Leeco Le 3 Pro

Diskusije vezane uz pojedine modele smartphonea.

Leeco Le 3 Pro

PostPostao/la sasha2511 » Sri stu 09, 2016 9:39 am

Karakteristike

Dimenzije: 151.4 x 73.9 x 7.5 mm (5.96 x 2.91 x 0.30 in)
Težina: 175 g
Sim: Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
Ekran: IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
5.5 inches, 1080 x 1920 pixels (~403 ppi pixel density)
CPU: Qualcomm MSM8996 Snapdragon 821
Quad-core (2x2.35 GHz Kryo & 2x2.0 GHz Kryo)
GPU: Adreno 530
SD kartica: ne podržava
Int. mem. i RAM: 32/64 GB, 4 GB RAM or 64/128 GB, 6 GB RAM
Kamere:
-primarna: 16 MP, f/2.0, phase detection autofocus, dual-LED (dual tone) flash
1/2.8" sensor size, 1.12 µm pixel size, geo-tagging, touch focus, face detection, panorama, HDR
2160p@30fps, 1080p@30fps, 720p@120fps
-sekundarna: 8 MP, f/2.2, 1.4 µm pixel size, 1080p
Zvuk: Stereo speakers, Dolby Atmos sound, Active noise cancellation with dedicated mic
-3.5mm izlaz: nema, adapter za Type-C slušalice
Baterija: Non-removable Li-Ion 4070 mAh, Fast battery charging (Quick Charge 3.0)
GPS: DA, with A-GPS, GLONASS, BDS
NFC: DA
Ir Port: DA
FM Radio: DA
USB: Type-C 1.0 reversible connector
Senzori : Fingerprint, accelerometer, gyro, proximity, compass

Slike & Recenzija:

Slika
Slika

https://www.youtube.com/watch?v=vfTIx-DWcmo

ROM, Drivers, Recovery:

ADB drivers: https://mega.nz/#!hxQhyAQI!UKyUIXRqNHBT ... PF6Eo0sKAU
TWRP 3.0 i Tutorial: http://forum.xda-developers.com/le-pro3 ... t-t3476560
Stock rom 017s: https://mega.nz/#!ykRkhbjL!D-7Z5eGmuOEt ... Cw6y6DBbKQ
Stock rom 018s: http://bbs.le.com//zt/eui/le_pro3.html (official stranica di će bit moguće nači i novije kad izađu)
017s by BB72: https://mega.nz/#!hUoQBCiR!Jhw4GmMO_uxJ ... 81PB1D4Jdo
018s by BB72: https://mega.nz/#!VEM1QIYL!HwT9hk7-GA6K ... UF21S6P0us
Tutorial za ubaciti BB72 romove:
http://blog.grossoshop.net/leeco-x720-g ... liano-ota/
LeEco Le 3 Pro na XDA:
http://forum.xda-developers.com/le-pro3

Mini recenzija forumaša @ivsa

Evo kratki osvrt na LeEco Le Pro 3, imam ga 2 dana pa ću napisati trenutne dojmove o njemu, kasnije ću napisat opširniji review, a ako netko ima neke posebne želje usput da probam, provjerim i šta sve ne, samo nek napiše!?

1.) Staratamo od pakiranja, u kutiji osim mobitela se nalaze, punjač sa odvojivim USB A na USB c kablom (obje strane kabla se mogu okrenuti na bilo koju stranu i spojiti i USB C i USB A, odnosno klasični USB konektor koji ide u komp), kabal je gumiran i malo deblji, mogu reć da mi se čini kao da će potrajati, dalje, dongle USB C na 3,5 mm za slušalice, slim soft TPU prozirna maskica i EU adapter za punjač, sluški nema a ovo što je došlo sa mobitelom je po mom mišljenju kvalitetne izrade i dojma sam da će potrajati.

