Gamepad

Mjesto za diskusiju o raznim napravicama koje volimo zbog privlačnog omjera kvalitete i cijene

Gamepad

PostPostao/la kinez » Čet ožu 22, 2018 12:48 pm

Ne znam kamo bi sa temom pa ću ovdje pisati. Ako postoji slična onda isprike jer je nisam našao.
U zadnje vrijeme znam igrat igrice preko moba, trenutno pubg mobile, pa sam vidio da postoje gamepadi za to. Ne znam koliko to olakšava i poboljšava igranje i koja je razlika između skupljih i jeftinijih. Ako netko koristi i ima iskustva volio bi da ga ovdje podjeli. Ja bi uzeo neki najjeftiniji, ali mi se ne da cekat pa sam gledao i kod nas ima za 150 kn cca. E sad glupo mi dat i to ako nema smisla.

Sent from my LEX720 using Tapatalk
kinez

Re: Gamepad

PostPostao/la bakara » Pet ožu 23, 2018 1:39 pm

Ja sam koristio ukupno dva.
Prvi je bio klon sonyjevog dual shock gamepads i on ima vibraciju, a ima i neka aplikacija za njega gde se može podesiti šta koje dugme radi.

Drugi se prepoznaje kao gamesir, sličnog je oblika kao i Sony, i sad njega najviše koristim ali on nema vibraciju koja mi sad nedostaje.

Ja sam oba koristio na android boxu, oba su bežična sa BT konekcijom, ovaj drugi bi trebalo da može i preko kabla na PC da se koristi ali nisam probao.

U suštini na androidu nije naročito jednostavno koristiti gamepad osim na igrama koje imaju podršku za njega.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Slika
bakara

PostPostao/la kinez » Pet ožu 23, 2018 5:03 pm

Hvala puno na odgovoru. Nisam ni provjerio da li postoji podrška za njega uopće. Moram vidjet

kinez

PostPostao/la bakara » Sub ožu 24, 2018 12:05 am

Vodi samo računa da je većina igara za android pravljena za touch screen I često traži multi touch, pinch I sl. To je sa gamepadom nemoguće izvesti, pa postoje razne aplikacije gde se to može emulirati, i sve od reda se plaćaju a komplikovane su za podesiti

Slika
bakara

PostPostao/la blackeagle » Ned ožu 25, 2018 11:03 am

Ja imam xiaomijev gamepad i kolko sam ga na kompu koristil mi je bil super, ak oces mogu isprobat na pubg na mobu kak ce bit :D jedini minus na njemu mi je to kaj idu 2 aa baterije, tj. minus je to kaj nema mogucnost spajanja kablom na komp, samim tim ni mogucnost punjenja, pa ak ti usred igre pocne stekat moras trcat po druge baterije, vadit ove van ,stavit druge i palit gamepad :D
blackeagle

PostPostao/la kinez » Ned ožu 25, 2018 12:40 pm

Ajde molim te probaj ako nije problem. Inače volim Xiaomi proizvode i njega sam prvo i pogledao pa me zanima kakav je u igri. Inače ne igram igre, ali sad me malo to drži preko moba pa ne znam koliko će još dugo

kinez

PostPostao/la bakara » Pon ožu 26, 2018 6:33 am

Šta vam je to pubg?

Slika
bakara

PostPostao/la kinez » Pon ožu 26, 2018 12:55 pm

Upisi pubg u YouTube pa vidi. Uglavnom zarazno i zabavno jako

kinez

PostPostao/la blackeagle » Sri tra 04, 2018 6:17 pm

Isprobao ga i gljive rade normalno, lik se kreće i okreće glavu ali a,b,x,y tipke(one na desnom dijelu gamepada) ne rade, očito ne prepoznaje gamepad skroz u igri. Probal sam igrati neku drugu igru i super je radilo, čak su u postavkama imali da biram koju tipku za kaj oću, dok u pubg ne mogu naći nigdje u postavkama za gamepad :D S aplikacijom octopus sam uspio namjestiti da tipke simuliraju pritiske na ekran, nisam baš puno isprobavao, mislim da bi bilo malo komplicirano namjestit da sve tipke pašu pješke, pa kad voziš auto itd
blackeagle

PostPostao/la kinez » Sri tra 04, 2018 7:03 pm

Hvala ti puno. Mislim da sad ipak neću ništa kupovati. Nemam baš vremena pa bolje da smanjim sa tim haha

kinez

PostPostao/la blackeagle » Čet tra 05, 2018 5:16 pm

Mogu reći da mi se svidjela igra toliko da sam skinuo nox player na komp i da pokušavam tamo sredit da igram preko tipkovnice i miša, a i veći je ekran :D
blackeagle

Vrati se na: Kineski Gadgeti