Servisi mobitela

Kamo odnijeti kineski mobitel na popravak?

Re: Servisi mobitela

PostPostao/la Matko » Sri ruj 07, 2016 9:20 am

Ma jasno mi je da oni više nemaju na lageru taj model i da se sad izmotavaju, a da sam u pravu svjedoči i to što mi nitko nije ni pokušao odgovoriti na moje traženje obrazloženja odluke servisa. Ali je važno ljude upozoriti za ubuduće jer se Neutrino na naslovnici "diči" svojim 24 mjeseca dugim jamstvom, a onda se izmotavaju da nije do njih već do ovlaštenog servisa (WOW servis). Prije ovoga mobitela sam koristio 3 godine ZTE V967S naručen iz Kine i nikad nikakvih problema, a sad mi tamo neki "servis" tvrdi da sam jače pritisnuo ekran (napominjem da je riječ o 5,5'' mobitelu, a crta se pojavila u gornjem lijevom kutu pa ostaje nejasno kako sam ga baš tamo jače "pritisnuo", a ne recimo u sredini ili pri dnu ekrane di se mob i najviše koristi).
Matko

PostPostao/la SuhiJr » Sri ruj 07, 2016 12:36 pm

Da li ima neko preporuku servisa u kojem bi htjeli/znali/mogli napraviti dijagnostiku kvara na nekom kinezu? Jer bio sam u ovom Vidmaru u Zagrebu čovjek samo spojio mobitel na komp i kaže računalo ga ne vidi vjerojatno je maticna/procesor otišo...
SuhiJr

PostPostao/la stormchaser » Sri ruj 07, 2016 1:38 pm

SuhiJr napisao:Da li ima neko preporuku servisa u kojem bi htjeli/znali/mogli napraviti dijagnostiku kvara na nekom kinezu? Jer bio sam u ovom Vidmaru u Zagrebu čovjek samo spojio mobitel na komp i kaže računalo ga ne vidi vjerojatno je maticna/procesor otišo...

Ne mora značiti da je pokvaren ako ga komp ne vidi. Instaliraj drajvere na svlm kompu, probaj upaliti bar da vidiš da li ga prepoznaje kao Removable device (usb memoriju) i ako tako prepoznaje onda ima alata kojima se mob može vratiti u život
stormchaser

PostPostao/la dakok » Sri ruj 07, 2016 2:08 pm

Zna on to nego nam skreće pažnju kakvih "dobrih" meštara ima u servisima.
dakok
Site Admin

PostPostao/la stormchaser » Sri ruj 07, 2016 2:13 pm

Takvim meštrima treba izbit oko klještima, pa kad budu oslijepili na njega da bude "ma ti uredno vidiš na to oko nego NJEGA NE VIDI KOMP"
stormchaser

PostPostao/la mario » Sri ruj 07, 2016 4:11 pm

Matko napisao:Neutrino mobile/WOW shop (servis) iskustvo

Ovdje ću opisati svoje iskustvo s navedenim trgovinama i njihovim servisima. Uređaj je Oukitel K6000 (kupljen u 3. mjesecu) kojemu se na zaslonu pojavila žućkasta crta u gornjem lijevom kutu (otprilike 5. mjeseci nakon kupnje). Mobitel sam predao na servis u Neutrinovu trgovinu u Tratinskoj i oni su ga proslijedili ovlaštenom servisu (WOW trgovina i servis). Nakon 10 dana uređaj je vraćen uz odbijeni servis i objašnjenje da je riječ o „mehaničkom oštećenju ekrana uslijed jakog pritiska na isti“. Budući da nema govora o takvom čemu (prijateljičina je Nokia također imala takve crte i uredno je servisirana), uložio sam (naivno) prigovor već u trgovini (u kojoj sam upitao prodavača kakvo je to njihovo jamstvo od 24 mjeseca, a on mi je, uz vidnu neugodu, odgovorio da to ne može komentirati), a isti dan i pisani prigovor navedenim trgovinama i servisu tražeći obrazloženje odluke šire od jedne rečenice. Naravno nitko se nije udostojio odgovoriti (jer takvo što se valjda u dobrom hrvatskom poslovanju ne radi). Meni, dakle, ostaje samo ovim putem (forumi, društvene mreže) upozoriti sve buduće kupce u tim trgovinama da im JAMSTVO OD 24 MJESECA koje se kočoperi s tih stranica ništa ne znači (otprilike kao i jamstvo na mobitele kupljene u Kini, uz naravno trgovačku maržu). Pregledavajući (ponovno) njihove stranice uočava se da navedenog mobitela (Oukitel k6000) više nema u ponudi (na skladištu) pa se postavlja pitanje bi li se ekran zamijenio i prihvatio servis uređaja da je mobitel na lageru?! Ovako, pojeo vuk magare. Jedina je utjeha da sam uspio nagovoriti frendicu koja kupuje novi mobitel (i htjela je isti, po mom nahođenju, kupiti u Neutrino trgovini) da pričeka s kupnjom dok se moj ne vrati sa servisa pa je nakon ovoga slučaja odlučila potražiti drugu trgovinu (s nadom da će biti bolje sreće ukoliko dođe do servisa). Na kraju, moja poruka ovim i sličnim trgovinama „Ugled se teško stvara, ali se zato vrlo lako uništi“, a ja ću poduzeti sve u mojoj moći da ljudima ukažem na istinu kako bi se ovakvi slučajevi, u budućnosti, sveli na minimum.