2.) Malo o izgledu, kvaliteti izrade, itd. Mobitel stvarno lijepo izgleda, moj je zlatne boje (ne roza-zlatne), stražnja strana je obojana tako kao da ima neku horizontalnu teksturu ali je zapravo nema, samo je tako obojano, tekstura se ne osjeti, metalna konstrukcija, doima se jako čvrsto, nema zamjerki. Na rubu cijelog uređaja gdje se spaja prednji dio sa stranama je srebrno-zlatni "chamfer" isto tako i na mjestu gdje se stražnji dio spaja sa stranama, "chamfer" je kao onaj oštri brid kao na HTC 10 samo što je ovdje puno manje izražen a pod prstima se ni ne osjeti. Otisak za senzor sa stražnje strane, može poslužit kao ogledalo ili da nekog zaslijepite pomoću odbljeska od sunca, kamera blago ispupčena, možda par mm, ništa strašno, linije za antene isto u zlatnoj boji ali drugačije nijanse, ne iskaču previše ali se mogu uočiti, mislim da i one lijepo nadopunjavaju dizajn. Tipke na boku metalne, ne zveckaju i jako su kvalitetno izrađene. Stereo zvučnici, jedan dolje desno a drugi u "earpiece"-u, odnosno na sredini iznad ekrana, glasni, čak i malo preglasni, na najjačem volumenu dođe do blage distorzije ali smanji se zvuk za par stepenica i sve bude ok, kvalitetno i glasno. Kapacitivne tipke ispod ekrana su osvijetljene, malo prigušeno ali se jasno vide i pod svijetlom, jedino što ne svijetle stalno nego samo kad se dodirnu, lijevo je tipka za multitask-ing, desno za back i u sredini je LE tipka za home, tipke su izrezbarene, u software-u se može obrnuti back i multitask tipka ali onda će vam biti obrnutno od onog što je izrezbareno.
E sad dolazimo do minusa kod izgleda, iskreno imam samo dva minusa za primjetit, prvi je naravno crni "bezel" (okvir) oko ekrana, ubada u oči ali meni osobno ne smeta, no ne može se reć da to dobro izgleda a drugi minus je ispupčena kamera, čak i sa maskicom koja je došla sa mobitelom, rubovi kamere diraju stol kad ga položim na stol, strah me da se neće staklo na kameri prebrzo izgrecati, ali ovo zapravo i nije minus, uzme se deblja maskica i problem riješen.

3.) Generalne performanse, dojmovi o bateriji i ostalo. Mob čak i nije toliko velik, mislio sam da će biti ne moguće operirati po njemu sa jednom rukom ali se može, uz malo namještanja je dosta iskoristiv i sa jednom rukom ali je to sve na granici, nekom možda neće odgovarati ova veličina i neće biti iskoristivo sa jednom rukom, ja osobno sam bio skeptičan ali ipak nemam nikakvih problema, uspijevam se snaći i u radu sa jednom rukom, moram napomenuti da je mobitel bez maskice dosta klizav i definitivno nije za korištenje sa jednom rukom jer bio mogao frknuti negdje, maskica koja dođe u paketu je ekstra slim i ne narušava izgled mobitela stoga svakako preporučavam da ga odma odjenete u novo ruho. Ekran dosta svijetal, kutovi gledanja i boje su po meni iznad prosjeka, nemam zamjerki, čak sam očekivao da će ekran biti i lošiji ali me pozitivno iznenadio. Kamera zasada zadovoljavajuća, nisam se nešto puno zabavljao s njom, pošto mi baš i nije pretjerano bitna, HDR radi ok, ima raznih modova, snima 4K, uglavnom sigurno bolje od prosjeka. E sad ono što je meni najbitnije a što će vjerojatno i vas najviše zanimati a to je generalni rad, performanse i baterija. Mobitel jednostavno leti, sve što sam stisnio odrađuje instant, dosada nisam primjetio nikakva trzanja, stajanja, usporavanja ili nešto takvo, ja imam verziju sa 6 Gb RAM-a al poprilično sam siguran da će i verzija sa 4 Gb RAM-a raditi jednako, mob nakon starta ima zauzeto 1,5 Gb RAM-a. Pošto nema automatski Google servise, snimio sam ih kroz Le Store aplikaciju koja dođe na mobu, treba samo u njoj upisati google i pritisnuti gumb za instalaciju pokraj ikone od Google Play-a i odraditi proces instalacije osnovnih Google servisa, nakon toga je automatski povukao kontakte i slično sa Google-a tako da s tim nema problema, za početak sam snimio Google Launcher, sve leti, jednostavno sam prezadovoljan s performansama. E sad možda nećete vjerovati ali dolazi još bolji dio a to je baterija, prvi dan kad sam ga upalio čim sam ga dobio imao je 56% baterije, cijeli dan sam prčkao po njemu, instalirao Google servise, ostale aplikacije, slušao muziku, surfao, gledao youtube videe, namještao i testirao 4G (radi bez problema na bonbon-u, jedino što sam morao ručno unjeti postavke jer iz nekog razloga je očitao neke krive od t-coma) baš sam ga koristio i na kraju je to završilo sa 4h i 15m SOT-a, ja prezadovoljan jer neki sa tolikim masiranjem i trošenjem imaju otprilike takav SOT sa punom baterijom.
SOT nakon prvog paljenja: http://imgur.com/a/CKW6J
Današnja upotreba, ujutro od 10 lagano korištenje do jedno 5-6, znači malo web, malo chat-a i ostalog, tu i tamo instaliranje koje aplikacije, par poziva i slično, više manje klasična potrošnja, od 5-6 pa nadalje instaliravanje ostalih aplikacije, youtube, glazba, chat, znači opet prosječno, možda mali i nadprosječno korištenje, oko 85% vremena na WIFI-u ostalo 4G i to je rezultiralo sa 10h i 38m SOT-a a baterija je bila na 5% oko ponoći, nevjerojatno, ja sam oduševljen, evo i dokaza: http://prntscr.com/d4x1k4
Konačno mob koji će bez problema izdurat moju malo žešću dnevnu potrošnju, siguran sam da se ne moram brinuti da će mi kod opisanog korištenja crknuti unutar 24 sata, savršeno.
Nakon toga sam mjerio punjenje, od 5% do punih 100% se napunio za 2h i 8m (128 minuta) što znači da je punjenje QC, tok punjenja je bio slijedeći:

