Kodi (ex XBMC)

Firmware, Kodi, OpenElec i sve ostalo što đaku treba

Kodi (ex XBMC)

PostPostao/la dakok » Ned lis 18, 2015 3:52 pm

Kodi ili bivši XBMC je osnovni razlog zbog kojeg ljudi kupuju TV Box jer se preko dodataka (add-on) za ovu aplikaciju može gledati gotovo sve TV programe, sportske prijenose, filmove i TV serije koje možete zamisliti. I to mukte. Dosta toga i sa titlovima. :D

Award-winning free and open source cross-platform software media player and entertainment hub for digital media for HTPCs (Home theater PCs). It uses a 10-foot user interface designed to be a media player for the living-room, using a remote control as the primary input device. Its graphical user interface (GUI) allows the user to easily browse and view videos, photos, podcasts, and music from a harddrive, optical disc, local network, and the internet using only a few buttons.

Kodi
Kodi Hrvatska
Kodi Forum
Open Hour forum
Play Store
Kodi - izbor hardvera
Podešavanje titlova

Par korisnih komentara s druge teme:
viewtopic.php?f=28&t=181&p=12018#p11971

Dobre upute za konfiguraciju kodija preko Fusiona - tnx Tommy
dakok
Site Admin

Re: Kodi (ex XBMC)

PostPostao/la blackeagle » Ned lis 18, 2015 6:55 pm

Znam da je to inače za smart tv boxeve, ali jel koristi tko na kompu to? Ja bi si instalirao jer trenutno imam popcorn za filmove al bi htio ovak za tv i takve stvari da imam, pa ak neko koristi da napiše koje pluginove i to, ako treba može i na pm, kratke upute šta,kako instalirat :D hvala unaprijed i sry admini ako je offtopic
blackeagle

PostPostao/la fudimenti » Ned lis 18, 2015 7:54 pm

Imaš za svaku platformu kodi, nebitno je li komp ili TV box, treba ti dobar internet i malo konfiguracije za početak. Ja nisam dalje odmakao od instalacije fusion repoa i svih addonova sa njega, iptv rijetko koristim.
https://youtu.be/Qh3ijoO1rMg
fudimenti

PostPostao/la blackeagle » Ned lis 18, 2015 8:17 pm

Jel 10MBIT downloada dosta? :D
blackeagle

PostPostao/la fudimenti » Ned lis 18, 2015 8:42 pm

Sasvim
fudimenti

PostPostao/la blackeagle » Pon lis 19, 2015 11:18 am

Instalirao taj addon i croatia on demand, rade perfektno :D Jel ima još koji dobar za tv i filmove? Za sad na kompu a ako bude para idem i na tv box :)
blackeagle

PostPostao/la irac300 » Pon lis 19, 2015 11:38 am

blackeagle napisao:Instalirao taj addon i croatia on demand, rade perfektno :D Jel ima još koji dobar za tv i filmove? Za sad na kompu a ako bude para idem i na tv box :)

Za filmove i serije Genesis. Znači, nema dalje. :D Šalim se, ima ih još, kao što su npr. Icefilms, 1Channels, Yify Movies HD... iako ih sve imam, samo Genesis gledam, jer tu bukvalno imam sve.
irac300

PostPostao/la dakok » Pon lis 19, 2015 11:45 am

Pogledaj temu za IPTV - sam složiš addon npr. za sportske prijenose
a linkovi se redovito ažuriraju
Ovo je za entuzijaste a od gotovih rješenja NJM i UK Turk addoni rasturaju što se tiče sporta :D

(da ne bude zabune, stavio sam kodi na PC da vidim kako radi :) )
dakok
Site Admin

PostPostao/la Jajalo » Pon lis 19, 2015 4:31 pm

Ma Kodi je pun nadogradnji i stvarno se s njim može puno toga izvući. Moglo bi se o svemu tome razglabati godinama.

Uz Genesis, kojeg usput najviše koristim, ali ponekad mi ne pronađe film u FHD, ne zaboravite i KodiPopcorn Time. U stvari to je addon koji streama preko torrenta YIFI filmove. Svi filmovi su 720p/1080p. Sve ono što se može pronaći na yts.to možete pronaći i na addonu.

Instalirati se može kako sa raznih tako i sa službenog repository-a.
Jajalo

PostPostao/la sasha2511 » Pon lis 19, 2015 4:34 pm

Sine mili nadam se da ce netko napravit mali tutorial ovdje kako se sta i gdje dodaje jer ja sam se pogubio od toliko novih fraza i cega sve ne..

from my F1
:mrgreen:
sasha2511

PostPostao/la irac300 » Pon lis 19, 2015 5:19 pm

sasha2511 napisao:Sine mili nadam se da ce netko napravit mali tutorial ovdje kako se sta i gdje dodaje jer ja sam se pogubio od toliko novih fraza i cega sve ne..

from my F1

Instaliraj Kodi na PC, i vježbaj, korak po korak. Dok kupiš Box skontat ćeš. Šta god ti treba slobodno pitaj, koliko god misliš da je pitanje banalno. Ovdje smo da pomognemo.
irac300

