znam kome vjerovati. Kinezi generalno ne mogu da prođu bez javašluka (bos. javašluk = traljavo, neodgovorno odrađen posao), jer jedna serija bude ok pa poslije fijasko sa displejima, baterijama, softverom i tako u nedogled. Skoro je izašao novi zakon o zaštiti potrošača u Kini gdje će valjda morati konačno da stanu u kraj lažnom oglašavanju i lopovluku, nadam se. Sorry ako sam telefon koji (neki od vas) imate nazvao smećem, ja sam samo iznio što sam pročitao.
LoneWolf

PostPostao/la sasha2511 » Sri ruj 23, 2015 10:45 am

Ma prituzbi ce uvijek biti, neke su neutemeljene neke nisu ali cu ipak prije svega poslusat savjet nekog tko je bio u doticaju s tim i tim modelom nego neki savjet sa YT ili sa bilo kojeg foruma.. Svatko ima pravo na svoje misljenje naravno, mi smo samo ti htjeli objasnit da si za Jiayu u krivu, nista vise.. Nije neka top marka ali je jako dobar izbor za ulozeno/dobiveno..

from my F1
sasha2511

PostPostao/la Ilion » Sri ruj 23, 2015 10:46 am

Kao što sam rekao, tema o Jiayu s3 na xda je najobičnija kupusara gde se neko registruje, lupi glupost, i više se ne vrati na forum a ne dobije ni odgovor.

Šteta je što jiayu s3 nije dobio podforum gde bi se videlo da je 99% pritužbi neosnovano ili rešivo.

Nisam odavno pratio temu pa ne znam da li se nešto promenilo, ali ne verujem.

I ja sam se prestravio dok sam čitao temu čekajući Jiayu xda a telefon evo mesecima radi kao sat. Nije ni štucnuo. Inače, nije više kod mene ali se koristi u najužoj porodici pa znam da su utisci fenomenalni. Nikada nisam bio pristrasan nečemu što ja imam, naprotiv. Uvek sam kritičniji prema proizvodima koje koristim jer im znam sve mane i reklame ne utiču na mene jer proizvod držim u ruci. Jiayu ostavlja bolji utisak kada ga koristiš nego dok ga kupuješ a to je danas baš retko zbog veoma jakog marketinga i potrošačkog društva uopšte.
Ilion

PostPostao/la chillout23 » Čet ruj 24, 2015 7:57 pm

Da...Jiayu nije neka top marka, ali telefoni im rade bolje i čišće nego kod 95% (approx.) top marki. I baterija na G4C i G4S traje i traje...da lažu, ne bi tako trajala ;)
Ja nemam Jiayu i ne hvalim "svog konja", da se ne pomisli.

I čitajući okolo po netu, više ljudi se žali na Lenovo uređaje nego na Jiayu :)
Make love, not war
chillout23

Vrati se na: Vaša iskustva s kineskim mobitelima