LeMax2

Diskusije vezane uz pojedine modele smartphonea.

LeMax2

PostPostao/la Hrvan » Pon lip 27, 2016 9:17 am

Ovo bi trebala biti recenzija moćnog stroja, ali prvo moram riješiti problem...
Da ne krenem od loših stvari, za početak ono što je bilo super.
Dakle, fontele je naručen u Grossu 16. lipnja i iznenadio me u petak 24. iako sam računao da će doći danas, čak možda u srijedu. Taman smo kretali na more, kad pogledam mail i vidim da mi treba stići DPD-om (partner SF-a u HR) u pola 5 popodne. Nazvao kurirce, objasnio problem i dali mi broj dostavljača. Dogovorili se za 20 minuta na njegovoj slijedećoj dostavnoj lokaciji (500 m od moje kuće) i preuzeo telefon. Hvala dostavljaču, zbilja sve pohvale. Sve je prošlo kako je Saša naveo za Grosso (klanjam ti se do poda!). Imao sam i trenutak inspiracije kod narudžbe, pa sam zahvaljujući narudžbi u funtama uštedio cca 170 kuna. Telefon je stigao sa svime navedenim u kutiji (punjač, USB-TypeC kabel, kabel TypeC-bananica(3.5 mm), silikonska zaštita i kineske upute). Uz njega je još stigao poklon nastavak za 220v utičnicu (punjač je za 110v), auto punjač i glass protektor koji sam naručio na Grossu jer sam mislio da je tempered glass, a ne ona glupa tanka folija (tko mi je kriv). S bojom se još nisam pomirio, ali kad s Banggooda stigne futrola, možda me neće tolko bosti u oči.
Sad mogu krenuti sa problemima.
Kako moj provider (info s neta star 2 godine; možda sad nije tako) cepa promjenu kartice na nano 50 i kusur krznenih životinjica, odlučio se na promjenu, što zakonski može bit tek u srijedu. Time sam kod recenzije limitiran u startu, jer je kartica u telefonu, ali još ne radi. U petak sam se samo uspio spojit na kućni WiFi, otvoriti gmail account, skinuti Avast, Viber i Puffin browser (pročitao negdje jako dobre recenzije za njega) i otišao na more. Tamo sam malo prčkao po njemu i spojio se na WiFi, kad ono play store javlja: "There was a problem with this site's SSL certificate." Gmail: "There was a problem connecting to accounts.google.com". Tako isto i Viber. Jedino Puffin radi i dokazuje da mreža šljaka. Prvo što sam pomislio kod SSL-a je da datum nije u redu, ali je. Onda ugasim Avast. Ni to nije riješilo problem. Maknuo Viber, pa ga probam ponovno instalirat, ali je on na PlayStore-u i javlja istu SSL grešku. Mislim da mi preostaje maknut PlayStore pa krenut sa reinstalacijom, ali prije da pitam da li se netko susreo s ovim?
Tek onda mogu napraviti recenziju do kraja...
Hrvan

Re: LeMax2

PostPostao/la kinez » Pon lip 27, 2016 9:51 am

Ja kod letv 2 običnog nisam imao takvih problema. Sve uredno radi.
Nego da pitam koji operater naplaćuje promijenu kartice. Meni bonbon besplatno promijenio. Usput koju si maskicu naručio? Moj je isto roz uređaj pa sam s Alija kao neku kožnu uzeo, tamnoplavu, nemam link sad.

Sent from my Le X620 using Tapatalk
kinez

PostPostao/la bakara » Pon lip 27, 2016 9:59 am

Pa iseci karticu makazama, to je bar najmanji problem

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Slika
bakara

PostPostao/la Hrvan » Pon lip 27, 2016 11:07 am

Na simpi sam odkad postoji. Tekst o naplati pročitao ovdje: http://www.vecernji.hr/gadgeti/evo-koli ... ice-930728
Moguće zastarjeli info. Nije ni bitno. Hacom je izbacio dobar kalkulator i ispalo je da mi se najviše isplati preći na bonbon. To sam i napravio. Dakle i dalje sam u istoj kući samo zapakirano u drugi celofan. Kartica je original, nije micro, pa ne mogu rezat kako je bakara predložio. Kinez, naručio sam ovo: http://www.banggood.com/KALAIDENG-Unive ... 87314.html
Napominjem, i meni je sve radilo kad je stigao.
U međuvremenu sam čačkao po telefonu i ono što znam da sam u međuvremenu napravio je:
- obrisao fingerprint i ponovno očitao novi;
- u Trusted credencials disableao sve u System dijelu, ali to su neka sranja poput TURKTRUST,A-trust, AC Camefirma i nigdje ni riječi od Googla ili Vibera.
Ma ništa što bi bilo sumnjivo...
Gledam druge forume, stranice i nigdje nema ni riječi o ovome...
Jedino što sam skužio je da kad play store javlja sistemsko upozorenje o tom SSL certifikatu, obično je problem sa datumom. No kod mene je on u redu. Probao sam ga i promijenit, da ga resetiram, ali ni to nije pomoglo.
Mislim da ću morat reinstalirat play store, al nisam siguran da ću ga moći ponovno instalirati. Gore je Cuoco, trebao bih moći...
Any smart tips?
Hrvan

PostPostao/la kinez » Pon lip 27, 2016 11:18 am

Aha. Meni su u t comu dali besplatnu karticu jer isto nisam imao nano, a onda sam preko korisničke službe aktivirao, to je trajalo dva dana jer je vikend i praznik bio. Ja sam baš neku masku uzeo, imao sam i tu preklopnu, ali nije to za mene.
Ovo stvarno ne znam, vidi na letv.re forumu, tamo možda neko bude bolje znao.

