SpeMall - iskustva?

Najbolji, najsigurniji i najpovoljniji web i ostali shopovi

SpeMall - iskustva?

PostPostao/la chellex » Uto sij 05, 2016 12:43 pm

Ekipo, je li netko kupovao sa SpeMalla?
http://www.spemall.com/

Kupujem Redmi Note 3 i 1S, a tamo su super cijene.
chellex

Re: SpeMall - iskustva?

PostPostao/la dakok » Uto sij 05, 2016 2:50 pm

SpeMall je poznata trgovina, jesi gledao što je sa
shippingom ( dostava iz Francuske u Hr)?
dakok
Site Admin

PostPostao/la Darmar » Uto sij 05, 2016 4:17 pm

Ja sam prošle godine uzel jiayu g2f kod njih drugi dan od kad je bio pušten u prodaju, tj. među prvima imaju nove modele kaj je zgodno, ali u pravilu sa malo većim cijenama.. Može se komunicirati, a i šalju paket u roku dva dana ako imaju na stanju.. Nisam inače po netu naišal na loša iskustva s njima..
Šalju običnom poštom, kaj znači da ne gine plaćanje pdv-a, osim ak se kaj promijenilo u zadnjih godinu dana pa šalju unutar eu..
Darmar

PostPostao/la dakok » Uto sij 05, 2016 6:50 pm

Why no customs fee?
For European Express/expedited shipping, First, we ship the package to France via SF-Express and pay tax in advance by our company if any tax involved. After the package arrived at facility, and it will be delivered to your door via Chronopost express. So it's a smooth shopping process for buyer, just place order and wait for a few days, the shipping carrier will contact you to deliver the package to your address without any custom annoyance.

No Customs Tax or VAT for these countries
(1). USA, Canada, Australia.Ukraine,Russia
(2). Spain,Portugal, United Kingdom, France, Germany, Italy, Belgium, Austria, Czech Republic, Denmark, Hungary, Luxembourg, the Netherlands, Poland, Slovakia, Ireland, Greece
dakok
Site Admin

PostPostao/la tomas » Uto sij 05, 2016 7:56 pm

Nema Cro?

Sent from my DKL01 using Tapatalk
tomas

PostPostao/la chellex » Uto sij 05, 2016 8:23 pm

E na to čekam odgovor - kad probaš kupiti, možeš naručiti tu EU dostavu u HR, ali je nema na popisu. Poslao sam im mail da potvrde pa ću vidjeti.

Zasad su mi najpovoljniji za ovu kombinaciju mobitela!

Tnx svima na odgovorima :)
chellex

PostPostao/la dakok » Uto sij 05, 2016 8:40 pm

Spomeni im onaj trojac sa aliexpressa, merimobiles, to2c, vickmall, giztop, coolicool... koji svi šalju i iz EU u Hr, možda im bude neugodno :mrgreen:
dakok
Site Admin

PostPostao/la chellex » Uto sij 05, 2016 10:52 pm

E bome više nisam mogao čekati, ja naručio od njih pa ćemo vidjeti... :D
chellex

PostPostao/la chellex » Sri sij 06, 2016 1:56 pm

Naručio sinoć, već danas je poslano. Čekam tracking number :)
chellex

PostPostao/la nansale » Sri sij 06, 2016 6:52 pm

Kupljeni aparati iz prvog posta?

Poslano sa mog HTC Desire 610 koristeći Tapatalk
nansale

PostPostao/la chellex » Čet sij 07, 2016 1:38 pm

Dobio tracking number, pošiljka krenula iz Kine, zasad sve ok. Malo sporo odgovaraju na mailove (cca 1 dan), no i dalje razumljivo zbog vremenske razlike.

@nansale: Da, x500 i Note 3 :)

Inače, Spemall je bio jeftiniji cca 50 dolara od prvog sljedećeg za ovu kombinaciju mobitela.
chellex

PostPostao/la dakok » Čet sij 07, 2016 1:51 pm

Greška - pomiješao sam Spemall i Flosmall :lol:
dakok
Site Admin

PostPostao/la shantimon » Čet sij 07, 2016 1:54 pm

Koliko sam ja vidio , da bi u HR došlo bez dodatnih carinskih davanja, potrebno je odabrati "express EU shipping" koji košta cca 24 $.
shantimon

PostPostao/la dmandic » Pon vel 08, 2016 8:11 pm

Pozdrav,

Tražim savjet o naručivanju sa SpeMalla. Vidim neka pozitivna iskustva, ali zanimalo me je više mišljenja i neki detalji...

Namjeravam naručiti jedan tablet: http://www.spemall.com/Teclast-X16-Pro- ... ROM_g.html

Zanimljiva mi je opcija EU express koja bi trebala dostaviti uređaj bez carine (tj. PDV-a). Istina, plati se skoro 30€, ali još uvijek je upola manje od PDV-a.

Zanima me slijedeće, ako je netko naručivao, kako ide procedura: da li Spemall ima skladište u Francuskoj iz kojega šalju u EU, što bi značilo jako brzu dostavu, ili kako mi se čini da sam pročitao, da oni šalju iz Kine u Francusku, gdje to onda prepakiraju i šalju dalje u EU?

