Livolo dodirni prekidač

Mjesto za diskusiju o raznim napravicama koje volimo zbog privlačnog omjera kvalitete i cijene

Re: Livolo dodirni prekidač

PostPostao/la rotosound » Ned ožu 25, 2018 8:17 pm

marko_st napisao:
rotosound napisao:Evo ja krećem sa uređenjem stana praktički od nule pa me isto malo interesiraju ovi livolo prekidači.

Pitanje će biti malo glupo, no s obzirom da sam idiot za elektriku moram ga postaviti:

1 . Šta meni sve treba? Prekidač, kutija i vidim da se tu neki adapter spominjao? Jel mi treba i to? :D

2 . Kolika je uopće kvaliteta tih livolo prekidača (ako netko ima osobna iskustva bilo bi super da ih podijeli malo) tj ima li šta kvalitetnijeg od livola ili je to dobar i kvalitetan brend

3. ima li toga i kod nas za kupit (da ne naručujem 10ak prekidača na aliexpressu)

4. ima li nešto na šta trebam posebno pripaziti?

tenks svima na pomoći ;)
Šta oces dobiti sa tim prekidačima osim obične funkcije prekidanja?

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk

ne treba mi ni dimmer ni remote, možda eventualno u boravku jedan dimmer... za sve ostalo obična funkcija prekidanja i neka estetika prekidača (lijepo izgleda ovaj touch za razliku od klasičnih prekidača)
rotosound

PostPostao/la marko_st » Pon ožu 26, 2018 4:30 am

Za tako nešto nebi gledao dalje od livolo. Dobar je izbor modela, boja i oblika. Imaš livolo Europe, nešto je skuplje na prvu, ali mislim da 10-15kom preko alija ide sigurno na nadoplatu pdv a.
Od žica ti netreba ništa više od klasične instalacije. Ova varalica ide samo ako je potrošač male snage, jer se prekidač napaja preko trosila.
Pripaziti da se odabere model koji ide u naše kutije.
U svakom slučaju ostaviti žicu nule u kutiji prekidaca (ne znaš kada može zatrebati)

marko_st

PostPostao/la rotosound » Pon ožu 26, 2018 10:32 am

marko_st napisao:Za tako nešto nebi gledao dalje od livolo. Dobar je izbor modela, boja i oblika. Imaš livolo Europe, nešto je skuplje na prvu, ali mislim da 10-15kom preko alija ide sigurno na nadoplatu pdv a.
Od žica ti netreba ništa više od klasične instalacije. Ova varalica ide samo ako je potrošač male snage, jer se prekidač napaja preko trosila.
U svakom slučaju ostaviti žicu nule u kutiji prekidaca (ne znaš kada može zatrebati)

još jedno bitno pitanje

1 GANG 1 WAY

2 GANG 1 WAY

1 GANG 2 WAY

2 GANG 2 WAY

pretpostavljam da je "gang" prekidač?
a way bi bio šta točno? koja je razlika između 1 way i 2 way??

p.s. pretpostavljam da svi ovi sa livolo europe idu u naše kutije?

to bi bio i ovaj tu?? https://www.aliexpress.com/item/Free-Sh ... autifyAB=0

nešto sam sad guglao i čitao ovdje http://www.diydoctor.org.uk/forums/what ... -t736.html

i ne znam da li sam dobro shvatio. 2 way bi značilo da npr na početku hodnika imam jedan 2 way switch za upalit i ugasit svjetlo i onda npr na kraju hodnika moram ipati opet jedan taj 2 way switch za upaliti i ugasiti to isto svjetlo.

sam dobro to pohvatao? :D :D :D
rotosound

PostPostao/la sasha2511 » Pon ožu 26, 2018 11:23 am

idu u nase kutije ali da li se mogu lijepo zavidat?? ja sam uzeo jednog prosle godine (ne EU standard) i jedva sam ga montirao..

from my x720
:mrgreen:
sasha2511

PostPostao/la psaras » Pon ožu 26, 2018 11:48 am

rotosound napisao:
marko_st napisao:Za tako nešto nebi gledao dalje od livolo. Dobar je izbor modela, boja i oblika. Imaš livolo Europe, nešto je skuplje na prvu, ali mislim da 10-15kom preko alija ide sigurno na nadoplatu pdv a.

