Goldway Taxfree dostava u EU zemlje (DHL) - FAQ

Najbolji, najsigurniji i najpovoljniji web i ostali shopovi

Re: Goldway Taxfree dostava u EU zemlje (DHL) - FAQ

PostPostao/la Tommy21 » Sub vel 10, 2018 1:27 am

Da vam rijesim dvojbe, ja imam telefon, napisano je da je poklon, za dijete od uskoro 15 godina, ona je ovo izabrala, mislim da je prednja kamera presudila, a mene nece da slusa, znate kako je u tim godinama. :)

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk
Tommy21

PostPostao/la chillout23 » Sub vel 10, 2018 11:00 am

Sve jasno :mrgreen:
Make love, not war
chillout23

PostPostao/la karlogd » Sri vel 14, 2018 5:36 pm

Lijep pozdrav,

Jedno upozorenje za buduće kupce Xiaomi Mi5X.
Ako kupujete sa goldwaya, ili bilokojeg sellera sa aliexpressa obavezno tražite SEALED paket.

Ako koristite Ilionov kod izričito tražite da vam ga ne otvaraju i ne instaliraju ništa na njega, neka ga pošalju u foliji sa kineskim romom jer će te u protivnom imati velikih problema sa mobitelom i uništit će vam volju za životom sa svojim izmotavanjem da ga ne pošaljete nazad.

Sad da objasnim što je zapravo problem.

Postoje dvije verzije bootloadera na ovome mobitelu. Tiffany i Oxygen.
Tiffany je originalni bootloader koji pripada Mi5x, a Oxygen je bootloader od Mi Max 2.

Postoji dosta mobitela na tržištu koji su sa Oxygen bootloaderom, prodaje ih uglavnom geekbuying, a taj bootloader se našao na mobitelu tako što je mobitel hard brickan i lakši način za spasiti ga je instalirati taj bootloader.

Kada ga kupite upalite ga u fastboot modeu i u cmd sa komandom "fastboot getvar all" provjerite je li mobitel tiffany ili oxygen. Ako je oxygen odma ga šaljite nazad, seller će priznati grešku i vratiti vam novce!

Ako je tiffany, što se tiće bootloadera je sve u redu. Međutim kinezi ko kinezi svoju China stable verziju roma su modali i hackirali bootloader. Bootloader je zaključan iako će vam u fastbootu sa komandom "fastboot oem device-info" pod "Device unlock" izbacivati "true".

Ja kad sam vidio da mi je bootloader "otključan" normalno sam instalirao twrp i kad sam instalirao xiaomi.eu izbacilo mi je poruku "The system has been destroyed" i tu je počela moja muka.

Jedino što sam mogao od tog trenutka je bilo ući u fastboot, ali s obzirom da je bootloader bio zaključan apsolutno nikakvu radnju nisam mogao poduzeti. Da sam prije toga unatoč tome što mi je pisalo da je otključan poslao zahtjev za otključavanje, kroz 15 dana, koliko je potrebno čekati bih mogao otključati mobitel i flashati twrp te instalirati xiaomi.eu rom.

Nakon toga su počela moja prepucavanja sa Kinezima, gdje sam ja htio slati mobitel nazad, a Kinezi su stalno slali nove romove koji bi navodno mogli zaobići zaključan bootloader i srediti mobitel, i ignorirali moje molbe za slanjem nazad. Sve je to trajalo 20ak dana koje bih izgubio da nisam odlučio uzet sve u svoje ruke i otvoriti mobitel i napraviti test-point metodu. Na to mi je Kinez rekao da moram paziti da se ne ošteti mobitel i garancijske naljepnice, jer ako ih oštetim gubim pravo na garanciju. Nakon toga sam ga opet po treći ili četvrti put pitao za adresu za slanje nazad da ne riskiram, ali me opet uredno odje..ao.

