Koji Xiaomi uzeti?

Generalna pitanja o kineskim mobitelima

Koji Xiaomi uzeti?

PostPostao/la Altruhin » Pet ožu 03, 2017 12:45 am

Pozdrav narode.

Budzet sam odredio na oko 150€. Prvi pik mi je bio Mi 4c, ali taj vrabac odleprsa sa 120 na 160+€ u roku od 10-15 dana.
Za sad, sve ove ostale sa spiska mogu da nadjem preko lokalnih oglasa po cenama od 120,130-150€, ako i oni ne povilene.

Ono sto sam ja video po oglasima:

Redmi 4
Redmi 4a
Redmi 3s 16/2
Redmi 3s 32/3 (mozda, zbog cene)
Redmi 3X
Redmi Note 3 Pro 16GB (i ovaj je pod mozda)
MI 4 16/3
Mi 4 LTE

Pouzdanost stavljam ispred performansi, posto ne kupujem cesto telefone, a bitno mi je i da ima dobar GPS (bez mreze). Posto sam totalni pocetnik, ne znam nista o rutovanju, flesovanju, itd, odmah da pitam da li je onaj globalni ROM plug and play? Naucio bih ja i ovo rutovanje i flesovanje, ali stvarno bih preskocio to na pocetku ako vec ne moram. Jos bih dodao da mi se ne svidjaju ovi skeneri otiska, pa da pitam da li oni moraju da se koriste prilikom zakljucavanja/otkljucavanja/cega vec, ili su tu samo kao opcija?

Eto, ako mozete da mi suzite izbor, ili mozda dodate neki drugi telefon (ne mora Xiaomi) ako mislite da je bolja opcija(do 115$ kod Kineza)? Ili barem da me odgovorite od nekih modela ako su zastareli, brljave i slicno tome.
Altruhin

Re: Koji Xiaomi uzeti?

PostPostao/la genitalni_herpes » Pet ožu 03, 2017 7:55 am

prvo sam mislio reć da...ma ustvari nema veze. ugl. ja isto uvijek oću plag end plej jerbo sam ruto samo dva mobitela a iz nečegha što se zove nedostatak vremena + lijenost neki drugi prioriteti (farbanje jaja, slaganje obuće po abecedi....)
Ovak stvari stoju!
ono što je mog reć je da fingerprint skener ne moraš upotreljavat.
Ni je ga ne upotrebljavam jer ću kad tad izgubit mobitel pa mi slučajni prolaznik neće znat vratit.
Tako da to ni ja ne koristim, ne koristim ni edge na mobitelu iako je u opcijama je ponuđeno...
Imo sam Šajomi redmi note 3 pro i taj neki rom koji je došo ima i gugl play i radi sve supika iako je imo shitvera na njemu, sve potrpaš u jedan folder i zaboraviš na njih.
Žena ima meizu mx5 s kineskim romom eto prošlo godinu dana(nije bilo gugl play, al ga je lako stavit), dođe svaki dan jedna kineska poruka i to je to...nema problema.
Sve je to plug and play.
Šajomi je valjda zicer kupnja

možeš i neki meizu, ima oko 100eura + 25% + 55kn npr.
http://www.geekbuying.com/item/MEIZU-M3-5-0inch-2-5D-HD-Screen-4G-LTE-Flyme-5-1-Smartphone---White-376048.html?source=ShareAsale
ili avanturistični npr.
https://www.igogo.es/product499108.html?utm_source=tt

izaberi ođe(ima i rivjuova i tak to)
https://www.kimovil.com/en/compare-smartphones/f_max_d+eurPrice.110
genitalni_herpes

PostPostao/la Ilion » Pet ožu 03, 2017 6:21 pm

Što se tiče fingerprint scanner-a, i slučajnog prolaznika.

Na svim telefonima Imaš opciju da na početnom ekranu napišeš neku poruku/broj telefona.

Nemoj samo da napišeš da te pozovu na taj broj koji si izgubio, i problem rešen.
Ilion

PostPostao/la hardcoree » Pet ožu 03, 2017 8:01 pm

Imam xiaomi redmi note 3 pro i telefon je super. Gps besprijekoran, sve radi out of the box iliti plug and play. Kupljen u Kini u Tope One shopu (kojeg na žalost više nema).
Skener otiska prsta ne moraš uopće koristiti, jednostavno zaboraviš da postoji. Ja ga koristim i super je stvar. Imao sam prije njega i redmi 2 prime, i redmi 2 i redmi prvi i mama mi ima redmi 3s pa sam dosta prčkao i po njemu dok joj nisam namjestio sve kako joj paše. Da mi crkne ovaj uzeo bi ga opet ako bi ga našao povoljno. Znači moja preporuka ti je redmi note 3 pro.

