OpenElec za MXiii-G / MX3-G TV Box

Firmware, Kodi, OpenElec i sve ostalo što đaku treba

OpenElec za MXiii-G / MX3-G TV Box

PostPostao/la dakok » Pet lis 23, 2015 5:13 pm

Slika

FreakTab forum tema
Download
AmLogic Ru - Verzija 6.x
XBMC.ru tema
Download (ZippyShare)
(ovaj dload je dev. verzija 6) Starije, 4.x.x i 5.x.x (nisu izvorno za mxiii-g) imate gore na ruskom forumu ali nisam našao (a nisam puno ni tražio) da ih je netko već testirao na mxiii-g, zato oprezno! Ako ste željni avanture, birati verzije s oznakom S812)

OpenElec je OS za TV Box i služi isključivo kao podloga za Kodi (XBMC) pa bi trebao biti fluidniji od standardnog Kodija na androidu. Verzija za mxiii-g dolazi sa ruskog foruma XBMC-Ru, od developera pod nickom Kerber.

Obratiti pažnju na poruke lika markthepig sa freaktab foruma koji je testirao openElec dev. 6 verziju (114MB) za MXiii-G i pronašao da softver radi ugl. bez problema.

OpenElec bi mogao ići i kao dual boot sustav. Znači, imate normalni android na MXiii-G kutiji i onda stavite openelec na SD karticu (možda i na USB stick) i onda podignete OS sa kartice pa u tom slučaju originalni android na kutiji ostaje netaknut.
Nisam probao nego samo prikupljam informacije a više detalja ima ovdje i ovdje.

Postupak instalacije:

I'm a real noob with this stuff. I tried a few different OpenElec zip files I found and none loaded correctly. I think I'm doing something wrong. Can you please outline the zip file installation process?

-How do I need to prep the Micro SD Card? Fat32?
- Do I Unzip the file directly to the Micro SD card or do I just copy the zip to the card?

I managed to get the recovery process started. It saw the SDCard via the toothpick method but my card must not have been prepared correctly. It complained about not mounting /tmp/cache or something similar, I should have noted the errors more carefully.

- The card must be formatted FAT32
- unzip the file and copy the 3 files inside (not the folder that contains the 3 files) to the sd card. This means if you open the sd card all you see is 3 files: factory_update_param.aml; OpenELEC-Amlogic.arm-MX3G-5.95.5.5-update.zip; and recovery.img
- with the power disconnected, insert the sd card into the card slot of the MXIII. Turn the TV/monitor on. Place the toothpick or paper clip into the av hole until you hear or feel a click and keep holding.
- Press the power button on the MXIII and keep holding it down, as well as the toothpick pressed, until you see the android robot and the animated icon, then let go of both.
- Wait until the install process finishes. Then reboot.

Potrebne datoteke:
OK, first things first, grab abdul_pt's twrp recovery image (I used TWRP_2.8.7.0_N200_emmc.img - rename to recovery.img on the sdcard), toothpick/boot & do a full backup of the existing rom on the box (I wanted to ensure I had a rollback for if/when I hosed my box while "playing" with OE - Make sure you select the destination of the backup to be to the sdcard or optionally plug in a thumbdrive.

Grab this

Wipe the micro sd used for the backup (after copying the backup files off it), & copy the 3 files from this zip archive onto the root folder of the sd card.

Toothpick/reboot the little 'android' upgrading icon appears, & after a few minutes, it'll reboot into openelec (hopefully

I originally used Kamik's zip, but have had to do this quite a few times over the last month or so, & in the last 2 days, using the above file.

Par zanimljivih linkova:
Beelink S82 Plus
dakok
Site Admin

Re: OpenElec za MXiii-G / MX3-G TV Box

PostPostao/la dakok » Sri stu 04, 2015 4:59 pm

Rusi danas pokrenuli razvoj OpenElec-a i za MXIII-G, verzija 6.x :D
Link je gore na početku (AmLogic Ru)
dakok
Site Admin

PostPostao/la sasha2511 » Sri ožu 09, 2016 1:09 am

@Dakok jesi probao ovaj Openelec na svom?? ja bi ga probao jer izgleda da Kodi radi punooo bolje na njemu.. jesu ovo gore uputsvtva sve za nas box??
nadalje s ovih linkova neznam koji bih skinuo posto recimo za 6.0.0 za mxiii ima dva zipa i tar. jedan zip je update drugi samo zip.. volio bih da mi ostane android a to cu probat sa twrp ako uspijem..
btw jesi nasao informaciju koji Kodi se vrti recimo na 6.0.0? i dali ima koja verzija sa Jarvisom vec?? eto dosadan sam znam.. :D
from my x500
:mrgreen:
sasha2511

PostPostao/la dakok » Sri ožu 09, 2016 10:05 am

Ma ne znam ni ja nešto ali mislim da s OE gubiš ostatak android sučelja a koliko znam, ne radi dual boot.
Evo još par linkova s temom instalacije Open Elec-a (OE)
http://freaktab.com/forum/tv-player-sup ... post541056

Ovaj lik - Wirlo, svako malo izbacuje OE izdanja bazirana na ruskim kerber i kszaq izdanjima eleca za amlogic 812.
Nedavno je otvorio posebnu temu za OE na MXIII-G i Tronsmart MXIII+
http://freaktab.com/forum/tv-player-sup ... mart-mxiii

zip files = toothpick install, tar files = upgrade already installed OE, gz files = gunzip & dd directly to sdcard