Nakon otvaranja mobitela i test-point metode mobitel ulazi u edl mode i može se instalirati official rom kroz fastboot. Kada otvorite mobitel ne zatvarajte ga dok niste sigurni da je sve u redu!
Napominjem da ne instalirate China STABLE rom nego China DEVELOPER rom!
Razlog je taj što STABLE opet ima "fake unlock" bootloadera. Nakon instalacije provjerite sa "fastboot oem device-info" jeli "Device unlock" "false".
Ako nije odma radite opet test-point metodu i instalirajte drugi developer rom!
Cilj vam je da "Device unlock" bude "FALSE" i da možete normalno tražiti unlock bootloadera. Ta developer verzija je sa hrpom kineskih aplikacija i bez google playa, ali lako pobrišete aplikacije i instalirate google play za ta 2 tjedna dok čekate permission za unlock.

Nakon što otključate mobitel nakon tih 15 dana čekanja flashajte TWRP i instalirajte xiaomi.eu rom i normalno koristite mobitel.

Sve ovo se može izbjeći ako tražite Sealed box kod narudžbe.

Još jedan problem sa otključavanjem je što kada u developer options povezujete mobitel sa accountom je "10008 error". Taj error se javlja iz razloga što je mobitel rađen za kinesko tržište i treba biti na kineskoj mreži da bi se povezao sa accountom.
Može se riješiti tako da se stavi kineski VPN. Probao sam bezbroj besplatnih aplikacija za VPN i ni jedna ne radi.
Skinio sam PlexVPN i uplatio 20ak kuna putem paypala i dobio mjesec dana premium VPN kojim sam stavio Shangai VPN i uspješno povezao mobitel. Sve ostale aplikacije za samo 1 dan traže po 20-30kn tj 3-4€.

Nakon toga nikako nisam mogao pokrenuti apply zahtjev nego sam morao pokrenuti page u incognito modu i jedino tako sam mogao doći do te stranice. Za 15 dana sam unlockao mobitel i instalirao xiaomi.eu.

ZAKLJUČAK:

Ne naručujte mobitele iz Kine, Goldway ili bilo koja druga trgovina. Nije problem ako je s mobitelom sve u redu. Problem je kad dođe do nekog problema. Tu vam nemože pomoći ni Ilion ni iko drugi. Kad vas Kinez počne motati oko malog prsta požalit ćete, a ako mu i uspijete poslati mobitel, ne gine vam 2 ipo do 3 mjeseca čekanja na mobitel.

Dosad mi je kroz ruke prošlo preko 20 xiaomija, od MI3, preko Redmi 3s, 3pro, .... do MI5s, MI6, Redmi 4x... Cijela obitelj i dosta prijatelja je na Xiaomiu i sve ide preko mene.
Sa TopOnea, Goldwaya, Honorbuya, i Mi5s koji sada koristim preko flokija. Jedan mobitel sam slao nazad TopOneu zbog greške sa signalom, i sad ovaj problem sa Goldwayom.

Sve je divno i krasno ako mobitel radi, ali kada dođe do problema požaliti ćete, naročito ako radite uslugu prijatelju ili nekome pa mu naručujete mobitel.

Poštedite se muke i naručite mobitel sa Honorbuya, za 2-3 dana vam je na vratima ili iz nekog domaćeg shopa. U slučaju greške za 2-3 dana je mobitel kod njih pa nek se oni petljaju. Bar znate da je mobitel u susjedstvu, a ako ga oni šalju u Kinu oni su i odgovorni za njega. 7-8 mobitela sam naručio sa honorbuya i nikad problema i uvijek sa urednim Global ili Xiaomi.eu romom. Ostalih 12-13 mobitela sam sve naručio iz Kine i ne kažem da će biti uvijek problema, ali postoji šansa i zbog 100injak kuna viška ne isplati se riskirati.

Razlika u cijeni za ovaj Mi5x da sam ga naručio sa Honorbuya je 150kn više koje su zanemarive kad pogledate da nemate grč u želudcu ako bude problema.

Lijep pozdrav i ugodno korištenje Xiaomi mobitela. Ako je netko zaglavio u nekom od ovih problema s kojim sam se susreo slobodno se može javiti na PM.