Sent from my Le X620 using Tapatalk
kinez

PostPostao/la Hrvan » Pon lip 27, 2016 12:17 pm

Baš je stigla maska. Preklopna je, ali bez naljepnice, što je super, jer kad fotkam, mogu ju maknuti. S druge strane nema otvor za kameru, što mi je ok. Ima mjesta za lovu i kartice, pa je i to ok, kad se čovjeku ne da nosit novčanik i mob u dućan... Uopće ne izgleda kao jeftina eko koža, već više kao prava. Budem poslikao, kad ću radit recenziju moba, ali prvo da riješim problem sa googlom...
Hrvan

PostPostao/la sasha2511 » Pon lip 27, 2016 1:01 pm

probaj wipe data i cache od Play store.. ako imas Cuoco imas TWRP recovery, probaj volume + i power dugme drzat jedno 7, 8 sekundi kad je mob ugasen pa ako imas TWRP tamo isto napravi wipe cache i dalvik cache.. probaj to prije nego ides stavljat druge Gapps..

from my x500
:mrgreen:
sasha2511

PostPostao/la Hrvan » Pon lip 27, 2016 1:29 pm

Nisam više mogao čekati na odgovor, pa sam obrisao PS. Sad se reboota već nebrojeno puta. Kao optimizing aplikacija već 5-6 puta...
Hrvan

PostPostao/la sasha2511 » Pon lip 27, 2016 1:36 pm

eo drame.. haha.. jel imas TWRP nakraju?

from my x500
sasha2511

PostPostao/la Hrvan » Pon lip 27, 2016 1:40 pm

neznam. samo ga cijelo vrijeme vrti. podiže eui, pa optimizira 21 aplikaciju, pa opet isponova. ne diže sustav. probao sam držat power gumb da ga ugasim, probao +-, ništa...
Hrvan

PostPostao/la sasha2511 » Pon lip 27, 2016 1:45 pm

http://blog.grossoshop.net/come-install ... -le-max-2/

tutorial za stavit rom, moras drzat power dugme i volume + nekih 10 sekundi mozda malo manje.. skupa jednu i drugu..
from my x500
sasha2511

PostPostao/la stormchaser » Pon lip 27, 2016 1:52 pm

Spoji ga kablom na PC pa vidi na njihovom forumu alate da poskidaš za flešovanje romova, flešuj zadnji stable rom (sa oznakom S u nazivu, i Google apps, ili ih instaliraj odvojeno) i riješio si problem. SSL error zna da se javi kod podešavanja datuma, regije, jezika i sličnih parametara, a lično mislim da te zeza jer su ubacili neki kineski certifikat a telefon je "prepoznao" drugu lokaciju, drugi IP i drugu regiju. Prekopaj po netu i najbolje flešuj zadnji stabilni rom.
stormchaser

PostPostao/la Hrvan » Pon lip 27, 2016 1:59 pm

U međuvremenu se ugasio. Spojio sam ga na komp, ali telefon mrtav. Ne pali se uopće. Odspojim ga ista, stvar...
Hrvan

PostPostao/la shantimon » Pon lip 27, 2016 2:06 pm

Možda je ostao bez baterije
shantimon

PostPostao/la Hrvan » Pon lip 27, 2016 2:12 pm

Bio je 68% pun u tom trenutku. Punio sam ga samo jedamput do sada, jer zbog objektivnih razloga nisam s njime mogao ništa na moru. Bio je na 48% kad je stigao, a odmah sam namjestio da se preko noći gasi. Sve aplikacije bile pogašene. Sad je kablom spojen na komp, tako da mi to ne drži vodu.
Hrvan

PostPostao/la sasha2511 » Pon lip 27, 2016 2:25 pm

stavi ti njega na punjac ajde..

from my x500
sasha2511

PostPostao/la Hrvan » Pon lip 27, 2016 2:45 pm

Probao i na punjač, ništa. Već sam napisao pismo Grossu da moram telefon vratit. Sad sam ga još jednom probao upalit i sad se upalio, ali opet ima istu foru. Optimizira aplikacije, pa se opet podiže. I ništa. + i power proradio i ušao sam u TWRP. Napravljen wipe cache i dalvik cache i stisnuo reboot. Sad opet optimizira aplikacije, kao i prije. Dal da idem na recovery?
Hrvan

PostPostao/la Hrvan » Pon lip 27, 2016 3:10 pm

Saša, kolko vidim u TRWP-u imam opciju Install, Wipe (što sam napravio) Backup (iako sam kablom spojen na kom, daje opciju samo na mobu), Restore, Mount, Settings, Advanced i Reboot.
Copy/paste-ao sam manualno sve sa smarta na računalo.
Što sad?
Hrvan

PostPostao/la sasha2511 » Pon lip 27, 2016 3:20 pm

sta si copy/paste??
skini sa onog linka onaj rom od Cuoca i probaj ga ubacit na telefon tako da mountas njegovu internu memoriju..
netrebas nista vracat jer telefon je oke samo si ti naoravio pizdariju jer si pobrisao Play store..
from my x500
sasha2511

PostPostao/la Hrvan » Pon lip 27, 2016 3:27 pm

Ma spojen je telefon sa kompom. Za svaki slučaj sam napravio backup podataka koje imam na mobu, na komp. Baterija se iz nekog razloga kod ove vrtnje dosta ispraznila i sad je na oko 20%.
Dakle skinem na komp Le2_X820-MAX_ROW-5.6.014S-v3_V28_CUOCO92.zip, prebacim ga na smart i onda?
Hrvan

Sljedeće

Vrati se na: Mobiteli - info, softver, savjeti