OE 7.0 ima Kodi 16
http://freaktab.com/forum/tv-player-sup ... post558156

Inače, ovo je nešto složenije od prosječnog flešanja mobitela... :D
dakok
Site Admin

PostPostao/la sasha2511 » Sri ožu 09, 2016 10:24 am

heh onda bolje na androidu ostat, jest malo sporije ali da se gledat.. ubacit cu samo twrp onda nek se nade.. rade kupit neki s 2gb jer 1gb je ipak premalo..

from my x500
sasha2511

PostPostao/la sasha2511 » Ned tra 24, 2016 9:38 am

uspješno stavljen OpenElec na MXiii-G, za sada sve radi a Kodi leti.. idem instalirat sve addonove koje koristim pa da vidimo kako šljaka.. :)
sasha2511

PostPostao/la dakok » Ned tra 24, 2016 10:06 am

Daj koji detalj o instalaciji i koji si točno instalirao.
Što je s ace stream, kako to rijesit?
dakok
Site Admin

PostPostao/la sasha2511 » Ned tra 24, 2016 10:16 am

sa AmLogicRu stranice sam skinuo ovaj zip OpenELEC-Amlogic.arm-MX3G-6.0.0.zip, raspakirao i 3 fajla koja izadu kopirao na SD karticu.. SD kartica se stavi u box i sa cackalicom se stisne onaj dugmic u av utoru i onda drzi power dugme dok se ne pojavi android covjeculjak na tv-u.. Instalacija krene i za minutu, dvije imas OpenElec.. Kodi je 15.2 , steta sta nema 16.. Sad cu probat ponovo flashat android nazad da vidim dali ce ici..
Za Acestream nemam pojma jer ne koristim addonove di mi je potreban. Iman kupljenu IPTV listu pa sport i doku. pa cak i muvije nekad gledam preko toga..

Edit: uspio flashat android opet i to softwer za Tronsmart, Lollipop 5.1.1
stavim uputstvo malo poslije, i nije uopce problem flashat uredaj @dakok. :D
from my x5oo
sasha2511

PostPostao/la sasha2511 » Ned tra 24, 2016 12:03 pm

Eto nakon sta sam stavio/probao OpenElec za MXiii koji radi odlicno sam se vratio na Android.. Nedjelja je pa nisam imao pametnijeg posla.. Postupak za flashat ponovo ili napravit upgrade androida na postojeći:
Prvo skinut firmware koji želite, imate od @dakoka linkove u temi o samom uređaju a stavim i ja posljedni od Tronsmarta MXiii +
Zatim skinite ARM burning tool ili još se zove USB burning tool, preporučujem ovaj : https://drive.google.com/file/d/0BzOQU9 ... sp=sharing
instalirate kao program na PC. Sad imate sve potrebno, firmware i tool, spojite box s PC pomocu usb kabla, na boxu se usteka u OTG ulaz i ustekajte ga u struju, ne paliti nista!
Pokrenite Burning tool, dolazi na kineskom ali ima druga stavka na vrhu di možete prebacit ne engleski, kad to uradite kliknite na prvu stavku i Import image, tu nađite firmware/image koji flašate i pričekajte da se doda u tool..
Kad se image datoteka dodala kliknite na Start i primite box, u AV ulaz stavite čačkalicu i pretisnete dok se ne čuje klik, tako držite stisnuto i drugom rukom stisnete power dugme.. Držati sve stisnuto dok se na toolu ne pojavi download bar, kad se pojavi proces flashanja je započeo i nije potrebno više držat stisnute dugmiće..
Flashanje traje ok 5 minuta i nakon toga samo izgasite tool i iskopčajte box.. Čestitam imate ponovo/novi Android na vašem uređaju.. Evo i video s Youtube-a di je pokazano kako se rukuje sa Burning tool:
https://www.youtube.com/watch?t=15&v=SLLLifQaRvM
Ja sam flashao ovaj firmware koji je zadnji za Tronsmart MXiii + riječ je o Lollipopu 5.1.1 oznake 106L1 koji radi bez problema i koji donosi i Root pristup..
Tronsmart MX iii Plus 106L firmware:
https://drive.google.com/file/d/0BzOQU9 ... p=drivesdk
sasha2511

PostPostao/la dakok » Ned tra 24, 2016 7:21 pm

Svaka čast!
Pitanje - čemu tronsmart firmware kad postoji
i 106L1 fw za mxiii-g ?
dakok
Site Admin

PostPostao/la sasha2511 » Ned tra 24, 2016 7:47 pm

dobro pitanje.. hah.. tog sam prvog nasao i sad imam mxiii plus a ne G.. nisam mogao iskopat za ovaj, samo 104L1 pa sam stavio ovaj.. ma totalno nebitno jer su isti a ovaj mi je i rootan odmah pa je i to presudilo.. slobodno stavi taj od mxiii ako ga nades.. jedino sta nikako ne uspjevam je stavit twrp recovery, sa ovom thotpick metodom mi nece a probao sam i flashat sa Flashify i isto nece.. a ovo bi i mogli prebacit u temu o mxiii jer ova je za openelec..

from my x5oo
sasha2511

Re: LibreElec za MXiii-G / MX3-G TV Box

PostPostao/la dakok » Pet lis 21, 2016 5:22 pm

http://freaktab.com/forum/tv-player-sup ... post572605

Izgleda da radi dual boot pa bi bilo zanimljivo stavit ovo na SD karticu. CEC pauza je zgodna stvarčica :)
dakok
Site Admin

PostPostao/la dakok » Sri stu 30, 2016 4:46 pm

dakok
Site Admin

Vrati se na: Softver za Smart Box