PostPostao/la blackeagle » Pon lis 19, 2015 7:29 pm

sasha2511 napisao:Sine mili nadam se da ce netko napravit mali tutorial ovdje kako se sta i gdje dodaje jer ja sam se pogubio od toliko novih fraza i cega sve ne..

from my F1

Kao što je fudimenti već dao https://youtu.be/Qh3ijoO1rMg ovo instaliraj po tim koracima, zatim za dodavanje addonova ideš ovdje http://prntscr.com/8t1tkh i zatim ovo http://prntscr.com/8t1tt2 upišeš ime plugina koji trebaš, stisneš done i tamo odabereš i instaliraš. Zatim izađeš iz toga i odeš pod video-addons odabereš plugin i biraš program/kategoriju/film/ili šta već ima :)
blackeagle

PostPostao/la irac300 » Pon lis 19, 2015 8:01 pm

Ne bih preporucio instaliranje addona preko program addonsa. Jest on lagan za koristenje ali cesto ne prati update zvanicnih repositorya, pa dolazi do problema jer instaliras stariju verziju addona. Tako npr. najgledaniji addon Genesis imas samo verziju 3.2.1, dok je trenutna verzija 5.1.3, i sto je jos gore ne moze se updateovati.

Da ne zbunjujem jos vise ljude, i dalje stojim iza onog posta sto sam napisao na temi o boxovima. Instalirati bild verziju na Kodi tipa Beast ili SpinzTv i umjesto da se mucis jedan po jedan addon dodavati, ovako dobijes sve. Ali o tom po tom, dok ne stignu boxovi. :)

Sent from my F1
irac300

PostPostao/la sasha2511 » Pon lis 19, 2015 8:02 pm

irac300 napisao:Ne bih preporucio instaliranje addona preko program addonsa. Jest on lagan za koristenje ali cesto ne prati update zvanicnih repositorya, pa dolazi do problema jer instaliras stariju verziju addona. Tako npr. najgledaniji addon Genesis imas samo verziju 3.2.1, dok je trenutna verzija 5.1.3, i sto je jos gore ne moze se updateovati.

Da ne zbunjujem jos vise ljude, i dalje stojim iza onog posta sto sam napisao na temi o boxovima. Instalirati bild verziju na Kodi tipa Beast ili SpinzTv i umjesto da se mucis jedan po jedan addon dodavati, ovako dobijes sve. Ali o tom po tom, dok ne stignu boxovi. :)

Sent from my F1

Bas sam sad citao opet taj post, cini mi se lakse ubacit tu build verziju nego stavljat jedan po jedan i nikad kraja.. Ajde kad dode pa ubacujem nekog od vas na viber pa krece gnjavaza na najace.. Sad nemam vremena se igrati s time nazalost..

from my F1
sasha2511

PostPostao/la blackeagle » Pon lis 19, 2015 8:37 pm

irac300 napisao:Ne bih preporucio instaliranje addona preko program addonsa. Jest on lagan za koristenje ali cesto ne prati update zvanicnih repositorya, pa dolazi do problema jer instaliras stariju verziju addona. Tako npr. najgledaniji addon Genesis imas samo verziju 3.2.1, dok je trenutna verzija 5.1.3, i sto je jos gore ne moze se updateovati.

Sent from my F1

Mogao bi onda dat link do toga i napisat koji je bolji/ u čem je razlika
blackeagle

PostPostao/la sasha2511 » Pon lis 19, 2015 8:55 pm

Imas ovdje video..
viewtopic.php?t=181

from my F1
sasha2511

PostPostao/la Tommy21 » Pon stu 09, 2015 4:29 pm

Moja preporuka, origigi kodi 15.2, nikakav fork, nikakvi buildovi i sta sve postoji za njega, u fusionu imate sve repozitorije sta vam tribaju.

Evo drago mi je da je otvorena zasebna tema za kodi, jer on je ipak broj jedan program za tv boxeve, bez kodija ga nebi nikad ni kupio.

E i moram pohvalit vas koji drzite ovi forum, malo ste ga uredili i sad je puno pregledniji nego sto je bio, svaka cast i samo naprid, zivili "kinezi".

Vidit cu ja da napravim neki tutorial, neki kratki, da ne traje pola sata, ko ce gledat po ure kako se sve podesava, a podesit se da sve u maksimalno 10 minuti.
Tommy21

PostPostao/la dakok » Pon stu 09, 2015 6:03 pm

Samo naprijed, box je na carini a daljinski u škafetu. :D
dakok
Site Admin

PostPostao/la sasha2511 » Uto stu 10, 2015 9:24 am

Na carinu ti je isao a, di je moj je.. Hahah.. Ja dok ga dobijem nece vise Kodija biti.. :D

from my F1
sasha2511

PostPostao/la dakok » Uto stu 10, 2015 11:03 am

Nema traga? :)
dakok
Site Admin

Sljedeće

Vrati se na: Softver za Smart Box