Best buy kineski mobiteli

Po vašem mišljenju

Re: Best buy kineski mobiteli

PostPostao/la lukam » Pet stu 24, 2017 10:52 am

Vidi na kimovil.com usporedbe cijena, a imaš i tu teme za aliexpress shopove
lukam

PostPostao/la lukam » Pet stu 24, 2017 11:21 am

Na geekmaxi Meizu M6 note 3/32 s EU skladišta 183€ s poštarinom. Čini mi se bolja kupnja od Mi A1? ili?
Troumim se Meizu/Mi A1/Mi max 2. Razmišljao sam i o x722, ali imao već Le max 2 pa da menjam malo
lukam

PostPostao/la stormchaser » Pet stu 24, 2017 2:45 pm

Mi A1 ima čist Android, M6 note ne znam kakvu ima kameru a meni su kamera i baterija najbitnije
stormchaser

PostPostao/la lukam » Pet stu 24, 2017 3:03 pm

Meizu navodno daleko najbolju kameru u tom rangu Sony IMX362; 1,9 otvor blende
baterija 4000 mah, SD625
Mislim da će past max 2 ipak, jer mi treba sekundarni mobitel, pa ne mora bit "samo" 5.5 incha
lukam

PostPostao/la gorannbo » Pon stu 27, 2017 10:18 am

Ne znma meni se ne da vise istrazivat uzo bi neki redmi 4 Note, najpovljniji omjer ijene/kvalitete i da ne platim carinu/porez.

Pliz helpajte! :)

S aliexpressa bi narucio od onog goldwayja. Znaci a aliexpresa uvijek moram odabrati DHL Global shipping? (inace je opasnost od carine/poreza? )
Jel mora biti mobitel onaj "Global version" ili sta (inace meni treba na engleskom ne zanima me hrvatski prijevod)??
Mene zanima samo da mogu stavit gore neki drugi ROM, ako bude potrebno, i da sve radi na hrv mrežama, i da je stabilan ROM.

enestomi je kolega govorio, da neke salkju a da ne podrzavjau OTG update (ako nisma krivo nest skuzio), pa se ne moze stavit drugi ROM - e sad ne znam koji je koji.
gorannbo

PostPostao/la gorannbo » Pon stu 27, 2017 10:28 am

akO IZABEREM DHL Express oni nece poslat sa DHL expres pravim, jel tako, nego sa DHL global? (pitam za goldway trgovinu)
gorannbo

PostPostao/la gorannbo » Pon stu 27, 2017 10:34 am

Ne znam recimo ejel mi bolje uzeti ovaj - https://www.aliexpress.com/store/produc ... a1e1Twpv4w

Ili ovaj https://www.aliexpress.com/item/Origina ... 66cda37f97

Ne zam koji je bolji procesor i koja verzija ROM-a je bolja :(
gorannbo

PostPostao/la zupy » Pon stu 27, 2017 11:25 am

Isti MTK procesori s tim da ti ovaj prvi ima više rama.
zupy

PostPostao/la gorannbo » Ned pro 10, 2017 10:40 am

Uspios am odabrat model iskuszit to malo, uskoro ce mi doc redmi note 4 (ili 4X bog bi ga znao :) )

A jucer sam skro sat vrmene atrazio futrole za njega na aliexpres. I nisam bas zadovoljan.
NAvikno sam na ovu futrolu kakvu imam za svoj Coolpad - dakle nema nikakav magnet da moram prtljat s tim i da mi smeta onaj preklop dodatni, nego ima suction cup... I ima tvrdu futrol unutra, a ne silikonsku. I moze mus e zadnji kraj presaivjat po pola da sluzi kao stalak.

E Za redmi note nazalost ima samo jedan jedini case sa suction cup zatvaracem, i tja neama onaj cvrsti kalup plasticni nego silikonski a tu plastiku mekanu jednostavno ne volim dodirivat. Ondama dosta njih sa magnetskim zatvaracem i onda ovaj popularni Nilkin bez ikakvog zatvaraca pa kad ga stavis na stol ti se otvara. A toom koristenja dok se sve to razlabavi, bog bi ga znao kak ce funkcionirat.
Mislim sta ce mi futrola ak se moze u letu rastvorit i ak moze opet mobitel past na ekran i polomit se.

Meni se svakako e da lijepit to glupo staklo na njega (nit nosit ponavljam t silikonsku futrolu), kad opet mozes obitel polomit i s tim, a smanjio si si komfor koristenja.

Zato trazi meku futrolu no evo nemrem se odlucit a nisu ba sni jeftine - da su barme na taj nilkin case dodali suction cup bio bi dobar. (i to donekle, jer ga se ne moze presavinut da sluzi ko stalak).
Na ove s magnetskim zatvaracem na preklop nisma naviko i nisam im sklon, jer kad otvaram futrolu jednom rukom, treba vise prtljat s time nego kad je suction cup.

Imamkakvih savjeta preporuka? Iskustava s futrolama?

