Kojeg "Kineza" posjedujete i kako vas sluzi?

Pozitivna, negativna, recenzije i mišljenja

Re: Kojeg "Kineza" posedujete i kako vas sluzi?

PostPostao/la sasha2511 » Uto ruj 20, 2016 8:49 am

vidim da je tema izasla iz naftalina pa da i ja malo sudjelujem..
na lageru su trenutno LeEco Le 1s (popularni x500), Prestigio PAP 7500 (jeli kinez?!!), Blackview BV2000s i najnovija akvizicija Leagoo M5.. hendlam sa svima pomalo, najvise s Letvom naravno, uglavnom postao sam respektabilni Kinez.. ;)

from my x500 on TT
:mrgreen:
sasha2511

Re: Kojeg "Kineza" posjedujete i kako vas sluzi?

PostPostao/la pumba1 » Uto ruj 20, 2016 12:47 pm

Kod mene je skromnije, zuk z2 i leeco le2 :)

Sent from my ZUK Z2131 using Tapatalk
pumba1

Re: Kojeg "Kineza" posedujete i kako vas sluzi?

PostPostao/la dakok » Uto ruj 20, 2016 2:27 pm

Kod mene su doma trenutno:

LeTV x600 (sw 16s) - super mobitel.
Imam ga oko 9 mjeseci.
Od mana: za nijansu slabiji wifi od prosjeka, ološe audio snimke (AGC je default i ne može se isključit)

Coolpad F1 - super mobitel
Unatoč godinama, još uvijek pristojno brz (2GB RAM i 35.000 antutu bodova)
U obitelji je skoro 2.5 godine.
Mane - zvučnik na poleđini, bez distancera pa je zvuk prigušen kad je tel. na leđima

Meizu M2 - OK mobitel
U obitelji je godinu dana
Razočarale su me crvene pruge na ekranu (može se popraviti postavljanjem ekrana na hladni prikaz)
Staklena zaštita se doslovno zalijepila za ekran i nemoguće je skinuti bilo kakvom plastikom
ili noktom. Još bi trebao pokušati s aluminijskom ili kakvom drugom mekanom metalnom pločicom.
Dobar stock softver - FlyMe OS

Lenovo A806 - OK mobitel
U obitelji je skoro dvije godine.
Još uvijek je dovoljno brz (kao i coolpad F1) :D
Loš Lenovo UI, loš touch na donjem desnom rubu - primjetno kod tipkanja na krajnje desne "tipke".
Ima problem s hrvatskim T-Mobile karticama (i BonBon) jer izazivaju preveliko pražnjenje baterije.
Površina ekrana nije dovoljno glatka (čudno, ali prsti ne klize po staklu kao na drugim mobitelima)
dakok
Site Admin

PostPostao/la tomas » Uto ruj 20, 2016 3:05 pm

U mene letv x600, Xiaomi Mi4, Dakele Small Cola, prva dva telefona bez mane, Cola napuknuo ekran mojommojom greskom, ne radi blic od kada je stigao, losa baterija...
Uskoro u nabavku neceg da se zamijeni Cola:)

Sent from my x600 using Tapatalk
tomas

Re: Kojeg

PostPostao/la leost » Uto ruj 20, 2016 11:00 pm

Kad se hvalimo da i ja napisem koju:
1.Lenovo A806 oko dvije godine je u obitelji i zeni jos uvijek dobro sluzi,par puta je pao ali je samo kaljeno staklo razbijeno,radi na tele2 kao i prvog dana
2.Meizu MX4,fenomenalan mobitel,koristio ga oko 6mjeseci bez ikakvih problema,sad je u rodbine i dalje radi dobro.
3.Meizu M2 note,slabiji od MX4 ali je dual sim i ok mobitel,trenutno je kod radnog kolege i ima sa njim preko 150 poziva dnevno i dalje radi savrseno.
4. Xiaomi MI4 a sta reci godinu je dana kod mene,kopija iphone ali puno bolje,trenutno sluzi kao zamjenski mob.
5.Oneplus One 3gb ram i 64gb rom obavlja sve moje zadatke,kamera dobra proc brz,nema dalje,sljedeci ako bogda oneplus3.
Kroz ruke su mi prosli i Lenovo k3 note i k30w,al oni su bili kratko kod mene
leost

Kojeg "Kineza" posjedujete i kako vas sluzi?