To bi značilo da čekam da stigne iz Kine u FR, pa tek onda u HR, što mi se čini dosta sporo?

Druga stvar je da li podržavaju dostavu u HR tim načinom? Među zemljama koje su nabrojane u opisu (http://www.spemall.com/forum/topic/2705 ... %94no-tax/) nema naravno HR?

Što se tiče trgovine, Spemall nije uvijet, ali nigdje drugdje nisam našao taj tablet koji me zanima (osim na Gearbestu koji isto ima EU shipping koji NIKAKO da proradi za HR :evil: ).
dmandic

PostPostao/la mario » Pon vel 08, 2016 11:19 pm

Ocito salju DHL iz Kine pa brzo dodje do Pariza.Nece niti proraditi za RH dok DHL Hrvatska ne napravi neko skladiste pored neke zracne luke.

Poslano sa TAD M8 koristeci Tapatalk
mario

PostPostao/la dakok » Uto vel 09, 2016 12:02 am

Moguće - meni je Meizu putovao iz Kine do Londona samo par dana...
dakok
Site Admin

PostPostao/la Burs » Uto tra 17, 2018 11:18 pm

vidim nista se ovdje ne prica vec 2+ godine... jel netko narucivao sta od spemall u zadnje vrijeme?
narucio sa EU express, ali ne vidim nista ekspresno, niti je u EU nakon 10 dana od narucivanja.
inace kazu "7-9 working days delivery". tracking istina radi, ali izgleda kao da je negdje zapelo.
tvrde da je carina placena unaprijed, i da prvo treba 4-5 dana do NL, i onda ide sa UPS do HR.
spemall kaze da je poslan 9.4, krenuo iz kine 11.4, i "dosao" u NL 15.4 (taj status je pisao vec 13.4 lol)
tako da od 13-og sve stoji ko smrznuto. 9. radni dan je sutra ("7-9 dana"), a UPS jos ni nema paket.
tolko o eu express. kazu jos da UPS-u treba 2-3 dana, tako da se ne moram nista nadati ovaj tjedan.
u biti mi je najvaznije da zaobiđe carinski namet, al opet, obicni kineski paketi mi isto cesto dođu za 2 tjedna.
tako da sjedim na iglama, u lupam po F5 svakih sat vremena... ide im sad jos jedan mail.
btw, prijasnji eu expressi preko sfexpress/FR i DPD su isli brzo sa odlicnim trackingom, ali ovo sa NL/UPS... wtf?
Smartisan Nut Pro 2 4/32GB | LeEco Le S3 (X626) 4/32GB
Burs

PostPostao/la lukam » Pet tra 27, 2018 9:48 am

Jel stiglo to?
lukam

PostPostao/la Burs » Pet tra 27, 2018 10:29 am

mo'š mislit :x :x :x zadnja 2 tjedna se nije niš pomaklo :shock:
svakih par dana govore da ce ga pustit sa carine...
danas otvaram paypal dispute. sva sreca da sam kupovao na taj nacin.
iako ni to nije sigurna garancija, ali opet mislim da je bolje nego da sam platio karticom direktno.
vec mi se dugo nije desilo da me kinez tolko muljao :roll:
spemall vise nikad. sve i da mi zivot ovisi o paketu.
Burs

PostPostao/la Burs » Pon lip 18, 2018 12:00 pm

lukam napisao:Jel stiglo to?

stiglo. nemo'š vjerovat! poslano 09.04, i stiglo danas 18.06. a trebalo za "7-9 radnih dana"...

narucujem kineze jos od 2011.g, bar 2-3 mobitela godisnje, i ovakvo sto mi se nikad nije desilo.
u međuvremenu sam izgubio i paypal case (prica za drugu temu), a vidlo se iz aviona da me seller mulja 2+ mjeseca.

al ajd.. tortura je konacno gotova. nek ipak bude ovdje pisani trag ako se jos tko odluci kupovat od njih.
ne znam tko je kriv, nit me je briga, samo znam da sam jos platio 200kn vise da mi paket dođe 5 puta sporije.

da ne pricam da su jos 2 slicna modela izasla u međuvremenu, da je drugdje sad jos jeftiniji i po $30-40, i da nisam vise zainteresiran za njega kao prije. o, barem djelomicnom, shipping refundu ne zele ni razgovarati, samo su poslali jedan silicone case za, pazi, xiaomi mi 4i, model star 3 godine, nista nalik onome sto sam narucio. kao, evo nesto s cim se mozes igrati dok ti ne stigne mobitel :) i kao "kompenzacija" za cekanje. to me jos vise iziritiralo, bolje da nisu nista poslali.

sto se mene tice, zadnji post u ovoj temi bi trebao biti "narucujte na vlastiti razik" + lock teme.
spemall vise nikad. mozda ponekad imaju povoljnije cijene od drugih, al u konacnici ispadne daleko skuplje.
Burs

Vrati se na: Gdje kupiti kineske mobitele?