Android TV stickovi i boxevi

Informacije o kineskim TV Box uređajima

Re: Android TV stickovi i boxevi

PostPostao/la veljkoka » Čet vel 23, 2017 1:52 pm

Tommy21 napisao:Taj je jaci, ali ako je samo za Kodi, s905x je sasvim dovoljan, a nesluzbema podrska za s905/x je trenutno puno jaca, Libreelec i Ubuntu/Debian Linux.

Sada malo gledam i uporedjujem, ispada da je ovaj S912 jaci u 3D materijalu, u ostalim sadrzajima je to jako slicno, ili se varam?
Imam nameru da uzmem neki box uskoro pa me zanima razlika izmedju kodi, Libreelec i Ubuntu/Debian Linux-a? pretpostavljam da su ovo razliciti operativni sistemi, neki su zasnovani na linux-u, kodi na androidu, ali me zanima sta su konkretne prednosti a sta mane? Ja bih najvie gledao filmove, sportske prenose, ako je moguce u 1080p rezoluciji.

Da li bi dobio nesto ako bih kupio neki box sa 3Gb RAM-a, ili je bitnije da to bude box sa dobrom podrskom za softver?
veljkoka

PostPostao/la sasha2511 » Čet vel 23, 2017 2:10 pm

Kodi je aplikacija, nikakav OS i kao takva je dostupna na svemu poznatom..
Libreelec je OS koji ima samo Kodi u sebi, dakle kad upalis box.dobijes odmah Kodi..
Android je Linux prijatelju..

from my Le X720 on TT
:mrgreen:
sasha2511

PostPostao/la pumba1 » Pet vel 24, 2017 12:34 pm

Ma li ko ideju kako da ovaj miracast upogonim. Imam mini m8s II sa 2gb rama.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
pumba1

PostPostao/la sasha2511 » Pet vel 24, 2017 1:04 pm

pumba1 napisao:Ma li ko ideju kako da ovaj miracast upogonim. Imam mini m8s II sa 2gb rama.

kako to mislis? ne radi ti?
box mora bit na wifi da bis s telefona nesto stream-a na tv tj. box..

from my Le X720 on TT
sasha2511

PostPostao/la pumba1 » Pet vel 24, 2017 1:14 pm

Ok, to znam, upalim wifi, ali da li bi trebalo neka aplikacija na telefonu?

pumba1

PostPostao/la sasha2511 » Pet vel 24, 2017 1:17 pm

live display ili wireles display..

from my Le X720 on TT
sasha2511

PostPostao/la Emir » Pet vel 24, 2017 5:35 pm

sasha2511 napisao:live display ili wireles display..

from my Le X720 on TT

Saša,da li je moguće nekakvo povećanje ROMa kod ovog mxIII 2/8GB ??????
Ono kad hoću gledat Popcorn na nekim filmovima mi kaže da nemam dovoljno memorije?
Emir

PostPostao/la sasha2511 » Pet vel 24, 2017 5:43 pm

Emir napisao:

from my Le X720 on TT

Ono kad hoću gledat Popcorn na nekim filmovima mi kaže da nemam dovoljno memorije?

uff koliko se razumijem nenoguce je.. jedino sta mi pada na pamet je da se box root-a pa da se Popcorn ubaci na SD karticu ako je imas, recimo sa Link2SD se linkaju svi resursi i storage sta aplikacija zauzima..
ma da neznam dali bi to funkcioniralo, ja sam to nekad radio na starim telefonima bez dovoljno interne..
nego reci mi zasto ne gledas filmove preko Kodija??

from my Le X720 on TT
sasha2511

PostPostao/la veljkoka » Pet vel 24, 2017 5:49 pm

sasha2511 napisao:Kodi je aplikacija, nikakav OS i kao takva je dostupna na svemu poznatom..
Libreelec je OS koji ima samo Kodi u sebi, dakle kad upalis box.dobijes odmah Kodi..

from my Le X720 on TT

Ok, ok, nego sam ja mislio da je kodi OS za ove box-eve zasnovan na androidu. Koji sve OS za ove uredjaje postoje? Zanimam me da li je spisak kanala isti, tj da li isti adon mozes da ubacis u dva razlicita operrativna sistema? ZNam da si ti izmenja par ovih uredjaja, koji si softver stavljao?
veljkoka

PostPostao/la sasha2511 » Pet vel 24, 2017 5:58 pm

veljkoka napisao:
sasha2511 napisao:Kodi je aplikacija, nikakav OS i kao takva je dostupna na svemu poznatom..

from my Le X720 on TT

Ok, ok, nego sam ja mislio da je kodi OS za ove box-eve zasnovan na androidu. Koji sve OS za ove uredjaje postoje? Zanimam me da li je spisak kanala isti, tj da li isti adon mozes da ubacis u dva razlicita operrativna sistema? ZNam da si ti izmenja par ovih uredjaja, koji si softver stavljao?

ja sam do sada probao samo OpenElec jednom i to je to, zato sam i kupio malo jaci box (2GB) da mi moze vrtit android bez problema..
inace ima OpenElec koji je vec zaboravljen pa ima LibreElec koji je aktualan ima i neki AlexElec cini mi se i svi oni su OS koji imaju samo Kodi na sebi.. u takav Kodi idu svi addoni kao i na normalni jedino ima problema sa Acestream recimo jer ga neki od njih nemaju u sebi, no to je vec visi level znanja. :D
ako kupis dobar box sa barem 2GB ram tebi ni jedan od ovih OS nece trebat jer ce ti se android vrtit sasvim dobro.. barem je tako kod mene..