još jedno bitno pitanje

1 GANG 1 WAY

2 GANG 1 WAY

1 GANG 2 WAY

2 GANG 2 WAY

pretpostavljam da je "gang" prekidač?
a way bi bio šta točno? koja je razlika između 1 way i 2 way??

p.s. pretpostavljam da svi ovi sa livolo europe idu u naše kutije?

to bi bio i ovaj tu?? https://www.aliexpress.com/item/Free-Sh ... autifyAB=0

nešto sam sad guglao i čitao ovdje http://www.diydoctor.org.uk/forums/what ... -t736.html

i ne znam da li sam dobro shvatio. 2 way bi značilo da npr na početku hodnika imam jedan 2 way switch za upalit i ugasit svjetlo i onda npr na kraju hodnika moram ipati opet jedan taj 2 way switch za upaliti i ugasiti to isto svjetlo.

sam dobro to pohvatao? :D :D :D

Dobro si pohvatao, ovo gang ne znam ali pretpostavljam da je to što misliš da jeste. 2 way switch ti je naizmenični prekidač po naški, kad imaš na svakom kraju hodnika po prekidač pa naizmenično pališ/gasiš. Naravno, moraš imati odgovarajuću instalaciju sprovedenu (kombinacija trožilnih i dvožilnih kablova pravilno vezanih u kutijama). Klasičan mehanički naizmenični prekidač se može najnormalnije koristiti i kao običan jednopolni, sad ne znam ovi tačskrin na kom principu rade i da li mogu i oni.

Sent from my Le X626 using Tapatalk
psaras

PostPostao/la marko_st » Pon ožu 26, 2018 12:19 pm

sve si dobro pohvatao.

1 gang je jedna zarulja
1 way je jedno mjesto.

znaci 2 gang 2 way je kada imaš na jednom mjestu jedan prekidač sa dvije tipke od kojih svaka pali/gasi svoju zarulju.
Ako imaš dva ovakva, dobiješ kombinaciju da sa oba mjesta mozeš paliti ili gasiti svaku od zarulja.
Naravno da se moze spojiti i samo jedan ovakav prekidac ili uzeti 2 gang 1way sto onda dode na isto.
Spajanje je malo drukcije od klasicnog sa izmjenicnim sklopkama, ali nije problem,samo ostavi dovoljan broj zica izmedu dva prekidaca.

Imas ovdje sve
https://www.livoloeurope.eu/instruction-for-synchronization-and-wiring

Livolo je dobar za ovo sto zelis. Za nekakv smart home nevalja.
marko_st

PostPostao/la rotosound » Pon ožu 26, 2018 12:50 pm

marko_st napisao:sve si dobro pohvatao.

1 gang je jedna zarulja
1 way je jedno mjesto.

znaci 2 gang 2 way je kada imaš na jednom mjestu jedan prekidač sa dvije tipke od kojih svaka pali/gasi svoju zarulju.
Ako imaš dva ovakva, dobiješ kombinaciju da sa oba mjesta mozeš paliti ili gasiti svaku od zarulja.
Naravno da se moze spojiti i samo jedan ovakav prekidac ili uzeti 2 gang 1way sto onda dode na isto.
Spajanje je malo drukcije od klasicnog sa izmjenicnim sklopkama, ali nije problem,samo ostavi dovoljan broj zica izmedu dva prekidaca.

Imas ovdje sve
https://www.livoloeurope.eu/instruction-for-synchronization-and-wiring

Livolo je dobar za ovo sto zelis. Za nekakv smart home nevalja.

ne bih ga ni uzimao za neki smart home. čisto malo estetike da ne budu klasični prekidači :)

znači onaj link sa aliexpressa što sam stavio ranije, taj isto može u ove naše kutije? ne moram uzimati kutiju posebno za njega? bitno da gledam da je za eu tržište?
rotosound

PostPostao/la marko_st » Pon ožu 26, 2018 1:03 pm

Po slikama i opisu bi trebao ici u naše standardne kutije

marko_st

PostPostao/la dak0001 » Pon ožu 26, 2018 3:11 pm

Bolje uzmi njihove originalne kutije, jer ćeš se iskilaviti dok ih ugradiš u naše.
Za tih par dolara nebuš propal, a uštedil buš žifćeke.
dak0001

PostPostao/la rotosound » Čet ožu 29, 2018 4:10 pm

dak0001 napisao:Bolje uzmi njihove originalne kutije, jer ćeš se iskilaviti dok ih ugradiš u naše.
Za tih par dolara nebuš propal, a uštedil buš žifćeke.

