ZTE Nubia Z11

Diskusije vezane uz pojedine modele smartphonea.

Re: ZTE Nubia Z11

PostPostao/la Zof » Sri svi 31, 2017 12:12 pm

Znam Sasha2511 o cemu pricas, samo ovde je poenta tu tome sto sam instalirao internacionalni ROM, na kineskom je bilo stvarno previse kojecega sistemski natrpano. Recimo kod ZUK Z2 sam sredio koje aplikacije mogu raditi u background i to je bilo u battery settings, ali to na Nubia Z11 nema u battery setings. Ukljuceno na svim aplikacijama (viber,whatsapp,skype..) da mogu ibazciti notifikacije na lock screen, iskljucio sam sve battery savings opcije...Viber recimo izbacuje notifikacije nekih 10-15min max nakon sto ugasim ekran, i onda ode u sleep i tek vidis poruku kad udjes u tu aplikaciju (prestane sa izbacivanjem notifikacija).
Najgore sto je zena uzela telefon i sad mi kuka i kmeci svaki cas, em sam investirao 300$ em ostao bez telefona jer ga zena uzela i sad jos trpim maltretiranje :(
Zof

PostPostao/la dakok » Sri svi 31, 2017 1:31 pm

Koliko ono ima koraka za notifikacije?

- Autostart aplikacije
- App lock aplikacije
- Ugasit štednju za aplikaciju u power manageru (ili sl.
- Neki dial code za gašenje štednje u hidden meniju ako ima

Ovo gore je za EUI OS (LeEco). Jesam nešto propustio?

Zof, ne znam koji je sw, moram trčat za ženom pa ću vidit. :)
Ne žali se na WA notifikacije, btw
dakok
Site Admin

PostPostao/la sasha2511 » Sri svi 31, 2017 1:36 pm

nesto gasi Viber nakon nekog vremena, nemam telefon i nemogu pomoc ali se mogu kladit da postoji neka postavka..

Sent from my LEX720 using Tapatalk
:mrgreen:
sasha2511

PostPostao/la Zof » Sri svi 31, 2017 1:38 pm

Aaa i ti si znaci prepustio Nubiu zeni :)
Zof

PostPostao/la Zof » Čet lip 01, 2017 10:45 am

Ne znam sta sve nisam pokusao u podesavanjima al uzalud, telefon ode u sleep i nema notifikacija nakon 10-15min. Pokusao sam i sa nekim aplikacijama gdje definises koje aplikacije da uvijek budu budne i aktivne, al ne pomaze. Nisam pametan sta vise probati...ideja mi je da flesdam verziju ROM-a unazad, mozda tu budu radile notifikacije. Ili da vratim na kineski ROM mozda?
Ako flesam global ROM verziju unazad ili flesam kineski originalni ROM, da li se gube instalirane aplikacije i podesavanja?
Zof

PostPostao/la Ilion » Čet lip 01, 2017 8:06 pm

Najbolje je wipe all. Sve novo.

ZTE romovi imaju najagresivnija podešavanja za štednju baterije.

Ja bih uradio factory reset, i kod prvog gašenja ekrana/instaliranja aplikacije pažljivo čitao koji pop up izbacuje sistem.

ZTE skin ima opciju do not show this again, i ako to klikneš, kopaćeš danima po sistemu da nadješ podešavanje, a svakoj novoj aplikaciji će biti zabranjen autostart. Ako se kojim slučajem autostartuje, kada se ugasi ekran task manager će je ubiti, a ti nećeš videti/znati da se to dešava u pozadini jer te je pop up nervirao ili si mahinalno kliknuo da te ne obaveštava o tome.
Ilion

PostPostao/la dakok » Čet lip 01, 2017 9:31 pm

1.21 international verzija. WA poruke dolaze bez zadrške. Sad sam dobio info od drage :)
Nisam ništa specijalno podešavao
dakok
Site Admin

PostPostao/la Zof » Ned lip 04, 2017 10:09 pm

Instalirao verziju 1.21 i znate sta? Whatsapp notifikacije dobio, al Viber nema sanse, kako god i sta god da podesim ne mogu dobiti notifikacije na viberu, ode u sleep mode i to je to. Vec sam poceo ozbiljno da se zivciram, stvarno ne vjerujem da je softver ovako kretenski napravljen. Kako da se vratim na kinesku verziju, mozda tamo mogu srediti ovsj problem? Ili neki drugi predlog?
Sta mislite o CM romu ili neka alternativa, pominje se i neki Mokee rom...
Zof

PostPostao/la Darmar » Ned lip 04, 2017 10:15 pm

Na xda sam pročital da neki imaju problema sa viberom na 1.21, vratili su na 1.20..
Darmar

PostPostao/la Zof » Uto lip 06, 2017 12:39 pm

Probao sam i da ubacim problematicne aplikacije u Performance mode, bez rezultata.
Zakljucao te aplikacije (duzi pritisak na desnu komandu, pa odredjene aplikacije povucem dole da se zakljucaju), opet nista...sta god da uradim tel ode u sleep mode i nema notifikacija.