from my Le X720 on TT
sasha2511

PostPostao/la veljkoka » Pet vel 24, 2017 6:13 pm

sasha2511 napisao:
veljkoka napisao:

from my Le X720 on TT

ja sam do sada probao samo OpenElec jednom i to je to, zato sam i kupio malo jaci box (2GB) da mi moze vrtit android bez problema..
inace ima OpenElec koji je vec zaboravljen pa ima LibreElec koji je aktualan ima i neki AlexElec cini mi se i svi oni su OS koji imaju samo Kodi na sebi.. u takav Kodi idu svi addoni kao i na normalni jedino ima problema sa Acestream recimo jer ga neki od njih nemaju u sebi, no to je vec visi level znanja. :D
ako kupis dobar box sa barem 2GB ram tebi ni jedan od ovih OS nece trebat jer ce ti se android vrtit sasvim dobro.. barem je tako kod mene..

from my Le X720 on TT

Ahaaa, znaci malo jaci box i bukvalno ostavis fabricki android sistem, ili ubacis neki custom? Ma ja sam mislio da ganjam nesto sa 3GB RAM-a, ali me je bunilo ovo oko sistema jer mi nije bilo poznato sta je sta. Obzirom da gledam sportske prenose i filmove bitno mi je da imam odgovarajuci softver i sto bolju sliku. Sta mislis da li se isplati uzimati 1gb rama vise ili da se fokusiram na 2GB, obzirom da je to android kontam da RAM-a nikada dosta?
veljkoka

PostPostao/la sasha2511 » Pet vel 24, 2017 6:14 pm

mislim da je za sada 2GB sasvim dovoljno.. meni je stalno oko 600-700MB free..

from my Le X720 on TT
sasha2511

PostPostao/la Emir » Sub vel 25, 2017 11:18 am

sasha2511 napisao:
Emir napisao:

from my Le X720 on TT

uff koliko se razumijem nenoguce je.. jedino sta mi pada na pamet je da se box root-a pa da se Popcorn ubaci na SD karticu ako je imas, recimo sa Link2SD se linkaju svi resursi i storage sta aplikacija zauzima..
ma da neznam dali bi to funkcioniralo, ja sam to nekad radio na starim telefonima bez dovoljno interne..
nego reci mi zasto ne gledas filmove preko Kodija??

from my Le X720 on TT

:mrgreen: Nemam živaca nekakav mi je Kodi spor bio do zla boga pa sam ga deinstalisao.
Predlažeš da instališem ponovo,koje addone da stavim?
Znači samo filmovi me interesuju?
Hvala
Emir

PostPostao/la sasha2511 » Sub vel 25, 2017 11:20 am

Exodus i Specto Fork za filmove i Opensubtitles za titlove i pici..

from my Le X720 on TT
sasha2511

PostPostao/la inkognito3 » Sub vel 25, 2017 8:14 pm

Ja namjestio u Exodusu da mi sam vuce titlove i cist ok radi
LG G4 monster
inkognito3

PostPostao/la sasha2511 » Sub vel 25, 2017 8:47 pm

inkognito3 napisao:Ja namjestio u Exodusu da mi sam vuce titlove i cist ok radi

isto dobro.. ja ne koristim toliko Exodus koliko Specto.. mislim da Specto ima bolje streamove..

from my Le X720 on TT
sasha2511

PostPostao/la leost » Pon ožu 06, 2017 10:39 am

Ajmo ljudi koji box da uzmem,s njim planiram da preko VLC player gledam tv kanale i mozda još neke gluposti,nista specijalno,e sad je li dovoljno 1gb ram ili ici na 2gb,sta je sa romom,je li dovoljno 8 ili da idem na 16gb inace gledam ovaj a95x i on mi se cini dobar. Svaki savjet je dobrodošao.
leost

PostPostao/la sasha2511 » Pon ožu 06, 2017 10:50 am

za to sta ga mislis.koristit a95x ti je i vise nego dosta.. ja bi isao na 2gb ram varijantu jer je uvijek dobro imat vise.. mozda stavis i Kodi jedan dan pa je bolje vise rama.. Sta se tice velicine interne to je sasvim nebitno.. pa neces stavit 100 aplikacija gore a neces ni filmove spremat ili tako nesto..

from my Le X720 on TT
sasha2511

PostPostao/la leost » Pon ožu 06, 2017 11:38 am

Znači po tebi je i više nego dovoljno verzija sa 2gb ram i 8gb rom,kodi koristim na komp i sumljam da cu ga stavljat na box al nikad se nezna,ok dobar info,odabrao sam ovaj jer se on dosta ovdje spominje pa racunam da je ok box.
leost

PostPostao/la sasha2511 » Pon ožu 06, 2017 11:42 am

dobar je box i dobro radi.. meni i sa Kodijem je uvijek slobodno od 400-500mb ram-a..
kazem ti velicina rom-a ti je nebitna ako ne mislis stavljat neznam sta gore, za par aplikacija je sasvim dovoljno a imas i slot za SD karticu ako vec mislis nesto stavljat + dva USB utora..
jedina mana kod Nexboxa je sta prilikom svakog novog paljenja je potrebno pokrenit neki video (najbolje jedan test koji dolazi s njim) kako bi se slika posvjetlila jer iz nekog razloga nakon svakog boota slika bude dosta tamna..
video se moze vrtit par sekundi i dovoljno je..

from my Le X720 on TT
sasha2511

PrethodniSljedeće

Vrati se na: TV Box i TV Stick