Kazes predao si prigovor i nisu ti odgovorili u zakonski propisanom roku?Odlicno, kopiju tog prigovora gdje se vidi datum i pecat kada si predao prigovor prilozi u prijavu putem Ministarstva gospodarstva i svi tvoji problemi su rjeseni.Prijavu predajes besplatno putem ovog linka https://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp Prodavacu dolazi inspekcija udara mu kaznu do 100.000 kuna za pravnu osobu i 15.000 kuna za odgovornu osobu u pravnoj osobi i nakon nekoliko dana tebe zovu iz ducana i nude ti popravak ili povrat punog novcanog iznosa koliko si platio svoj uredaj.
mario

PostPostao/la csh » Sri ruj 07, 2016 4:49 pm

Kako je točno uložen taj prigovor? U trgovini? To neki formular kao?
csh

PostPostao/la Matko » Sri ruj 07, 2016 6:51 pm

Danas prvo stigao mail od WOW shopa, a potom me zvali iz Neutrina da vratim uređaj u zamjenu za lovu. Popodne vratio mobitel i sad čekam uplatu (navodno bi trebala sjesti na račun za dan-dva). Javit ću konačne dojmove kad lova sjedne.
Matko

PostPostao/la dak0001 » Čet ruj 08, 2016 7:37 am

Izgleda da netko tamo čita forume .... dobar je strah ...
dak0001

PostPostao/la SuhiJr » Čet ruj 08, 2016 9:27 am

stormchaser napisao:Ne mora značiti da je pokvaren ako ga komp ne vidi. Instaliraj drajvere na svlm kompu, probaj upaliti bar da vidiš da li ga prepoznaje kao Removable device (usb memoriju) i ako tako prepoznaje onda ima alata kojima se mob može vratiti u život

Jesam probao, svašta sam probao i komp ga ne vidi. A mobitel je riknuo nakon što mi je pao na pod s cca. 50cm visine da bi nakon toga normalno radio dok mi se nije ispraznila baterija. Niti se može napunit, niti upalit, niti ga komp prepoznaje. Otvoril sam ga da se mozda nije onaj kabl odspojil koji spaja usb i maticnu, al on je uredu spojen. Moguce da je taj kabel kihnul pa vise ne reagira na nista, al ja to ne mogu zakljucit.
SuhiJr

PostPostao/la dak0001 » Čet ruj 08, 2016 12:06 pm

Sam si si odgovoril.
Greška je negdje između mini USB konektora i baterije. Taj sklop provjeri.
dak0001

PostPostao/la SuhiJr » Čet ruj 08, 2016 1:25 pm

Nisam siguran, a i nemam mogucnosti to provjerit. Zato bi trebal naci nakog ko ima mogucnosti istestirati to.
SuhiJr

PostPostao/la dakok » Čet ruj 08, 2016 2:44 pm

Jesi probao ostavit mob na punjaču 5-6 sati?
dakok
Site Admin

PostPostao/la SuhiJr » Čet ruj 08, 2016 7:08 pm

Jesam i cijeli dan i ista stvar. Na kraju mislim da cu narucit i flat kabel i tu malu plocicu na kojoj je usb konektor komplet je oko 25$
SuhiJr