Jel bi pomoglo da nekako instaliram originalni kineski ROM?
Ili da pokusam instalirati global rom 1.20 ?
Zof

PostPostao/la dakok » Uto lip 06, 2017 12:46 pm

Sreća prati hrabre! :D
dakok
Site Admin

PostPostao/la Zof » Uto lip 06, 2017 12:51 pm

Sad kad bi neko mogao ovo da mi sredi ne bih zalio 20 eur :)
Zof

PostPostao/la rista1 » Uto lip 06, 2017 3:44 pm

Koliko su ovde hvalili taj mobilni ali eto dzaba sve kada softver zeza no kao sto Dakok kaze sreca prati hrabre te probaj i te romove nema ti druge.
rista1

PostPostao/la Zof » Sri lip 07, 2017 11:57 am

Softver je inace odlicno osmisljen, nemam nekih posebnih zamerki...ako ne racunamo ove proklete notifikacije :)
Dobio sam par savjeta na XDA, sustina je da pokusam vratiti na verziju 1.19 jer je to navodno zadnja verzija gdje nije bilo problema sa notifikacijama... prije nego instaliram taj rom 1.19 sta trebam napraviti (wipe data, wipe cache...) da idem pravim redosledom?
Zof

PostPostao/la rista1 » Sri lip 07, 2017 12:36 pm

Ideš wipe cache i devilk ako nećeš da izgubiš podatake i flešneš a ako kada pokreneš imaš problema sa softverom onda odeš u recovery i wipe data,cache,devilk (za sistem ne znam da li ide te to ne diraj) obično nije loše restart to recovery i onda flash

Sent from my Le X820 using Tapatalk
rista1

PostPostao/la sasha2511 » Sri lip 07, 2017 4:14 pm

ako je rom kompletan i ako ne zeli probleme onda moze i wipe system.. inace kad se downgrade radi onda uvijek budu problemi pa je po meni wipe system obavezan..

Sent from my LEX720 using Tapatalk
:mrgreen:
sasha2511

PostPostao/la Zof » Čet lip 08, 2017 8:57 am

Instalirao sam 1.19 ROM, izbacivao mi je gresku pa sam morao da deinstaliram viber,whatsapp pa wipe data, pa ponovo instal tih aplikacija. Ostavio sam upaljen tel pa cu veceras testirati jel stizu notifikacije nakon cjelodnevnog deep sleep :)
Zof

PostPostao/la Zof » Čet srp 06, 2017 12:55 pm

Muke tantalove sa ovim telefonom, tj. telefon je zvijer 101% u svakom smislu osim softvera koji mi pravi probleme sa notifikacijama konstantno od 1.dana. Instalirao sam sve moguce verzije official ROM-a koje sam nasao (preko njemackog, italijanskog i indijskog Nubia sajta), i uvijek isti problem sa notifikacijama koje kasne cim telefon stoji u mirovanju duze od 10-ak minuta. Onda sam poludio i krenuo u avanturu zvana ROOT + CUSTOM ROM. Rutovanje nije bilo bas lako odraditi, pratio sam upute koje je ostavio Dakok + upute sa XDA i nekak osam uspio odraditi root. Onda sam instalirao MoKee rom koji mi se nije svidio (btw ni u njemu nisu radile notifikacije) nekako je previse jednostavan i siv, onda sam flesao RESURRECTION REMIX ROM koji je najludji rom koji sam ikad vidio, sta se tu sve moze podesavati to je nevjerovatno; sve moguce i nemoguce mozes podesiti, cak do totalne debilnosti tipa da vam slicica za bateriju bude krug, pa da % preostale baterije bude u krugu ili pored, pa da krug mjenja boje itd. Ne znam samo odakle im ideja da to sve ubace....najvwznije pitanje notifikacije ne znam sta reci, jednom rade odmah, drugi put kasne, pa tako miksuje kako kad. Ja vise nemam ideje sta pokusati, nema vise cak ni romova koje bih mogao instalirati a da su koliko toliko pouzdani (postoji i MIUI ali vidim da nema podrsku i da se zale ljudi na bagove).
Zof

PostPostao/la Ilion » Čet srp 06, 2017 2:23 pm

Prvi put čujem da notifikacije kasne na tako opisan način i na svim romovima.

Meni se možda par puta desilo da notifikacije ne stižu, a promenio sam na desetine kineza, i uvek je bilo setovanje u okviru roma, ili u najgorem slučaju rešeno sa push notification fixer i to davno, na značajno starijim telefonima.

Moke i ostali custom nisu nikada imali taj problem.

Vrati ga JD-u. Šta drugo.

Odbijam da poverujem da je takav problem sistemski, na svakom nubia z11.

U telefon je uložena ogromna suma, i nema šanse da su napravili takvu grešku koja se ne dešava ni na najjeftinijim njihovim telefonima.
Ilion

PostPostao/la dakok » Uto srp 18, 2017 9:41 am

dakok
Site Admin

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Mobiteli - info, softver, savjeti