PS: A zelim bas futrolu jr mi je cesto mobitel po rukama dosta ga koristim pa mi zna dosta puta i ispast, posvuda.
gorannbo

PostPostao/la dado_pu » Pon pro 11, 2017 9:44 am

Koji bi bio trenutni best buy mobitel do cca 1000 +- kuna? Bez da se mora rootati i instaliravati google play bla bla...
Redmi note 4? Ili je izaslo nesto bolje.
dado_pu

PostPostao/la zupy » Pon pro 11, 2017 11:04 am

Koliko inča?

U klasi 5,5" mislim da je Note 4x 3/16, imaš i leeecu x626 sa nešto jačim hw ali lošijom baterijom s tim da kod njega nećeš proći bez izmjene romova i sl.
zupy

PostPostao/la dado_pu » Pon pro 11, 2017 11:18 am

zupy napisao:Koliko inča?

U klasi 5,5" mislim da je Note 4x 3/16, imaš i leeecu x626 sa nešto jačim hw ali lošijom baterijom s tim da kod njega nećeš proći bez izmjene romova i sl.
5,5 incha. Znaci i dalje je najisplativiji note 4x. Jedino bi ja uzeo note 4 zbog 4g na bonbonu.
Razmisljam uzeti preko GWa (tu sam uzeo 2 mobitela i sve 5), ima sta bolje u zadnje vrijeme? Vidim ima i ovaj tonke.
dado_pu

PostPostao/la gorannbo » Pon pro 11, 2017 1:33 pm

Dal netko zna ovu futrolu za redmi note 4 - https://www.gearbest.com/m-goods-sn-237338302.htm

KOrisnicka podrska kaze da ima neki magnet negdje u futroli - ja ne znam je lito sluzi za zatvaranje ili kako. Gdje je lociran taj magnet??
(ako je za zatvaranje, tobi bilo super, i pretpostavljam da se onda lovi na mobitel... Ali velim nikad nisma imao neku takvu sa "skrivenim" magnetom. (a ne volim one sa posebnim zatvaracem magnetnim, koji ide preko futrole ak razumijete na st amislim, oni magnetni koji su najscesci)
gorannbo

PostPostao/la wladymeer » Sri pro 13, 2017 2:02 pm

Verovatno je isti fazon kao i iPad futrole - imaju skriveni magnet unutra koji aktivira auto-lock kada se preklopi. Kada staviš iPad u kontra smeru, lock ne radi.
wladymeer

PostPostao/la gorannbo » Sri pro 13, 2017 2:07 pm

Pod auto-lock misliš na "smart-lock"

Meni je jos bitnije sljedeće: da li taj magnet drzi futrolu zatvorenom ili nema veze s tim? (mislim, je li djelje kao mehanizma zatvaranja ili ne)

Jer glupe sumi te futrole, kao ona Nilkinova (mislim vidi se da je kvalitetna is ve to - ali sta kad se hipotetski mzoze desit da mi se otvori u padu i ooopet mis e razbije mobitel - kad nema nikakvog zatvaraca nego se sama otvara.

Inace meni je suction cup najbolje rješenje, najbrze to otvorim, al izgleda da za ovaj mob praktički nema takvih futrola. One s magnetskim zatvaračem na onoj "capici", to i se ne da s tim prtljati, kad ima suction cup je mnogo jednostavnije brže i lakše
gorannbo

PostPostao/la gorannbo » Sri pro 13, 2017 8:00 pm

Niko ne zna dal taj magnet ima i funkciju zatvarača??

AKo ne, ima li koja zbilja dobra futrola za taj mobitel? (to bas nervira, kako s vremenom iama sve manje i manje dobrih stvari, kojih je za neke starije modele bilo, knaliteta sve vise pada. )
gorannbo

PostPostao/la Milanche78 » Sri pro 13, 2017 10:29 pm

Ja imam takvu futrolu za x600 i sad gledam za x820, ali mi taj smart lock ne radi, ili ga treba negde uključiti.

Sent from my x600 using Tapatalk
Milanche78

PostPostao/la gorannbo » Sri pro 13, 2017 10:55 pm

Ima i nekih sicnih futrola bez smart locka (čak i od xiaomija) - sumnjam da se to negdje ukljucuje i iskljucuje.

Nor eci, da li ti taj magnet sluzi i kao zatvarač? Da drži futrolu zatvorenom? Ili se može otvirit sama od sebe??? E to me zanima...
gorannbo

PostPostao/la Milanche78 » Čet pro 14, 2017 12:19 pm

Kod mene je to funkcija magneta, ne znam ima li još koja, i kada kupujem futrolu, uvjet je magnet i dzep za kartice.

Sent from my x600 using Tapatalk
Milanche78

PostPostao/la gorannbo » Čet pro 14, 2017 12:29 pm

Ali nemas one capice preklpne jel (sto ide preko prednje strane)?
Ok
gorannbo

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Best buy kineski uređaji