PostPostao/la stormchaser » Sri ruj 21, 2016 7:38 am

dakok napisao:Staklena zaštita se doslovno zalijepila za ekran i nemoguće je skinuti bilo kakvom plastikom
ili noktom. Još bi trebao pokušati s aluminijskom ili kakvom drugom mekanom metalnom pločicom.

Uzmi fen i skalpel, što tanji to bolji, ako nađeš "doktorski" pogodio si jackpot: zagrij blago fenom dio oko ivice stakla (ne previše, možda na toplinu tijela, osjeti pod rukom i biće dovoljno da ne skršiš displej) i nasloni skalpel s donje strane, pa kad uđe skinuće adheziv (ljepilo koje je vakuumsko) i neće ti ostati nikakve mrlje po displeju kao da si lijepio sličice i sl.
stormchaser

PostPostao/la Darko1290 » Sri ruj 21, 2016 3:56 pm

1. Do subote OnePlus One. Fenomenalan telefon. Bilo kakvu ozbiljnu manu ne mogu da mu nađem. Da je dual sim ne bih se odlučio na zamenu.

2. Od subote LeMax2. Za sada utisci jako pozitivni. Doduše malo mi nije legao EUI(iako ima brdo opcija, možda samo traži više privikavanja), pa sam se prebacio na Mokee 60.1, navikao sam na CM i ovo mi je pun pogodak.

3. HomTom HT3. Sad već nije toliko zanimljiv no pre 5 meseci sam ga uhvatio na nekoj akciji za 45$. Za te novce, telefon bez mane :) Baterija brutalna. Ekran takođe dobar.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
Darko1290

PostPostao/la veljkoka » Sri ruj 21, 2016 8:50 pm

Ja sam i dalje na coolpad F1. Sta reci, golf 2 tremutno sto se.telefona tice :). Kroz ruke su mi prosli i koristio neko vreme ZTE 967s, lenovo k3 note, a skoro sam uzeo i letvX600 drugarici. Sa svim telefonima sam prezadovoljan. Da napomenem da sam kupio po tri komada ovog ZTE i coolpad-a sto znaci da sam sirio i popularizovao Kineze oko sebe, hahaah.
Ovaj letv je strasan telefon za novac koji kosta.
veljkoka

PostPostao/la genitalni_herpes » Sri ruj 21, 2016 9:05 pm

Mx5 meizu - 5mj. Fantazija od mobitela. Kamera super, sve super osim što je imao neki problem s primanjem viber poruka što je apdejtom popravljeno. Milinica. Kreć kvrcnula ekran pa ima crtu nažalost.
Oukital k4000 ima lošu kameru al sve drugo je odlično. Služi mi za posao (surfanje konstantno) baterija odlična. Valjda ga imam 10ak mj.
Oukitel c3. Sprdačina od cijene. Čudo jedno kako fino glatko radi, glađe od raznih samsunga koje kad stisneš opcije sekundicu udacuje u memoriju il nešt. Zaštopan šitverom. Ugl. C3 tek radi mjesec dana (il mal više) al eto, radi i to odlično

Poslano sa mog K4000 koristeći Tapatalk
genitalni_herpes

PostPostao/la stormchaser » Sri ruj 21, 2016 9:39 pm

Gdje ima sad c3 najpovoljnije? :)
stormchaser

PostPostao/la genitalni_herpes » Sri ruj 21, 2016 9:43 pm

Na njuškalu čini mi se

http://www.tinydeal.com/oukitel-c3-50-hd-mtk6580-quad-core-android-60-3g-phone-p-159014.html
-na njuškalu je stvarno povoljnije :D

Poslano sa mog K4000 koristeći Tapatalk
genitalni_herpes

PostPostao/la stormchaser » Sri ruj 21, 2016 10:43 pm

Ma bio je 50$ kad se pojavio, kakve su ovo zebancie sa cijenama?
:)
stormchaser

PostPostao/la rista1 » Čet ruj 22, 2016 7:07 pm

Imam coolpad f1 i x600 i to su telefoni koji su stvarno nesto najbolje u odnosu dobijeno/ulozeno.Sve za 10.
Hteo sam napisati za jos jedan mobilni koji koristi sada moj srednji klinac a to je zopo color c .Telefon sam narucio iz Kine a jedno vreme se i ovde prodavao.Pravi telefon za mlade :blic za selfi,4.5in ekran android 5 u to vreme i 4g, doduse sa malo skromnijim perfomansama .Slucajno sam pogledao na zopo sajtu da li ima neki update posto preko ota pokazuje da nema i eto iznenadjenja danas tj postavili su android 6 za ovaj telefoncic .Na sajtu ima: upustvo,drajveri,rom i flash tool i sajt kompletno na engleskom jeziku.Stvarno za pohvalu .Odradeo sam flash na android 6,rom je apsolutno bez i jedne bespotrebne aplikacije i multilang.Eto prijatnog iznenadjenja od kineza.Bravo za zopo.
rista1

