Amazfit pace -pametni sat

Mjesto za diskusiju o raznim napravicama koje volimo zbog privlačnog omjera kvalitete i cijene

Amazfit pace -pametni sat

PostPostao/la fudimenti » Ned svi 28, 2017 10:19 am

Pozdrav forumaši! Poslije duže vremena napao me shopping virus za kineskim drangulijama pa dok čekam da stigne sa aliexpressa da se pohvalim. Trgovao sam pametni sat amazfit pace od Huami (čitaj: Xiaomi) koji radi njihovom njihovom OSu baziranom na androidu. Kasnijom pretragom po xda i sličnim saznam da je 5.1 android u pitanju, ne android wear npr. Sat je fitness tracker namijenjen pretežno trkačima što nisam i biciklistima što sam pomalo rekreativno. Ima standardne funkcije: puls/bilo, koraci, spavanje, distanca, brzina, kadenca i ove za sat vezane, obavještenja o pozivima, porukama da raznih aplikacija, vibraciju itd. Nema još uvjek funkcije da se odgovara preko njega ako znate na što mislim. Baterija je navodno fantastična, 5 dana normalne upotrebe, ima prostora za muziku i mp3 player, može da se upare slušalice, veza Bluetooth i wireless.
Ispod kačim linkove
Razlozi kupovine: 1. Ne da mi đavo mira; 2. Ima dobar GPS i mogu se nakačit neko senzori; 3. Dobro izgleda
http://amazfitpace.com/
https://youtu.be/uhYEcZzC6so
https://forum.xda-developers.com/smartw ... t-t3539431

Specifications of Amazfit PACE smart watch:

Processor 1.2GHz dual-core processor
Operating System___Proprietary OS
Display____1.34-inch display 300 x 300 px
Memory 4 GB, 512 MB
Battery 280mAh, Normal Usage five days; pure watch mode 11.6 days.
Sensors 28nm GPS sensor, heart rate monitor,
Weight 54.5g

Sent from my x600 using Tapatalk
fudimenti

Re: Amazfit pace -pametni sat

PostPostao/la rista1 » Ned svi 28, 2017 10:43 am

Stvarno dobro izgleda,a koliko to zadovoljstvo kišta.?Možeš da staviš link npr.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
rista1

PostPostao/la Ilion » Ned svi 28, 2017 10:52 am

Po meni ne postoji bolji sat za te pare. 100 i kusur eur.
Ilion

PostPostao/la Radler » Ned svi 28, 2017 10:55 am

Ja imam Samsung Gear 3 classic i jako sam zadovoljan.

Poslano sa mog LEX720 koristeći Tapatalk
Radler

PostPostao/la floki30 » Ned svi 28, 2017 11:21 am

Ima ga moja cura i prezadovoljna je.Nakon toga ga je uzela i njezina frendica i jos tri moja poznanika.Svi prezadovoljni.
E sada...odmah da te upozorim,ne uzimajnsa gearbesta.Oni imaju jednu seriju gdje je hardverski problem sa bluetoothom i nemozes ga spojiti sa telefonom a samim tim niti koristiti.
Uoravo jedan takav imam doma,iako ga nisam uzeo sa gearbesta nego direktno iz Kine.Preflashao sam sve moguce verzije softwera i isti problem.Taj mora nazad za Kinu
Jos jedna napomena prije kupovine.Sat sa crnom narukvicom je kineska verzija a sa crvenom americka.Kinesku verziju je moguce vrlo jednostavno prebaciti na engleski (99% prevedeno) a do neke verzije i preflashati americki rom.Nakon neke verzije (1.2.13b mislim ) je zakljucan BL i osuden si na china rom.

Poslano sa mog MIX koristeći Tapatalk
floki30

PostPostao/la fudimenti » Ned svi 28, 2017 11:30 am

@rista1 mene je izašao 98€ sa nekim kuponom od 2$. U CG je do 150€ bez davanja harača državi tako da je to to. Izgleda odlično, izrada kažu da je top. Hardware hvale svi dok je software u startu bio loš. Ahilova peta je aplikacija na telefonu na koju se žale da je kao od prije 10 godina. Nadogradnje izlaze svako malo i Kinezi peglaju OS pa su mnoge stvari na koje su se žalili u startu Ameri i recimo android authority sad već ispravljene. Ovo je sportski sat za joggere i bicikliste u pokušaju najviše. Ali kad stigne pišem moje utiske

fudimenti

PostPostao/la fudimenti » Ned svi 28, 2017 11:31 am

[English Version] Original Xiaomi HUAMI AMAZFIT Pace Sport Smart Watch Smartwatch Bluetooth WiFi 1.2GHz 512MB/4GB GPS Heart Rate
http://s.aliexpress.com/3MVnIfQb
(from AliExpress Android)

fudimenti

PostPostao/la floki30 » Ned svi 28, 2017 11:34 am

Jesi li siguran za ovaj "harac"?Carinu neces sigurno platiti jer je manje od 150 eura a i da je vise nebi platio jer vjerovatno spada u kategoriju carinske stope 0.
Ali pdv (ili kako se zove kod vas) mislim da ces platiti.Kolika je stopa kod vas neznam ali sumnjam da ces proci bas tako "lišo"

floki30

PostPostao/la rista1 » Ned svi 28, 2017 11:41 am

Čekamo utiske,u zdravlju da te služi!!!

