iOcean mišljenje ?

Pozitivna, negativna, recenzije i mišljenja

iOcean mišljenje ?

PostPostao/la stolza4 » Sri vel 18, 2015 12:56 am

Vidim na forumu nigdje ove marke pa da pitam, :

Zainteresovan sam za kupovinu jednog od "kineskih " telefona.

Šta mislite opcenio o iOcean, i o modelu iOcean x7s-t i iOcean x7s2015 ??
stolza4

Re: iOcean mišljenje ?

PostPostao/la dakok » Sri vel 18, 2015 7:28 am

Imaš za sličan iznos i karakteristike i poznatije brendove s boljom podrškom - asus, zte, coolpad, lenovo...
iOcean spada u manje proizvođače poput Jiayu, THL, Zopo...
Pogledaj prvo po forumima koliko se spominju ta dva modela, imaju li podršku i komentare. Ako ih tamo nema, rizik
za kupovinu je veći :)

Vidi na:
XDA
4PDA
Movilesdualsim
HTCmania
dakok
Site Admin

PostPostao/la stolza4 » Sri vel 18, 2015 9:45 pm

Gledao sam trazio ima,

Još zapela mi je za oko marka DOOGEE , imaju fine modele telefona, xiaomi ima one ruzne crvene kapacitivne tipke to me iritira iako je malo priznatija marka.. kako čovjek da se odluči
stolza4

PostPostao/la sasha2511 » Sri vel 18, 2015 10:19 pm

svakako ne Doodgee.. neusporedivo sa Xiaomi.. procitaj malo forum, vidi koga hvalimo a koga kudimo..

from Nokia Lumia 630
:mrgreen:
sasha2511

PostPostao/la Zof » Čet vel 19, 2015 8:39 am

Ako razmisljas o Doogee, onda se svakako bolje vrati na IOcean :)
Zof

PostPostao/la dakok » Čet vel 19, 2015 2:15 pm

stolza4 napisao:.... zapela mi je za oko marka DOOGEE , imaju fine modele telefona, xiaomi ima one ruzne crvene kapacitivne tipke ...............

Ako ti je najbitniji izgled mobitela onda nemoj razmišljati previše, kupi si najljepši...
dakok
Site Admin

PostPostao/la stolza4 » Čet vel 19, 2015 2:40 pm

Naprotiv da mi je najbitniji izgled, kazem to jer po meni oni najvise obracaju paznju na izgled telefona ,bar kad se radi o ovim niskobuđetnim. Najbitnije je ono "unutra".

Intresuje me još jel ove marke Lenovo i Asus rade kompanije isto koje rade laptope ili ?
stolza4

PostPostao/la stolza4 » Čet vel 19, 2015 2:45 pm

stolza4

PostPostao/la sasha2511 » Čet vel 19, 2015 3:02 pm

stolza4 prijatelju ako se mene pita ti samo neke no name telefone lijepis.. Ne zelim ti nametat moje misljenje naravno, nismo svi isti ali ja u nekim situacijama kad nisam siguran pitam strucnije od sebe a mislim da ovdje na forumu imas puno takvog materijala.. Nakraju krajeva tvoji su novci.. :)

from my F1
:mrgreen:
sasha2511

PostPostao/la dakok » Čet vel 19, 2015 5:08 pm

stolza4 napisao:Naprotiv da mi je najbitniji izgled, kazem to jer po meni oni najvise obracaju paznju na izgled telefona ,bar kad se radi o ovim niskobuđetnim. Najbitnije je ono "unutra".

Intresuje me još jel ove marke Lenovo i Asus rade kompanije isto koje rade laptope ili ?

Kad se radi o niskobudžetnim mobitelima, najviše pažnje na izgled obraćaju no-name i mali proizvođači.
Potraži mobitel među ovima
Huawei, Xiaomi, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL
Imaju uređaje po cijeni kao i ovi koje si zapazio s jednako dobrim specifikacijama.
Bonus je kvalitet izrade, materijal, dostupan dodatni pribor, kontrola kvalitete i korisnička podrška.

Lenovo i Asus smartfone rade kompanije koje rade i laptope.
dakok
Site Admin

PostPostao/la stolza4 » Čet vel 19, 2015 6:18 pm

sasha2511* druze moj ja sam ti tek prije par dana odlučio za kupovinu ovih telefona i prvo kud sam tražio jeste pik.ba jer sam iz Bosne najviše telefona je ovih koje sam naveo kako Vi kažete no name.
Ja sam tu da mi stručnije osobe daju savjet oko kupovine ove vrste telefona ,zbog toga sam tu.

dakok* naravno da sam odustao od doogee, iocean. Prešao sam u razmatranje telefona koje ste naveli.
stolza4

PostPostao/la Ilion » Čet vel 19, 2015 7:38 pm

@stolza4
Postavi pitanje u temi best buy kineski mobiteli, navedi sta ocekujes od telefona i koliko si spreman da platis (bez carine). Odgovor ces dobiti vrlo brzo.
Naravno, podrazumeva se da imas karticu za placanje na internetu i da si spreman da kupis telefon iz Kine a ne na lokalnim sajtovima.

Ovo za lokalne sajtove kažem jer je verovatno manji broj ljudi na forumu upoznat sa ponudom na sajtovima iz Bosne i zato što je glupo da sebi sužavaš izbor telefona i da nekome plaćaš masnu proviziju.

Kao što si i sam rekao, tamo je najviše u ponudi loših, jeftinih i neproverenih modela.
Ilion

Vrati se na: Vaša iskustva s kineskim mobitelima