Oukitel K4000 - prve impresije

Pozitivna, negativna, recenzije i mišljenja

Oukitel K4000 - prve impresije

PostPostao/la batzmaroux » Sub sij 02, 2016 12:48 pm

Slika

Neki će reć da sam teški mazohista - sa Mi4 preći na "odron" od Oukitela. Ali neka, sve treba isprobati. Zašto sam se odlučio za ovaj mobitel. Iskreno ne znam - dogodila se nezgoda sa Mi4 pa sam nabrzaka nešto naručio...
Krenimo redom - Prvi dojmovi: Kvaliteta izrade na zavidnom je nivou - zaista to mislim. Mobitel djeluje čvrtso i skladno. Rubni dio napravljen je od metala, a poklopac baterije izrađen je od solidne plastike. Ekran je zadovoljavajući i njime nisam razočaran. Boje su ok, iako za nijansu slabije negoli kod Xiaomija. Ispod poklopca nalazi se baterija od čak 4000mAh. I vjerujem da je informacija točna budući je autonomija nešto duža od one u Xiaomiju 3000.mAh. Trajanjem baterije sam jako zadovoljan. No, ne i "cijenom" te autonomije. Naime, "cijena" je težina samog uređaja koji iznosi čak 204 g. I odmah ću reći, nakon ovih par dana to vidim kao najveći nedostatak. Dakle, ako ga stavim u džep imam osjećaj da bi ga mogao "probiti" :D . Ajmo dalje - Rad mobitela u ovih par dana je bio izuzetno fluidan. Moram pohvaliti da je telefon stvarno user friendly i za nekoliko desetaka minuta čovjek zna sve o njemu. Sljedeći nedostatak je izostanak notification lighta, na koji sam inače navikao pa mi stoga sada fali. Antutu test postiže nešto preko 20 tisuća bodova. Ono što još nisam, a i ne namjeravam, provjeriti je neuništivost dotičnog uređaja koja ga krasi u reklami prilikom zabijanja ćavala ekranom....iako, napominjem, što se hardwera tiče, zaista izgleda robustan i izdržljiv. Kamere - prednja 5mP i stražnja 13mp - po dnevnoom svjetlu solidno obavljaju što se od njih očekuje dok u tamnijim prostorima, a pogotovo po noći možete zaboraviti na kvalitetne fotke. No, niti moj Mi4 nije me u tom pogledu oduševio pa pretpostavljam da sam se razmazio na ženinom Samsung Galaxy S6. Djeca su mi oduševljena novom "igračkom" i uredno šišaju po igricama koje rade bez problema (subway Surf, Sonic...). To je otprilike to nakon par dana koliko imam uređaj.
Nekakav moj kratki zaključak: Čisto solidan uređaj velike baterije sa malom cijenom i ok performansama.
batzmaroux

Re: Oukitel K4000 - prve impresije

PostPostao/la Ajax » Sri sij 13, 2016 1:05 pm

Bog zanima me ovaj Oukitel po spec. baterija,display,plastika super.Možel ga spojiti sa pc usb cablom i kakav je wifi tj dijeljena videa,fotki i da li traži ažuriranja i jel ti se kad zamrzne ima li kavih problema:Prijatelj bi kupio sebi i curi pa nigdje ne vidimo iskustva iz prve ruke.Znači pvezivanje putem usb,i wifi kučna mreža .Hvala na odgovorima.
Ajax

PostPostao/la batzmaroux » Ned sij 17, 2016 5:47 am

Na brzaka - Wifi mi radi dobro, povezivanje uSB kablom sa PC-om bez problema, odmah ga prepoznaje.
Ima jedan "problemčić" :D . Naime, telefon ponekad kao da ode u "sleep mode". Znači, on radi, upaljen je ali onda shvatim da mi mailovi ne stižu niti primam pozive. Rijetko se desi, ali kad se desi potrebno je restartati telefon. Baterija jako dobra..
batzmaroux

PostPostao/la genitalni_herpes » Uto lis 11, 2016 9:58 pm

Imam ga od 12mj. Super je. I dalje sve radi glatko. Update je bio 6-7 puta. Eto, težak je. Čak je i prilično otporan - bio. Uspio sam razbit rkran. Nije bilo lako al uspio sam samo treba bit uporan

Poslano sa mog K4000 koristeći Tapatalk
genitalni_herpes

PostPostao/la genitalni_herpes » Uto lis 11, 2016 10:12 pm

Jedino mi se gadi zvuk na filmovima snimljenim tom groznom kamerom. Krči.

Poslano sa mog K4000 koristeći Tapatalk
genitalni_herpes

PostPostao/la pelivaniv » Sri lis 26, 2016 8:04 pm

Možeš li kako,ako imaš vremena probati neke malo zahtjevnije igre na ovome mobitelu?
Tipa Modern Combat 5 ili Asphalt 8,zanima me kakav je za igranje takvih.
pelivaniv

PostPostao/la genitalni_herpes » Uto sij 17, 2017 12:52 pm

pelivaniv napisao:Možeš li kako,ako imaš vremena probati neke malo zahtjevnije igre na ovome mobitelu?
Tipa Modern Combat 5 ili Asphalt 8,zanima me kakav je za igranje takvih.

dakle evo nekoliko mjeseci sam tražio vremena za neku igricu..hm...nisam našao.
Inače igram hearthstone preko moba, al to nije ništa i još trzne ponekad, a i grije se dosta dobro onda što je pozitivno sad u ovim zimskim danima..
genitalni_herpes

PostPostao/la stubik » Pet srp 14, 2017 7:28 am

da li je neko kupio oukitel u20 plus i kakva su mu iskustva sa tim mobilnim ili zna li neko nesto vise da mi kaze o tom telefonu osim onog sto se moze videti u specifikaciji.......pozzzzz
stubik

Vrati se na: Vaša iskustva s kineskim mobitelima