PostPostao/la SuhiJr » Pon ruj 12, 2016 10:54 am

Jucer sam opet nesto isprobavao i isao sam mjerit napon baterije bila je ispod 3V, ostavio ga na punjacu cijelu noc i baterija je samo na 3.5V. Mozda je i baterija riknula, ali kad prikopcam punjac notifikacijska lampica se ne upali. Narucio sam plocicu na kojoj je usb konektor s alija za12$ pa cu isprobat to kod stigne jer i bez baterije uredaj ne reagira na nista.
SuhiJr

PostPostao/la rista1 » Pon ruj 12, 2016 11:21 am

Baterija ti je problematicna jer ne bi trebala ici ispod 3.4V .Mozes probati da bateriju direktno povezes na neki punjac i da pratis da ne ode preko 4,2-4,3V pa ko zna mozda je i spasis .
rista1

PostPostao/la Matko » Čet ruj 15, 2016 7:12 am

Matko napisao:Danas prvo stigao mail od WOW shopa, a potom me zvali iz Neutrina da vratim uređaj u zamjenu za lovu. Popodne vratio mobitel i sad čekam uplatu (navodno bi trebala sjesti na račun za dan-dva). Javit ću konačne dojmove kad lova sjedne.

Evo i obećane nadopune. Jučer popodne sjela lova. Trajalo je ipak malo više od obećanih dan-dva, ali su vratili puni iznos. E sad, preporučiti ih ili ne? Unatoč svim natezanjima, ako kupujete kineske mobitele, smatram da ih je ipak bolje uzeti u našim trgovinama. Istina, nastojat će svim sredstvima osporiti jamstvo, ali se ipak na koncu lakše rješavaju problemi nego da uređaj morate vraćati u Kinu ili neku od europskih zemalja. Vidim da je ovdje bilo dosta govora o osoblju u shopovima pa moram napomenuti da nikakvih problema nisam imao sa zaposlenicima u Neutrino shopu. Na kraju se kao veći problem postavilo to što dvogodišnje jamstvo koje daju ovisi o servisu koji je u vlasništvu WOW Shopa i koji su uvoznici glavnine kineskih mobitela na našem tržištu (kupili ih vi u Neutrinu ili npr. u Chipoteci čeka vas isti taj servis). Ipak i s njima se, očito, može pronaći zajednički jezik. U zaključku, unatoč svim živciranjima, moja osobna preporuka je da se kineski mobiteli, zbog kakva-takva jamstva, ipak kupuju kod nas (bez obzira na nešto višu cijenu). Nadam se da sam uspio barem malo pomoći budućim neodlučnim kupcima. Pozdrav.
Matko

PostPostao/la sasha2511 » Čet ruj 15, 2016 7:52 am

jos uvijek je isplativije kupovat vani nego kod nas, em je jeftinije em sa garancijom si na istom.. ovi nasi nemaju pojma dok onako saljes u Kinu (negdje i u druge zemlje EU) pa ti dode na isto.. drago mi je da si rijesio problem ali ja sam od onih kojeg "domaci" prodavaci nece vidit nikad vise.. :)

from my x500 on TT
:mrgreen:
sasha2511

PostPostao/la mario » Čet ruj 15, 2016 1:47 pm

@sasha2511 Ne bih se slozio sa tobom.Jefiniji modeli su jednaki cijenom kod nas ili u Kini.A sto se tice garancije siguran sam da ces je prije rjesiti kod nas nego u Kini.Uz sve to kod nas mozes uzeti uredjaj na rate.

Poslano sa ITT SINCGARS koristeci ACP125F Tapatalk
mario

PostPostao/la sasha2511 » Čet ruj 15, 2016 2:41 pm

@mario ni ja se nebi slozio s tobom, nedavno sam uzeo Leagoo M5 s Gearbesta (koji je jeftiniji telefon) i platio sam ga sa PDV-om i carinskim sranjima sve skupa 550 kuna, kod "nas" ga prodaju za 900 kuna, neki cak za 1100 kuna..

from my x500 on TT
:mrgreen:
sasha2511

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Domaći servisi kineskih mobitela