šta iako su EU standard da uzmem njihove kutije??

edit: jer sam baš pazio da je sve taj EU standard i po komentarima piše da ide u naše kutije
rotosound

PostPostao/la dak0001 » Čet ožu 29, 2018 5:19 pm

Pa ide u kutije, ali ti ne pašu rupe za šarafe, nego ćeš morati tiplati sastrane u zid.
Montirao sam dva pa znam.
Osim ak ti imaš nekakve druge kutije .....
dak0001

PostPostao/la sasha2511 » Čet ožu 29, 2018 5:30 pm

tako je, nemos zavidat jer nemas za sta osim busit zid i stavljat tiple.. ne isplati se, bolje uzet i kutije onda..

from my x720
:mrgreen:
sasha2511

PostPostao/la dak0001 » Čet ožu 29, 2018 8:43 pm

dak0001

PostPostao/la marko_st » Čet ožu 29, 2018 8:49 pm

Mislim da možeš u ove malo modernije kutije stavit (trebaju imati ova dva vijka što idu u kutiju). Pogledaj TEM-ov katalog, imaš to kupit kod nas svugdje

marko_st

PostPostao/la marko_st » Čet ožu 29, 2018 8:50 pm

Ovo npr SlikaSlika

Imaš za beton, ciglu itd. Ako možeš birati i po dubini svakako uzet dublje
marko_st

PostPostao/la rotosound » Čet ožu 29, 2018 9:06 pm

koje kutije onda da uzmem?
ove "kvadrate" ili ove okrugle

tj ovakvog izgleda https://www.livoloeurope.eu/electricity ... s-vl-mbc60 ili ovakvog https://www.livoloeurope.eu/livolo-mounted-box-vl-mb65 ??

edit: i ako postoje iste za uzet kod nas, da li da uopće naručujem od livola ili da uzmem kod nas?
rotosound

PostPostao/la marko_st » Čet ožu 29, 2018 9:41 pm

Okrugla ti je mislim ista ko šta sam ti poslao od Tema. Ova kvadratna ide u principu u beton (u fazi nalivanja istog), mislim da ti neće to nitko stemat. Okrugla i to je to.

marko_st

PostPostao/la rotosound » Uto kol 14, 2018 9:41 am

Pozdrav, imam (nadam se) zavrsno pitanje s ovim prekidacima i uticnicama. Dodirni prekidaci mi odgovaraju u one plave kutije (koje je netko gore stavio), no uticnice mi ne mogu u te niti mi idu u one "klasicne" podzbukne kutije. A kako radim zidove onda stavljam uticnice kutije stema se itd.
Pa imam pitanje

Zar jedna ugradbena Livolo kutija odgovara iskljucivo za jednu uticnicu https://led-zarulje.com/ugradbena-kutij ... proizvode/

Da pojasnim pitanje. Ukoliko bi narucio https://led-zarulje.com/livolo-uticnica ... no-staklo/ da li su mi onda potrebne tri kutije?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru :)
rotosound

PostPostao/la divanievi15 » Pon svi 13, 2019 12:56 pm

Pozdrav, nije isplativo kupovati direktno jer je meni carina na 140USD robe naplatila 350kn... ja sam našao sve na stranici http://www.livolo.hr/ , koliko sam shvatio oni su zastupnici za ove proizvode u cijeloj regiji i imaju prihvatljive cijene, imaju i oriuginalne kutije koje se spajaju u više modula i kod njih je sve profesionalno a povoljniji su i od Led žarulja i od ostalih koji preprodajuz tu robu.
divanievi15

Prethodni

Vrati se na: Kineski Gadgeti