Počeo punjenje u 00:15 - sa 5% baterije
00:37 - 25% baterije
01:15 - 66% baterije
01:30 - 82% baterije
01:50 - 92% baterije
02:15 - 97% baterije
02:23 - 100% baterije - charging complete

Za sat vremena može napuniti preko 60% baterije što je po meni odlično, za kratko punjenje tokom dana, koje će produžit bateriju možda čak na dvodnevnu autonomiju, izvanredno, mogle je i brže i znam da ima mobova koji pune i brže ali ja sam sa ovim zadovoljan. A zadovoljan sam uglavnom i sa svim ostalim, stvarno sam oduševljen mobitel, nemam nikakvih velikih zamjerki za sada ali sa ćemo malo o zamjerkama i minusima.
Opet EUI sustav ima problem sa notifikacijama i ubijanjem stvari u pozadini, Viber obavijesti mi nisu uopće stizale dok nisam otvorio aplikaciju, tada su dolazile više manje normalno, možda uz neko sitno kašnjenje ali to je gotovo i ne primjetno, e sad pitanje je dali bi Viber eventualno nadošao pa mi javio za poruke ili bi jednostavno to bilo tako skroz dok ga ja ne otvorim, danas sam podesio da se startaju sve aplikacije automatski te da ih ne pokušava ugasiti radi uštede baterije pa ćemo vidjet kako se ponaša tokom slijedećih dana. Druga mana su kineske aplikacije od kojih se ne mogu sve ukloniti pa vam tu i tamo dođe neka notifikacija sa kineskim slovima koju samo trebate zanemariti i to je to. Napomenuti ću i čitač otiska za prst, rekao bih da radi poprilično dobro ali ne savršeno, recimo da od 50 otključavanja 5 ne prihvati ali mislim da to i nije toliko do njega, mislim da možda nisam baš najbolje skenirao prste jer ga nekad uhvati čim prislonim a rijetko ga odbije pa samo stisnem ponovo i otključa ga, još mi se nije desilo da mi nije htjeo otključati na dva pritiska za redom na senzor, ako jedan preskoči slijedeći pritisak će ga sigurno otključati.