rista1

PostPostao/la dakok » Ned svi 28, 2017 5:25 pm

Ih, kad sam ja pisao o amazfitu
https://www.telekineza.com/amazfit-xiao ... i-dodatak/
Samo, malo drukčijem :)
dakok
Site Admin

PostPostao/la fudimenti » Ned svi 28, 2017 5:30 pm

@floki30 hvala za info. Znao sam za zaključan bootloader poslije neke verzije i da ne može da se fleša. Uzeo sam sa aliexpressa i uglavnom uzimam tamo jer mi je najbolja zaštita plaćanja. Nisam znao za crveno/crnu podjelu, ja sam naručio crni sat koji je prema prodavcu engleski firmware. Srediće se već nešto, bitno mi je da ima eng oznake i da mi radi sinhronizaciju da Stravom. Ovo za PDV (isto se zove i kod nas) sam siguran. Nije mi prvi uređaj

fudimenti

PostPostao/la floki30 » Ned svi 28, 2017 5:35 pm

Da da,bas sam to za pdv nakon tvog posta isao provjeravati i vidio da zbilja nemate niti pdv niti carinu do 150 eura,to je super.
Vjerovatno ces dobiti orginalno kinesku verziju gdje je rom preveden ili je eventualno preflashan americki rom od strane prodavaca.
Ja sam ih sam preflashao 2-3,nasao upute na xda i zapravo je vrlo jednostavno ali treba biti i oprezan.
U svakom slucaju vjerujem da ces biti zadovoljan sa kupovinom.Ja osobno preferiram klasicni sat i meni je amazfit nepotreban i nepraktican iz nekih razloga...ali naravno to je stvar osobnih potreba i misljenja.

Javi dojmove kada stigne

floki30

PostPostao/la floki30 » Sub lip 03, 2017 11:14 am

Ako nekog zanima,imam na lageru jedan Amazfit pace (en rom) na lageru.Cijena 132$ te placanje na paypal dobavljacu.
Rok isporuke 2-3 dana

floki30

PostPostao/la fudimenti » Pon lip 19, 2017 11:57 am

sat stigao prije 5 dana sa aliexpressa. sve doslo upakovano, kutija neostecena i sve na broju. u kutiji sat, usb-micro usb kabal i postolje preko kojeg se sat puni - cetiri pina sa jedne strane i ulaz za micro usb sa druge. sve djeluje vrlo kvalitetno. sat izgleda odlicno, djeluje odlicno, ma prezadovoljan. velicinom nije premali ali je daleko od U-boat satova koji su po meni divni primjeric zidnih satova koje pojedinci nose na ruci. kais je knap za mene sto znaci da je ok za 95% ljudi i ima doovljno rupa. silikonski/gumiran i prijatan. tusirao se sa njim, prao ruke, sve fercera. ekran je odlican i onako, nije odlican. da pojasnim: vani, na suncu, kad je oblacno, pod raznim kosinama i uglovima, sve se vidi vrhunski. u prostoriji sa ovim backlight sta-ti-ja-znam osvjetljenjem se vidi fino ali od tog svijetla sve djeluje nekako isprano. kako je ovo fitness sportski sat, valjda je ekran odlican. kad se upari sa fonom, pozivi, sms, viber, whatsapp, fb itd. kako stignu na fon u sljedecoj sekundi vibrira i sat. pregled poruka je ok, kad ih je vise onda se scrolluje i cita. mana je sto ne mogu vidjeti fotografiju ako je neko posalje vec to moram na telefonu. ako kojim slucajem prvo pregledam na fonu poruku ona nestaje sa sata. sat ne cuva poruke. baterija je trenutno na 30% i punih cetiri dana upotrebe. tu nemam primjedbe. ono zbog cega sam ga kupio a to je gps plus senzori brzine ikadence na biciklu nisam isprobao jos uvjek ali racunam da cu brzo. za sada toliko
fudimenti

PostPostao/la rista1 » Pon lip 19, 2017 2:31 pm

Gde su slike?????
rista1

PostPostao/la fudimenti » Pon lip 19, 2017 4:31 pm

Prva je pod nekakvim sijalicama u holu, druga dnevna svjetlost SlikaSlika

fudimenti

PostPostao/la rista1 » Pon lip 19, 2017 4:40 pm

Baš lepo izgleda,na slici ova crvena deluje malo isprano ali super čuka.

rista1

PostPostao/la fudimenti » Pet lip 23, 2017 1:47 pm

Dopuna sa sportske strane: GPS vrlo precizan, nisam gubio signal po brdima oko pg. Sa druge strane duže mu treba da ga uhvati i mora se bit van. Nekad 20tak sekundi ali i oko minut, zavisno kolika je zgrada. Puls mjeri valjda precizno jer svi rezultati su bili ono, logični. Sat mora bit gore na ruci, ne kao što neko nosi naopako (kao da gledašu dlan). Nisam uspio da ga povređen sa senzorom kadence na biciklu što je njesra ali ti krivim ovaj jeftikaner što ga imam par godina jer BT tehnologija je vjerovatno problem. Baterija uz moje maltretiranje u sport modeu ide 2+ dana bez problema u poređenju sa samo smartwatch režimom gdje je 5 dana izgurao. Preporuka za sve koji trče, planinare isto ali da ne očekuju barometar na ruci već je internet izvor informacija i njihove aplikacije. GPS, nadmorska visina i sve informacije mapa što može da da. Bici entuzijasti isto preporuka ako nemate dobar ciklokomp a frka vas je da telefonu baterija umre u sred bespuća

fudimenti

Vrati se na: Kineski Gadgeti