Karlo
karlogd

PostPostao/la lukam » Sri vel 14, 2018 6:24 pm

Zaključak: naručiti Xiaomi mi A1 a ne 5x
Ostalo su rizici kojih smo svi svjesni i pristali smo na njih

Poslano sa mog LEX722 koristeći Tapatalk
lukam

PostPostao/la chillout23 » Sri vel 14, 2018 6:24 pm

Zanimljivo.
Vjerujem da većina nas nikad nije niti razmišljala o ovome, jer nemamo nikakvih problema sa telefonima...pogotovo o 2 verzije BL-a.
Ali od sada budemo počeli :lol:
Make love, not war
chillout23

PostPostao/la lukam » Sri vel 14, 2018 6:28 pm

Koristan post svakako, ali mislim da se više tiče specifičnog modela. A Kinezi ko Kinezi, dok se ne priprjetis paypalom nista

lukam

PostPostao/la kinez » Sri vel 14, 2018 6:30 pm

Žao mi je zbog problem, ali da te ispravim. I kod honora se uređaj šalje u kinu, a ne u italiju

Sent from my LEX720 using Tapatalk
kinez

PostPostao/la karlogd » Sri vel 14, 2018 11:26 pm

lukam napisao:Zaključak: naručiti Xiaomi mi A1 a ne 5x
Ostalo su rizici kojih smo svi svjesni i pristali smo na njih

Ja sam osobno navikao na MIUI, kao i cura mi i sve drugo nam je sad gadno :D
U slučaju da netko želi MIUI, a ne Android Mi5X je dobar izbor. Razlika je što nema b20 koja nije toliko ni potrebna i što nema Global rom, a China stable ima engleski jezik pa ni to nije problem.
Problem je modifikacija bootloadera.

kinez napisao:Žao mi je zbog problem, ali da te ispravim. I kod honora se uređaj šalje u kinu, a ne u italiju

Mislio sam da je slanje u EU Warehouse i da oni dalje to hendlaju, u svakom slučaju smatram honorbuy ozbiljnijom trgovinom sa boljim supportom.
karlogd

PostPostao/la lukam » Čet vel 15, 2018 8:31 am

Kužim ja da si ti iz navedenih razloga pucao na baš 5x, ali za nekog prosječnog korisnika možda nije najbolji izbor. Inače meni ja x722 došao s gearbesta u vakumiranom pakiranju i isto je gore bio neki kuhani rom

lukam

PostPostao/la Ilion » Čet vel 15, 2018 12:01 pm

Ovo su cene tokom praznika

Kod GW-eusupport za moju podrsku i poklone. Upisati tako da ostane u order notes nakon placanja. Add to cart/ buy all/ message to seller GW-eusupport

https://goldway.aliexpress.com/store/gr ... 63509.html

Global Version Redmi 5 Plus 4+64GB Only $193.99
Mi A1 4+64GB Only $196.69
Mi A1 4+32GB Red/Black/Gold In Stock From $186.69
Global Version Mi 6 6+64GB Only $391.88
Global Version Nubia M2 4+64GB Only $155.99
Redmi 5A 2+16GB $85.69

Activity Time: Only 15th --28th Feb(GMT-8)
Ilion

PostPostao/la chillout23 » Čet vel 15, 2018 12:28 pm

Pa cijena za Nubiu M2 je i bila takva, ako se ne varam...ili 1$ manje ili više...
Make love, not war
chillout23

PostPostao/la father » Čet vel 15, 2018 1:54 pm

kinez napisao:Žao mi je zbog problem, ali da te ispravim. I kod honora se uređaj šalje u kinu, a ne u italiju

Citajuci trustpilot servis i podrska je u Sloveniji

Sent from my MI 5 using Tapatalk
father

PostPostao/la sasha2511 » Čet vel 15, 2018 2:19 pm

zadnji bootloader na Xiaomi-u koji sam otkljucavao sam dobio permisson u roku par sati.. jedino sta moras biti na mobitelu prijavljen sa acc kojim otkljucavas najmanje 72h..
15 dana je malo pretjerano ne??