Eto ljudi, to je to zasad, u slijedećim danima ću i dalje obraćat pažnju na mob pa dopisivati svoje dojmove ovdje, svi koji imaju neka pitanja ili žele da nešto provjerim nek se slobodno jave, mogu i ovdje napisat a i meni na PM.
Probao sam jučer otključati bootloader te staviti custom recovery i root ali nešto nije išlo, vjerovatno ću ovih dana i to napraviti pa javim kak je i to prošlo.
:mrgreen:
sasha2511

Re: LeEco Le Pro 3

PostPostao/la ivsa » Sri stu 09, 2016 9:43 am

Nema frke, izvedi neku magiju, a za taptalk moramo još testirat, sad sam baš bio u aplikaciji kad si posto pa mi je odmah došla notifikacija, al mogu napisati da nakon sleep-a preko noći, ujutro su me dočekale sve aplikacije koje sam sinoć pokrenuo, čak sam imao i notifikacije od vibera!?

Sent from my LEX720 using Tapatalk
ivsa

PostPostao/la Radler » Sri stu 09, 2016 9:47 am

Objektivno napisano, slažem se sa napisanim. Viber nisam imao instaliran.
Malko sam sumnjiv oko QC 3.0 jer mislim da bi trebao brže puniti.
Pokvareni poslan natrag, a novi 4/64 GB naručen sa Grossa dana 7.11.
Uživaj kolega.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Radler

PostPostao/la ivsa » Sri stu 09, 2016 9:54 am

A možda i nije QC3 ali ipak ima neku vrstu QC, probat ću nabaviti QC3 punjač pa ću baš usporediti vrijeme punjenja!?
Šteta što ti je došao pokvaren, sad opet moraš čekat prije nego što možeš uživat u stroju!?
PS: Navodno da verzije sa 4 Gb RAM-a nemaju obojano iza kao da je prošarana tekstura nego samo 6 Gb modeli da su takvi!?

ivsa

PostPostao/la Darko1290 » Sri stu 09, 2016 10:39 am

Koliko znam na kineskim je bootloader otključan, samo USA verzija(X727) je zaključana.

Što punjenja tiče moralo bi to brže. Pogledaj da li ti je u podešavanjima uključeno brzo punjenje. Le Max 2 se puni 0-100 za oko 1h10min. Ovaj činjenica ima veću bateriju ali ne bi smela biti tolika razlika. Punjač koji si dobio je QC3.0.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
Darko1290

PostPostao/la Radler » Sri stu 09, 2016 11:14 am

Vidi što ovaj piše, iako mislim da pretjeruje u vezi punjenja
http://m.gsmarena.com/leeco_le_pro3-reviews-8344.php

Radler

PostPostao/la Radler » Sri stu 09, 2016 11:23 am

Evo još jednog

How to use Quick Charge technology:

1. Turn off data and sync apps, witch one can wake your phone

2. Connect your mobile to QC charger

3. Left your phone for some time

Why? Because your phone go into quick mode only in sleep state. Wake-up by app stops it. Try connect and after about 1 hour check power level.

Radler

PostPostao/la sasha2511 » Sri stu 09, 2016 11:27 am

Talijani svi pisu da ima QC radi, doduse malo slabije nego na prijasnjim modelima ali je i baterija za 1/3 veca..
uostalom ako ide do 10h SOT-a koga briga koliko se puni poslije.. hahah

from my M5 on TT
sasha2511

PostPostao/la zupy » Sri stu 09, 2016 12:13 pm

Pokvareni poslan natrag, a novi 4/64 GB naručen sa Grossa dana 7.11.
Uživaj kolega.

Klasa optimist :)

Radler napisao:Evo još jednog

How to use Quick Charge technology:

1. Turn off data and sync apps, witch one can wake your phone

2. Connect your mobile to QC charger

3. Left your phone for some time

Why? Because your phone go into quick mode only in sleep state. Wake-up by app stops it. Try connect and after about 1 hour check power level.