PostPostao/la danko » Uto stu 01, 2016 10:54 am

Evo da napišem i ja koju, posjedujem LeTv Le 1S kojega sam proslijedio ženi, na 12s romu je, sve odlično osim šta u ruralnim sredinama zna tipku back stisnit sam (Saša mi je reka da je to riješeno na 16s romu, ali mi se ne da sad to sve nanovo radit, mislim aplikacije instalirat), inače mobitel odličan, a jedina mana su crne crte oko ekrana (bezeli, koje i novi njihovi modeli imaju) i frižić koji je mobitel dobio doslovno prvi dan bez ikakvog objašnjenja, a poslije toga ništa (možda je i doša sa tim :roll: ).
Inače svaka preporuka za mobitel, bateriju, ekran, punjenje, povezivost, kvalitetu razgovora, dizajn, ma ekstra.

Sad čekam LeEco Le pro 3, pa ćemo vidit, ništa bolje mi nije bilo u vidiku za 2300 kn, možda sam moga Nubiu Z11 max, ali tko zna kako bi prošao sa softwareom.
danko

PostPostao/la pelivaniv » Sri stu 02, 2016 3:33 pm

Imam Cubot Note S.
Nakon par dana korištenja mogu reći da je mobitel sasvim dobar,ako ga nađete po povoljnoj cijeni.
Vijek trajanja baterije je i više nego dobar,srednje intezivnog korištenja izdrži 2 dana bez problema,
slabijeg 3.Kamera je za cjenovni rang dobra,performanse su dobre osim u 3D gamingu gdje sve radi
dobro,ali na niskim postavkama.
pelivaniv

PostPostao/la dak0001 » Sri pro 07, 2016 11:10 am

Taj je u rangu Cubot Dinosaur, kojeg trenutno koristim.
U mjesec i pol nikakvih problema niti nus pojava.
Nisam ga uspio rootati da kalibriram bateriju. Nakon 15% kapacitet nenormalno pada.
To mu je jedini minus, kaj se mene dotikavlje.
dak0001

PostPostao/la Zof » Ned pro 11, 2016 11:02 pm

U kuci trenutno od kineza:

ZUK Z2 - telefon koji realno nema nijednu manu, osim estetike, nekako je komad plastike koji bas djeluje previse neugledno. Brzina, ekran, baterija, softver, razgovori, sve je jednostavno na max nivou...za cijenu koja je sad oko 200$ to je sigurno medju nekoliko best buy modela.

MEIZU M2 (mini) - zenin telefon, za cijenu koliko je placen (130€ kod nas preko oglasa) telefon je i vise nego dobar. Brzina, kamera, baterija sve ok...problemcici sa bloatwareom koje ne znam kako rijesit za sada (update nikako odradit jer stalno puca). Flyme OS naravno odlican i jednostavan.

Ideja je da u 2.mjesecu promjenim telefon, ZUK ide zeni a ja cu vjerovatno uzeti Vivo X7 ili Nubia Z11 (osim ako se umedjuvremenu ne pojavi nesto pametnije). Meizu cemo pokloniti babi :)
Zof

PostPostao/la danko » Pon pro 12, 2016 9:18 am

Ajde na Nubia-u, ima identitet. Vivo je teška kopija gayphonea, samo je razlika u obliku home tipke.
danko

PostPostao/la dakok » Pon pro 12, 2016 9:56 am

Vivo spada u najkvalitetnije kineske brendove. Dao bi mu veliku prednost nad Nubijom
dakok
Site Admin

PostPostao/la stormchaser » Pon pro 12, 2016 10:13 am

dakok napisao:Vivo spada u najkvalitetnije kineske brendove. Dao bi mu veliku prednost nad Nubijom

Nigdje nisam uspio naći Vivo u prodaji na meni poznatim shopovima koji dostavljaju u BiH? Znam da su premium uređaji a čudi me što su toliko "nedostupni"
stormchaser

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Vaša iskustva s kineskim mobitelima