Xiaomi Redmi 3

Diskusije vezane uz pojedine modele smartphonea.

Re: Xiaomi Redmi 3

PostPostao/la chillout23 » Čet sij 04, 2018 2:50 pm

ali kad ih disejblaš i odradiš to, onda ih natrag enejblaj nakon toga i reboot računala ;)
Make love, not war
chillout23

PostPostao/la izbojan » Čet sij 04, 2018 3:23 pm

napravio sam ono preko boot-a... taj je jednokratan! :D

ovaj moj cmd prozor na desktop-u je toliko sicusan tj. slovca u njemu da nemam pojma hocu li uspjeti napisati sve naredbe kako valja... ne kuzim do cega je, valjda do rezolucije monitora, ali je smijesno.

Idem u boj...

Instalacija drivera, naravno, nije prosla glatko samim spajanjem... pa sam skinuo drivere s ove stranice:
http://xiaomiadvices.com/download-xiaomi-usb-drivers/

sad u device manageru to izgleda ovako:
Slika

sumnjicav sam, ali idem probati...
izbojan

PostPostao/la chillout23 » Čet sij 04, 2018 3:36 pm

Na gornji okvir comm. prompt prozora desni klik pa properties i podesi veličinu 7x12 ;)
Make love, not war
chillout23

PostPostao/la izbojan » Čet sij 04, 2018 3:45 pm

nece pa nece...

apro-po cmd prozora, kad sam ga otvorio sa shift-om i desnom tipkom unutar foldera s twrp.iso file-om, velicina slova je bila ok.

sve je proslo kao na video-u, osim otvaranja u twrp sucelju... meni se, nakon kombinacije volume+ i power tipaka, pojavljuje:

Slika

zanećalo se...

ima i sretna misao: 'jos ga nisam brick-ao'
izbojan

PostPostao/la izbojan » Čet sij 04, 2018 5:04 pm

update... uspio sam ga dovesti u twrp mode... :)
falili su mi jos neki driveri koje sam 'unio' instaliravski miflash, a sad dalje...

imam situaciju da mi, u twvrp-u, nakon 'reboot' pa 'sistem' trazi 'disable stock recovery replace during system boot'?
i nudi 'swipe to allow disable' ili tipku 'do not disable'... e sad, da sam malo hrabriji vec bi slide-ao, ali evo, ako je ko budan na forumu, moze li potvrda da je to, to sto se flash-anja twrp-a tice?

I flash-ao sam twrp preko uputa na ovom linku:
http://en.miui.com/thread-247522-1-1.html

da li trebam to napraviti kao privremenu ili kao trajnu opciju... miša mu malog, kol'ko sam nesiguran!!?
izbojan

PostPostao/la izbojan » Čet sij 04, 2018 7:01 pm

Uspio sam, konacno...

Na drz, na ne daj, ali sam uspio... Nadam se boljim rezultatima vezano za navedene probleme sa starim romom.

Hvala ljudi, posebno tebi chillout!
izbojan

PostPostao/la chillout23 » Čet sij 04, 2018 9:20 pm

Bravo :) tek sad vidio sve hahaha

Ma taj rom ti je bomba ;)
Make love, not war
chillout23

PostPostao/la chillout23 » Čet sij 04, 2018 9:44 pm

I sad buš videl trajanje baterije ;) :)
Make love, not war
chillout23

PostPostao/la izbojan » Čet sij 04, 2018 10:00 pm

Hej... Po tom pitanju, cini mi se ovaj moj primjerak ima urodjenu manu... Evo je izgubio 20% kapaciteta s ukljucene dvije tracking aplikacije, a sot je 8 minuta, a na bateriji je manje od 2 sata...
Bojimm se da je baterija puhnula... Sigurno joj nije pomoglo i cesto punjenje preko powerbanka, istina xiaomi-evog, ali ipak...

No dobro, idemo dalje.

Dok ovo pisem jos dodatnih 3% je otislo... Sad je na 77%... :(

Redmi 3 pro i Tapatalk
izbojan

PostPostao/la chillout23 » Pet sij 05, 2018 7:15 am

Hm...to jako curi...moguće da je prdnula, polako, da :/
Vodio sam se svojom koja traje skoro ko prvog dana :)
Make love, not war
chillout23

PostPostao/la izbojan » Pet sij 05, 2018 9:16 am

Da, ode izgleda... No dok se drzi jednog dana, ne mijenjam mob... Sve ostalo (na stranu neki vec spomenuti bugovi) i s obzirom na cjenovni rang, moj najbolji mob do sad! :D

A baterija je sigurno pri kraju, inace se razina napunjenosti ne bi dizala dok je ekran iskljucen, kao kod mene... Evo i par screen shotova, frisko nakon reinstalacije novog roma i prvog punjenja... Utjesno mi je sto preko noci vise ne gubi desetke postotaka! ;)

https://ibb.co/moayPw
https://ibb.co/i4Atrb
https://ibb.co/mnyPxG
https://ibb.co/jtYrcG

Redmi 3 pro i Tapatalk
izbojan

PostPostao/la chillout23 » Pet sij 05, 2018 10:15 am

da...ovo je puno, puno lošije nego kod mene...svog punim svaka 3 dana, u prosjeku (imam custom ROM i baterija ide dolje malo brže nego na MIUIu). Ali ga stavim punit na nekih 20% i skidam na oko 95%. Znači 4 dana bez beda, ajmo reć...