To je skroz blesavo da bi morao sve gasiti da proradi QC - to nisam čitao za još nijedan mob :idea:
zupy

PostPostao/la sasha2511 » Sri stu 09, 2016 1:41 pm

ma naravno da je blesavo, ovo sta je @ivsa stavio da je za 1h oko 65% baterije puno je sasvim ok.. ako racunas da je 50% napunjenosti oko 4h SOT onda je to sasvim dobro..

from my M5 on TT
sasha2511

PostPostao/la Radler » Sri stu 09, 2016 3:41 pm

Izašao novi Gross ROM18S
Con la NUOVA release 18S dell’ 08 Novembre 2016 abbiamo aggiunto anche gli OTA attivi su X720

http://blog.grossoshop.net/leeco-x720-g ... rettyPhoto
Radler

PostPostao/la sasha2511 » Sri stu 09, 2016 3:43 pm

Radler napisao:Izašao novi Gross ROM18S
Con la NUOVA release 18S dell’ 08 Novembre 2016 abbiamo aggiunto anche gli OTA attivi su X720

http://blog.grossoshop.net/leeco-x720-g ... rettyPhoto

je, kazu da radi sve.. notifikacije pogotovo.. moze se instalirat i na 18s stock dirty flashom i sve sljaka..

from my M5 on TT
sasha2511

PostPostao/la ivsa » Sri stu 09, 2016 3:47 pm

Saša, nakon inicijalnih testova za Taptalk ipak moram reći da ne funkcionira kako treba, došao mi je mail sa obavijesti da je netko post-ao u temi koju sam otvorio ali na taptalk-u ništa, tek kad sam ušao je nadošao!?
A ništa, morat ćemo preć na GrossoShop ROM, root mi treba pod hitno jer me jako nervira kad se trebam kretat prstom kroz tekst, sa root-om si namjestim da kursor pomičem pomoću tipki za volumen kroz tekst!?

ivsa

PostPostao/la Radler » Sri stu 09, 2016 4:17 pm

U novom bi trebao biti osim roota i TWRP .

Radler

PostPostao/la sasha2511 » Sri stu 09, 2016 4:20 pm

Radler napisao:U novom bi trebao biti osim roota i TWRP .

ima opcija da se ubaci a ne treba ako se nece.. lijepo su to slozili Daniele i BB72.. eno ga moj u Mariboru, nemogu docekat..
Edit: ne krivo sam vidio ipak se nemoze birat stock ili TWRP recovery ali nebitno, bolje da ima TWRP.. pise jos i da ako se primjeti malo trzanje ekrana u TWRP da nije nista nego mali bug koji taj recovery ima ali ne utjece na njegov rad..
from my M5 on TT
sasha2511

PostPostao/la ivsa » Sri stu 09, 2016 5:07 pm

Bacam se danas na to sigurno!?
Saša onda se sutra pridružuješ u temi sa svojim input-ima!? :)

ivsa

PostPostao/la Radler » Sri stu 09, 2016 5:12 pm

Koliko ti putuje od uplate grosshop u?
Meni 2 dana processing

Radler

PostPostao/la sasha2511 » Sri stu 09, 2016 5:25 pm

ivsa napisao:Bacam se danas na to sigurno!?
Saša onda se sutra pridružuješ u temi sa svojim input-ima!? :)

nadam se da ce doc sutra da.. :)
Radler napisao:Koliko ti putuje od uplate grosshop u?
Meni 2 dana processing

placen 28.10
poslan 1.11

from my M5 on TT
sasha2511

Re: Leeco Le 3 Pro

PostPostao/la Darko1290 » Sri stu 09, 2016 9:32 pm

To sad nešto duži processing? Meni je maltene odmah krenuo, tj prvo sledeće jutro...

U svakom slučaju ako je danas Maribor, znaš i sam da je sutra kod tebe i čekamo utiske :)

Sent from my Le X820 using Tapatalk
Darko1290

Re: Leeco Le 3 Pro

PostPostao/la sasha2511 » Sri stu 09, 2016 9:33 pm

evo sad mi doslo da je u Zagrebu, sta je tamo isao ko da nije mogao do Pule produzit.. :(
meni je krenuo malo kasnije jer su morali flashat BB72 rom gore..

from my M5 on TT
sasha2511

Sljedeće

Vrati se na: Mobiteli - info, softver, savjeti