from my x720
:mrgreen:
sasha2511

PostPostao/la Enter_Sandman » Čet vel 15, 2018 2:50 pm

sasha2511 napisao:zadnji bootloader na Xiaomi-u koji sam otkljucavao sam dobio permisson u roku par sati.. jedino sta moras biti na mobitelu prijavljen sa acc kojim otkljucavas najmanje 72h..

from my x720
Daj mi reci za svaki mob se mora tražiti odobrenje za otključavanje? Ili je jednom dosta?

Sent from my MI 3W using Tapatalk
Enter_Sandman

PostPostao/la chillout23 » Čet vel 15, 2018 2:51 pm

Za svaki
Make love, not war
chillout23

PostPostao/la karlogd » Čet vel 15, 2018 7:15 pm

sasha2511 napisao:zadnji bootloader na Xiaomi-u koji sam otkljucavao sam dobio permisson u roku par sati.. jedino sta moras biti na mobitelu prijavljen sa acc kojim otkljucavas najmanje 72h..

from my x720

360 sati u sekundu haha

Evo slika što sam slika kad mi je izbacilo tu poruku, proba sam nakon 10 dana, ali i dalje nije moglo nego je tribalo proci svih 360 sati.

https://imgur.com/a/lJ8dc
karlogd

PostPostao/la sasha2511 » Čet vel 15, 2018 7:34 pm

karlogd napisao:

from my x720

360 sati u sekundu haha

Evo slika što sam slika kad mi je izbacilo tu poruku, proba sam nakon 10 dana, ali i dalje nije moglo nego je tribalo proci svih 360 sati.

onda nesto krivo radis, ako dobijes permission za unlock (a dobije se u roku od dan, dva ili par sati nekad) onda moras samo bit jos 72h bit logiran s tim accountom na koji si dobio permission na mobitelu kojeg zelis otkljucat..

from my x720
sasha2511

PostPostao/la karlogd » Čet vel 15, 2018 11:37 pm

sasha2511 napisao:
karlogd napisao:

from my x720

360 sati u sekundu haha

onda nesto krivo radis, ako dobijes permission za unlock (a dobije se u roku od dan, dva ili par sati nekad) onda moras samo bit jos 72h bit logiran s tim accountom na koji si dobio permission na mobitelu kojeg zelis otkljucat..

from my x720

Koliko ja vidim po netu ne radim krivo nego na novim modelima su jos vise podigli čekanje.
Evo sa reddita razgovor o tome.
https://www.google.hr/amp/s/amp.reddit. ... to_unlock/

EDIT: Izgleda da je to na mobitelima koji su za kinesko trziste samo.

Evo zanimljiv odgovor

"No it's only for the phones exclusive to China, to limit resellers and Grey market

I got a mi 5x and i had to wait 360 hours, plus request must come from a Chinese ip address

In the same day i did an unlock request for a redmi note 4x and i had to wait just 72 hours

The 360 hours wait is for the mi 5x and the redmi 5a

Unfortunately this didn't really stop resellers, for the 5x, many aliexpress sellers open the phone case, connect jtag flasher to test points, and flash an alternative bootloader.

Many 5x sold on aliexpress have an hacked mi max bootloader and a custom vendor rom. If you flash the official rom, it will BRICK the phone"
karlogd

PostPostao/la sasha2511 » Pet vel 16, 2018 2:12 pm

eee zato to rade onda.. vidis da smo otkrili zasto nakraju.. znaci 5X i 5A izbjegavat i to je to..

from my x720
sasha2511

PostPostao/la karlogd » Pet vel 16, 2018 5:14 pm

sasha2511 napisao:eee zato to rade onda.. vidis da smo otkrili zasto nakraju.. znaci 5X i 5A izbjegavat i to je to..

from my x720

Mi5C je također za kinesko tržište.
karlogd

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Gdje kupiti kineske mobitele?