Ja gledam u zadnje vreme dosta telefona i mislim si koji uzet...čista obijest i nikaj drugo hahaha i onda si mislim "a zakaj?"...tak da ostajem na njemu dok je god živ. 100%. Jedina dostojna zamjena za njega mi je 4X i to je to.

Inače su .eu romovi najoptimiziraniji, po mom mišljenju. Radi sve bez greške i optimizacija baterije je vrhunska.

Guraj dok ide i onda se prebaci na 4X ;)
Make love, not war
chillout23

PostPostao/la izbojan » Pet sij 05, 2018 12:33 pm

Da, 4x ciljam neko vrijeme, a kako ja kupujem, vjerojatno ce biti 6x :D

Mozda sam nesto zeznio i instalacijom roma... Onaj wipe u twrp-u, zar on ne bi trebao ocistiti mob do kraja (tvornicke postavke)?
Meni su, nakon instalacije, sve aplikacije bile potpuno funkcionalne, jedino je bilo potrebno novo logiranje u google play i nema mi vise neke saljive kineske teme koju sam davno primjenio.
Sve drugo kao da nista nisam napravio, to je ok?

Redmi 3 pro i Tapatalk
izbojan

PostPostao/la chillout23 » Pet sij 05, 2018 12:42 pm

Pa trebal bi ti odabrat wipe svega. Dakle: data, system i cache/dalvik. Pa onda flash - bez reboota. Čim počistiš, kreneš sa flashom. Ili ga ostavi ovak kak je, i samo napravi factory reset kroz settings - backup and reset. I tu tapneš na factory reset. Tak bi trebal maknut sve i ostat ti samo čisti rom.

Ili probaj novi flas kroz TWRP opet, ali uz wipe kak sam ti napisal. Ako imaš SD karticu unutra (pretpostavljam da imaš zbog ROMa), pazi da ne odabereš da ti i nju obriše ;)
Make love, not war
chillout23

PostPostao/la izbojan » Pet sij 05, 2018 2:09 pm

Ma da, tako sam i napravio... No, koliko sam jucer bio napet oko klikanja svega i svacega, a u mojoj glavi je svaki slijedeci bio 'brick' klik, mozda sam otklikao nesto viska. :)
Zip rom sam smjestio na memoriju telefona, a sd je bila unutra.

Ali, super, odgovorio si mi na jos jednu nedoumicu, znaci s factory reset-om, mob nece, nekim meni nepoznatim cudom, otici u doba kad mu je neki kinez instalirao MIUI u tvornici. Jupi! :D

Da li pomazu sto ovi appovi za optimiziranje baterija? Ako da, sto se preporucuje? Zna li tkogod? ... Mislim, sad ipak imam root-an mob... ;)

Redmi 3 pro i Tapatalk
izbojan

PostPostao/la chillout23 » Pet sij 05, 2018 2:41 pm

Ma zaboravi ta sranja. Ostavi kak je i deri
Make love, not war
chillout23

PostPostao/la izbojan » Pet sij 05, 2018 3:16 pm

Dogovoreno! :) :D
izbojan

PostPostao/la sasha2511 » Sub sij 06, 2018 11:05 pm

inace u TWRP ides u wipe pa advanced pa tamo poklikas data, system, cache i dalvik i obrises..
vratis se nazada i onda install rom novi..
uvijek je bolje ovo rucno pobrisat jer TWRP ima vise vrsta i nije bas sigurno uvijek factory samo napravit tj. nisi siguran dali je sve pobrisao sta zelis..

from x720
:mrgreen:
sasha2511

PostPostao/la izbojan » Ned sij 07, 2018 7:30 am

Ma opkladio bih se da sam tako napravio, ali ruku u vatru ne bih stavljao :)
Ako je to proces koji traje neko dulje vrijeme, onda nisam jer je to dosta brzo proslo, a instalacija roma prilicno dugo, zabrinjavajuce cak, nekakvih 15-tak minuta, no nakon instalacije mob je bio sa svim aplikacijama instaliranim kao i prije i 'ready to go'.
Mislio sam da je povukao info iz back-up-a, ali to ne moze automatski, jel'da, mislim takve 'kvacice' u 'advanced' twrp-a nema?

Sad kad sam se 'ohrabrio', instalirat cu i deinstalirati sto zelim na ovom rom-u, backupirati pa reinstalirati rom i povuci backup, valjda time necu opet vratiti mob u blentavo stanje!?

Imam dosta instaliranih aplikacija, postavki i svega i svacega, grozi me pomisao da to moram iz pocetka sve pojedinacno instaliravati, mijenjati postavke, unositi user-e, password-e,...

Redmi 3 pro i Tapatalk
izbojan

PostPostao/la sasha2511 » Ned sij 07, 2018 5:06 pm

proces traje kratko, par sekundi..

ako mislis radit backup aplikacija onda Titanium backup koristi obavezno ali pazi samo korisnicke aplikacije niposto sistemske jer poslije kad vracas opet napravis sranje da me izvines..

from x720
:mrgreen:
sasha2511

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Mobiteli - info, softver, savjeti