Nego da se uključim u temu (ako ne smeta). Ženi crkava lenovo k3 note pa me zanima gdje najjeftinije uzeti Xiaomi redmi note 3 pro? (Ili 4)
Hvala unaprijed.
hardcoree

PostPostao/la zupy » Sub ožu 04, 2017 7:22 am

Ovo za vraćanje mobitela i zvanje je klasa optimist :?: :)

Ako je posten pronalazač valjda se moze i javit kad ti pozoves svoj mob?

Bdw Fp je meni za otključavanje vrhunski fićr i mast hev sad kad sam se navikao.
zupy

PostPostao/la Altruhin » Ned ožu 05, 2017 12:19 am

Hardcoree, slobodno preuzmi temu 8-)

Hvala ljudi na pomoci, neke nedoumice ste mi resili, nove nabacili, kako to obicno biva. :mrgreen:
Gledacu onda da nadjem RN3 Pro, samo da sacekaju sa cenama jos nekoliko dana dok mi ne legnu pare na racun. Kako su razgrabili Mi 4c, cini mi se da je sad ovaj na redu. Ako ne nadjem povoljno, onda mozda Redmi 3s ili Redmi 4...

Herpes, Oukitel mi je egzotika. :mrgreen: Znam da si ti imao neki, ali sad me zanimaju malo mirnije vode, niks avanture. Starim. :D
Altruhin

PostPostao/la genitalni_herpes » Ned ožu 05, 2017 9:46 am

Ilion napisao:Što se tiče fingerprint scanner-a, i slučajnog prolaznika.

Na svim telefonima Imaš opciju da na početnom ekranu napišeš neku poruku/broj telefona.

Nemoj samo da napišeš da te pozovu na taj broj koji si izgubio, i problem rešen.

Definetlyvno povlačim svoj iskaz iz gornjeg posta!
genitalni_herpes

PostPostao/la genitalni_herpes » Ned ožu 05, 2017 9:57 am

Altruhin napisao:Hardcoree, slobodno preuzmi temu 8-)

Hvala ljudi na pomoci, neke nedoumice ste mi resili, nove nabacili, kako to obicno biva. :mrgreen:
Gledacu onda da nadjem RN3 Pro, samo da sacekaju sa cenama jos nekoliko dana dok mi ne legnu pare na racun. Kako su razgrabili Mi 4c, cini mi se da je sad ovaj na redu. Ako ne nadjem povoljno, onda mozda Redmi 3s ili Redmi 4...

Herpes, Oukitel mi je egzotika. :mrgreen: Znam da si ti imao neki, ali sad me zanimaju malo mirnije vode, niks avanture. Starim. :D

I ne samo ja (imam ga još uvijek, izgleda da će ga kupit i moj brat također), a ima ga i skrbnica (c3 - slijedeća verzija je valjda c4 s baterijom iz s7 notea...hm...ne znam).
genitalni_herpes

PostPostao/la hardcoree » Čet ožu 23, 2017 10:28 pm

Probati ću opet da ne otvaram novu temu.
Uzimam Xiaomi Redmi Note 4 za ženu i najbitnije joj je da je fluidan OS (što znam da će biti) pa kamera pa baterija.
Koliko vidim i čitam kamera na četvorci je čak i lošija od trojke (koju imam i nije loša, ali mogla bi biti i bolja),ali ajd preživjeti će.
Uzeti ću sa Goldwaya 99% (osim ako negdje ne bude radikalno jeftiniji, ali mi se neda pilati sa flešanjima,a čitam da je ovaj njihov kuhani ROM ok pa je i to razlog više da uzmem kod njih) - ovu 3/32 verziju.

E sad pitanje. Koji da uzmem ? MTK ili Snapdragon ? Ovaj Note 4x je isto varijanta. Pro/contra ili je na kraju to sve ok za prosječnog korisnika koji ne igra nikakve igrice ? Bitno mi je da nema nekih bagova, trošenja baterije u standby-u etc. Kad već kamera nije nešto bar neka bude fluidan, brz i battery monster.
Za sad je najvjerovatnije da ću "običnu" četvorku 3/32 i to je to. Ako netko ima nešto za reći neka kaže ili...
ne mora... ;)
hardcoree

PostPostao/la zupy » Pet ožu 24, 2017 7:52 am

Nisam imao te 4-ke ali ovako odoka mtk ima nešto brži proc (61k vs 82k antutu ) a SD vjerovatno ima bolju bateriju jer je sd + je na 14nm procesu rađen.
Realno oba proca su ok za normalan rad a i gejming a i baterija je ok kod oba (tvrd dan i kod heavy usera - srednji će moć i dva dana izvuć).

Dakle po meni moš uzest koji oš...
zupy

PostPostao/la genitalni_herpes » Pet ožu 24, 2017 9:35 am

Ako je bitna kamera+baterija+fluidnost dobar (čini se i bolji) onaj cool changer 1c. Ima ga na aliju trend resources. Oni valjda jeftino daju bez carine...a baš mi je kul mobtel. Dvojio sam između ovog le max 2 i toga. I eto društvo je krivo i neki krivi lijekovi...ne znam, više me se dojmili od šajomi nota 3 prokojeg sam proslijedio, al to je sve subjektivno a ja nisam mjerilo za tehnologije i neke normalne stvari..hm..ustvari ne znam u čemu sam dobar. Možda u testiranju lijekova il sigurnosti auta..

