TV Box Android

Firmware, Kodi, OpenElec i sve ostalo što đaku treba

TV Box Android

PostPostao/la dakok » Sri stu 18, 2015 4:15 pm

Može pomoć pri kretanju unutar UI-ja na MXIII-G?
Nekidan mi se pojavilo nešto kao notification bar, samo na dnu ekrana i na kome je bilo nekoliko prečica, među kojima i jedna koja izlistava sve otvorene aplikacije koje se zatim mogu brisati ili odabrati. Kako je došlo tako je i otišlo i ne znam kako se aktivira.

Primijetio sam i kako link kopiran u web browseru ne mogu zalijepiti u kodi što je stvarno šteta ako ne radi na ovaj ili neki drugi način.
dakok
Site Admin

Re: TV Box Android

PostPostao/la stormchaser » Sri stu 18, 2015 4:45 pm

Možda je glup prijedlog ali probaj da instaliraš Nova launcher, u njemu imaš i notification bar, i onaj easy access bar a svaki element je prilagodljiv i "izbrisiv" ako ti ne treba.
stormchaser

PostPostao/la dakok » Sri stu 18, 2015 5:59 pm

Palo mi je na pamet ali bi volio baratati s originalnim UI-jem za početak ;)
dakok
Site Admin

PostPostao/la bakara » Sri stu 18, 2015 6:03 pm

dakok napisao:Može pomoć pri kretanju unutar UI-ja na MXIII-G?
Nekidan mi se pojavilo nešto kao notification bar, samo na dnu ekrana i na kome je bilo nekoliko prečica, među kojima i jedna koja izlistava sve otvorene aplikacije koje se zatim mogu brisati ili odabrati. Kako je došlo tako je i otišlo i ne znam kako se aktivira.

To pokrenes tako sto "uhvatis i prevuces" od donje ivice ekrana ka unutra, suprotno od toga ga sklonis jer ti to uglavnom ne treba.
Isti meni mislim da dobijes i kada zadrzis desni taster misa.

"paste" opcija zavisi od browsera, obicno se dobije zadrzavanjem "OK" tastera na air mousu koja onda izadje u vrhu ekrana.

Verovatno sve ovo zavisi i od daljinca koji koristis, ali najprakticnije je da sve ovo zavrsis sa air mousem, nemam ideju da moze ikako drugacije.

I da...na air mousu imas i desni taster, tj onaj meni taster koji otvara konteksni meni, kao desni klik misem.

Sad kapiras zasto preporucujem sto jednostavniji daljinac koji radi kao najobicniji mis ;)
Slika
bakara

PostPostao/la Ezio » Sub vel 27, 2016 9:37 pm

Nesto sam radoznao,da li postoji neka verzija linuxa,ubuntu... Da moze za sljaka na android boxu,tipa da se napravi butabilna kartica ili flesh.. Ne mislim na openelec, vec na pravi operativni sistem kao na desktopu,bilo bi zanimljivo sa time baratati.
Ezio

PostPostao/la fudimenti » Ned vel 28, 2016 9:08 am

Zavisi od boksa i od podrške zajednice. U principu, za arm procesore veće distribucije imaju svoje prilagođene distroe, samo je pitanje da neki developer posveti vremena da kompajlira kernel i podesi sve, pa poslije da pegla bugove. Kako štancuju ove modele ko ludi, malo je teže naći model koje je primamljiv i dugotrajan dovoljno da bi se ulagao trud.mk808b plus je dobio ubuntu Mate 15.04 potpuno funkcionalan. Lik to unovčava doduše :) mislim da je link minipclinux.com

Sent from my x600 using Tapatalk
fudimenti

Vrati se na: Softver za Smart Box