Poslano sa mog Le X829 koristeći Tapatalk
genitalni_herpes

PostPostao/la Rollo » Pet ožu 24, 2017 11:13 am

Čitao sam da je baterija puno bolja na Snapdragon. Ja bih zaobišao MTK.
Želiš uštediti pri kupovini uređaja iz Kine?
Kineski webshopovi daju i do 8% novca nazad koji možeš isplatiti na PayPal.
Za potrošenih 25$ (eBay, AliExpress, GB, itd.) Ebates ti daje 10$ welcome bonus.
Saznaj više u ovoj TEMI ili se registruj OVDE.
Rollo

PostPostao/la hardcoree » Pet ožu 24, 2017 8:25 pm

@zupy
imaš pravo, ja sam isto prolistao par recenzija i oba se čine u redu, gotovo bez razlike. Imam redmi note 3 pro koji me super služi pa mislim da ću ipak na Snapdragon.
Naletio sam i na ovu recenziju pa je i to pridonijelo odluci da uzmem 4x.
https://www.gizmochina.com/2017/03/10/x ... w-awesome/

@genitalni samo xiaomi dolazi u obzir,a i da razmišljam o nečemu drugome nebi uzeo ovaj cool 1c jer čim sam otvorio temu na forumu odmah neka sranja, tako da nein, no, ne pada mi napamet...

@Rollo idem na Snapdragon ipak...

Hvala svima Redmi Note 4x it is...

Btw. goldway opet zajebava, ne nalazim sellers shipping metodu... Šta se gube? I nabijem ih na 7 godina i popuste koji to nisu... Digli cijene pa ih spuste...
hardcoree

PostPostao/la hardcoree » Pet ožu 31, 2017 10:08 pm

Uzeo sam od Flokia tu sa foruma, čačkao možda sat vremena, mob za sada nema greške, sve leti. Brže od mog redmi note 3 pro jedno 30%. Nisam radio nikakve testove jer mi to ne treba u životu...
Preporuka. I za Flokia i za note 4x. Žena je zadovoljna pa tako i ja ;)
hardcoree

PostPostao/la karakteran » Uto lip 27, 2017 8:03 pm

molio bih za savjet pošto sam totalni laik za smartphone. imam već dugo onaj minijaturni kao kutija šibica velik sonyericsson mobitel i red je da ga zamjenim za nešto bolje. po vašim postovima vidio sam da je xiaomi dobra kupnja, pa sam se odlučio za najjeftiniji 4x sa HK goldway

https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-4X-4-X-Mobile-Phone-Snapdragon-435-Octa-Core-5-0-HD-2GB/311331_32796300206.html?spm=2114.12010615.0.0.mLgJ7e

da li sam dobro odabrao ako želim mobitel koji radi bez problema i podešavanja out of the box pošto se ja ne razumijem u flashanje i slične stvari. nisam zahtjevan korisnik, kamera i brzina surfanja me ne zanimaju jer mi isti treba gotovo isključivo za telefoniranje i samo u nuždi online spajanje za provjeru e-maila i nešto surafnja. bitno mi je da baterija dugo traje u stand by režimu.
jezik mi nije bitan hrvatski ako može ako ne engleski je također u redu i ne znam ništa o updateu OS-a da li je to bitno, je li android originalan svašta sam čitao da na ove kineske uređaje instaliraju nekakve "neslužbene" verzije.
hvala
Karma slijepom daje vid.
karakteran

PostPostao/la zupy » Sri lip 28, 2017 5:55 am

Ovo ti je ok mob, dobit ćeš global rom tj pali i vozi..
zupy

PostPostao/la Milanche78 » Pon srp 10, 2017 7:29 am

X1 ?

Sent from my x600 using Tapatalk
Milanche78

PostPostao/la dakok » Pon srp 10, 2017 12:56 pm

dakok
Site Admin

PostPostao/la GoodLooker » Ned srp 30, 2017 6:10 am

Redmi 4 ili Mi4?
Mi4 je $20 jeftiniji, bolji ekran i premium izrada, bolja kamera.
Redmi ima skener otiska.
Dajte mi otvorite oci i nabacite neki pro/contra argument za jedan od ova dva uređaja.
GoodLooker

PostPostao/la Ilion » Ned srp 30, 2017 8:00 am

Mislim da je mi4 single sim, i nema slot za sd.

Takodje, nadam se da gledaš lte verziju. Ako gledaš 3G verziju, onda nema nikakvog razloga da kupuješ mi4 protiv redmi 4.

Po mom mišljenju, u bilo kom slučaju redmi 4 nosi prednost osim ako nemaš mi4 za 20$ manje, i to LTE 3/64 verziju, i ne treba ti dual sim.
Ilion

Sljedeće

Vrati se na: Početnici